Mládí reprezentuje na ME

29. 6. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Kateřina Návojová

V letošním roce se Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců přesunulo z Císařského ostrova až do jedné z jezdeckých velmocí, do Holandska, kde má ovšem takováto veleakce premiéru. Přinášíme vám bližší informace.

Kvalifikaci se podařilo splnit pětici juniorů: Michaele Hažmukové s Harlekinem K, Natálii Crnkové s Congo Kingem Agramm, Filipovi Doležalovi s Laramisem, Janu Zwingerovi s Cartouchem a Veronice Krátké s Janpe Speedy MM. K ekipě se přidala také mladá jezdkyně s francouzským jménem Emma Augier de Moussac s Silver Joter, známá již z loňského ME.

meZ pátku na sobotu 27. června se na dlouhou cestu vydala Natálie Crnková a Filip Doležal kamionem slovenského ml. jezdce Bronislava Chudyby. „Dojeli do Německa, kde mají dva dny pauzu nedaleko stájí Renné Tebela, ustájení jim tam sehnala jeho ošetřovatelka Katka Krpelová, za což jí moc děkujeme. V pondělí ráno vyráží na poslední úsek cesty, což je něco okolo 200 km", prozradila maminka jedné z reprezentantek, M. Crnková.

Míša Hažmuková vyrazila až v neděli 28. června a vedoucí ekipy - Petr Doležal, stejně jako Bohumil Starnovský, majitel koně Congo King Agramm, odjíždějí právě dnes. „Natálie jede s koněm Congo King stejně jako v loňském roce. Jejím přáním a asi nás všech by bylo se dostat do finále, ale samozřejmě si uvědomujeme, že to letos bude vzhledem k místu konání ještě těžší než loni u nás." komentovala M. Crnková.

Evropský šampionát startuje již ve středu, 1. července a končit bude až v neděli, své zastoupení zde bude mít minimálně 26 evropských zemí.

Držíme tak našim reprezentantům a reprezentantkám palce, aby jim to v Hoofddorpu, kde své umění ukáže při nejmenším 185 koní, skákalo dobře!

Informace z loňského ME v Praze: http://www.equichannel.cz/aktualne-z-mistrovstvi-evropy-jy-praha-2008

Web závodů: Concours Hippique Hoofddorp

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…