Originální prvomájové hobby klání opět upoutalo...

7. 5. 2008 Kateřina Návojová Autor fotek: Kateřina Návojová

Pro mnohé hobby jezdce je již tradičním závodním kláním Parkuriáda, konaná i díky sponzorům 2x do roka (Velikonoce-Vánoce). A jelikož letos byly Velikonoce opravdu brzy, namísto Velikonoční Parkuriády se ujal název Májová Parkuriáda. Toto klání pro všechny jezdce a koně se vyznačuje především originalitou soutěží, což je také pro diváky velmi atraktivní. Velký podíl na úspěchu mělo letos opět dobré počasí, i když původní předpověď tak optimistická na první máj nebyla.

Parkuriáda je spojena s Miloslavem Vítkem, proto nemohl být pořadatelem nikdo jiný. Závody se tradičně konaly na Císařském Ostrově. Již první soutěží si chtěl M. Vítek vyzkoušet logické myšlení jezdců (i trenérů) na soutěži s volbou dráhy. Soutěž se nejlépe vyvedla Michaele Maškové s Romeem a Václavu Vydrovi s Démonem. Ten opracováním svého koně všechny naladil na jízdu bez sedla i uzdečky, ale jak prohlásil, bylo by trapné zvítězit bez veškerého vybavení, a proto se dostavil alespoň se sedlem. A úspěch mu neunikl.

Další vzrušující akcí bylo paralelní skákání. Na startu závodily náhodně vylosované dvojice, z čehož rychlejší postupoval do dalšího kola. Zlomovými okamžiky často byly chyby na parkúru. Zvítězit se zdařilo Karolíně Alexové s Lery, která ve finále nenechala nikoho o svém prvenství na pochybách.

Neméně zábavná byla kombinovaná soutěž jezdec na koni + jezdec na miničtyřkolce, kde na startu např. nechyběl ani V. Mestenhauser. Nejkreativnější jízdou na vozidle si Dominika Pekárková zasloužila půlroční předplatné časopisu Koně a hříbata, celkové vítězství si odnesl tým předchozí vítězky Karolíny Alexové.

Opět z jiného soudku vytáhl organizátor kombinovanou soutěž plnou dvoj- a trojskoků. Pro upřesnění se stavělo 6 skoků, ale 12 překážek. Vítězství ukořistila Eržika Černá s Lukem.

Dočkali jsme se i soutěže bez koní, tzv. Mini Maxi. Tři muži a tři ženy skákali kolmý skok, u mužů se výška skoku vyšplhala až na 160 cm. Nejvíce štěstí přálo vítězům Daně Kubištové a Janu Vlkovi.

Na konec bych uvedla pozvání na Vánoční Parkuriádu, jejíž předběžný termín je prosinec. Atmosféra závodů byla perfektní, a proto neváhejte a jistě přijeďte. Závody si můžete vychutnat nejen ze sedla koní a poníků.

M. Mašková a Romeo, Májová Parkuriáda 2008
Vítězka první soutěže M. Mašková a Romeo.

H. Štěpánková a Mandy, Májová Parkuriáda 2008.
Hana Štěpánková s Mandy.

L. Bičovská a Izotop, Májová Parkuriáda 2008.
Lucie Bičovská a Izotop.

V. Vydra a Démon, Májová Parkuriáda 2008.
Vítěz Václav Vydra.

Tomáš Hůlka, Májová Parkuriáda 2008.
Zklamaný Tomáš Hůlka.

Jiří Kalcovský, Májová Parkuriáda 2008.
Štěstí chybělo Jiřímu Kalcovskému.

K. Nechanická a Elen S, Májová Parkuriáda 2008.
Kristýna Nechanická a Elen S.

Katka Vítková, Májová Parkuriáda 2008.
Organizaci měla na starost Katka Vítková.

Paralelní skákání, Májová Parkuriáda 2008.
Paralelní skákání.

M. Mašková a Romeo, Májová Parkuriáda 2008.
Paralelní skákání - M. Mašková a Romeo.

E. Černá s Lukem, Májová Parkuriáda 2008.
Vítězka kombinované soutěže Eržika Černá s Lukem.

S. Brodová, Májová Parkuriáda 2008.
Ani rychlý běh nevynesl Sofii Brodové vítězství.

Vladimír Mestenhauser, Májová Parkuriáda 2008.
Vladimír Mestenhauser v jiné roli než trenérské.

Štafety, Májová Parkuriáda 2008.
Sprint do předání štafety.

Míla Vítek, Májová Parkuriáda 2008.
Míla Vítek po skončení akce.

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…