O Světový pohár v Olomouci je obrovský zájem. Dorazí 330 koní z 15 zemí

12. 6. 2024 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová Zdroj: www.csiolomouc.cz

Celkem 330 koní z 15 zemí figuruje na seznamu účastníků 11. ročníku mezinárodních parkurových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc. Další desítky jsou na čekací listině, zda někdo ze sportovců účast neodřekne.

Pořadatelé skokových závodů Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc, které jsou součástí Světového poháru  Mezinárodní jezdecké federace, se každoročně těší z velkého zájmu o účast na tomto mítinku. Letos je umocněn  ještě tím, že se týden před i týden po něm konají další velké mezinárodní parkurové akce v Šamoríně a v Praze. 

„Ačkoliv by se mohlo zdát, že si s pořadateli závodů konaných v blízkých termínech i destinacích konkurujeme,  tak mnohdy je tomu přesně naopak. Část jezdců po CSIO v Šamoríně dorazí rovnou k nám a další část pro změnu  z Olomouce pojede na CSIO do Prahy. Dokonce jsou tací, kteří absolvují všechny tři mítinky,“ uvedla prezidentka  závodů Barbora Hubáčková. 

Mnoho zájemců o účast při olomouckém CSI museli organizátoři akce odřeknout. „Bohužel nejsme schopni z  kapacitních důvodů přijmout více koní, a to jak z hlediska možnosti ustájení, tak sportovního programu, který  bude opět velmi nabitý a předpokládáme, že se bude závodit od brzkého rána až do podvečerních hodin,“  upřesnila ředitelka Equine Sport Center Olomouc Kristýna Koutná. 

Celkový počet koní se tak bude pohybovat lehce nad třemi stovkami. Dorazí s nimi přes dvě stě jezdců  reprezentujících patnáct zemí. Konkrétně půjde o reprezentanty Bulharska, Estonska, Japonska, Litvy, Maďarska,  Německa, Nového Zélandu, Polska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Saudské Arábie, Slovenska, Slovinska a  samozřejmě České republiky. Domácích jezdců bude 58 a přivezou si s sebou 93 koní. Chybět mezi nimi nebude  obhájkyně loňského vítězství v Grand Prix Sára Vingrálková, jež má nahlášené koně Kas-Sini DC a Pegasus  Cekanane. Olomoucké závody si nenechá uniknout ani trojnásobný vítěz tamního Světového poháru Aleš  Opatrný, a to s koňmi Congstar, Cross Over SR a Sandro of Chin. Na vítězné vlně po Grand Prix CSI2* ve  Zduchovicích dorazí na Hanou Kamil Papoušek. Ten by se měl na kolbišti Equine Sport Center představit v sedle  koní Vivano Blue, Messi´s Cool Lady a I-Crumble Air.  

Druhou nejpočetnější výpravu vysílá Polsko a velmi silná sestava jezdců dorazí ze Slovenska. Jsou mezi nimi  členové reprezentačního A-kádru – Bronislav Chudyba, Dominika Gaalová, Andrej Hollý, David Horvát, Radovan  Šillo a za Slovensko startuje tradičně i Radovan Cibere, jehož dlouholetým domovským areálem je právě ten v  Olomouci.  

Závody Banka CREDITAS CSI2*-W Olomouc 2024 se konají od 20. do 23. června. Podrobnosti o programu  zájemci najdou na stránkách www.csiolomouc.cz

Podobné články
Bronislav Chydyba

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a…

Desátou kvalifikovanou jezdkyní do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je sedmadvacetiletá jezdkyně z Francie – Ines Joly, která s…