Omezení startu dvojice jezdce a koně v soutěžích - oprava

Tiskařský šotek opět zapracoval v červencovém čísle časopisu Jezdectví. Ve článku "Omezení startu dvojice jezdce a koně v soutěžích" v odstavci 1.1 vymazal na konci několik slov. Redakce časopisu Jezdectví se touto cestou omlouvá a uvádí správné znění tohoto pravidla. Chybějící slova jsou zvýrazněna tučně.

Omezení startu dvojice jezdce a koně v soutěžích:

1.1 Soutěžící kůň , který v předchozím a v tomto roce v soutěžích stupně „S” nebo „ST“ a nebo „T“ (mimo KMK) a vyšších dokončil parkur bez trestných bodů v 5 ti soutěžích (počítáno odděleně pro každý stupeň), nesmí od tohoto data startovat v tomto roce v téže jezdecké disciplíně v soutěžích o tři stupně nižších.

1. 2. Kůň, který dokončil parkur stupně “T” a vyšší v tomto roce, nesmí startovat od tohoto data v téže jezdecké disciplině v soutěžích “ZL” a nižších v tomto roce.

( 2 ) Kvalifikace ke startu v soutěžích není sborem rozhodčích před startem soutěží kontrolována. V případě dodatečného zjištění nedodržení tohoto pravidla je jednání jezdce klasifikováno jako podvod. Má mimo disciplinárního postihu, vyhlášeného příslušným řídícím orgánem ČJF, za následek automatický tříměsíční zákaz startu jezdce a koně ve veřejných soutěžích v kterékoli jezdecké disciplině.

( 3 ) Tato sankce je vyhlášena příslušným krajským (oblastním) výborem nebo VV Č JF bez projednávání s provinivším se jezdcem a majitelem koně, a to neprodleně po ověření daných výsledků.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…