Mladá Vožice opět hostila jezdecké závody

2. 9. 2010 Ladislav Pavlík Autor fotek: Vojta Brázda

Poslední prázdninovou sobotu se v Mladé Vožici uskutečnil třetí ročník skokových závodů, pořádaný místním jezdeckým klubem. Oproti minulým závodům přibylo o jednu dětskou soutěž navíc, a tak mohli diváci vidět početné pole jezdců se svými čtyřnohými svěřenci. Všechny soutěže byly, kromě finančních výher, bohatě dotovány také věcnými cenami, jejichž celková hodnota přesáhla 50 tisíc korun.

Hana ŠtefanováI přes nepřízeň počasí připravil stavitel Bohuslav Šubr kvalitní a zajímavé parkury. Závody odborným slovem doprovodil emeritní ředitel ZH Písek Ing. Josef Šilha.

Za nepřestávajícího deště začaly závody v 10 hodin první hobby soutěží s výškou překážek 80-90 cm o Cenu firem Kamír a CO spol. s. r. o. a Rumpold s. r. o. V té se představilo 23 dvojic a vítězství si odvezla Markéta Petřičková s Danny Boyem z JO Blaťák Mažice, druhá skončila Alena Lazarovová na koni Lastyk reprezentující TH Velešín - Stáj Horváth a jako třetí se umístil Tomáš Mrzena s Gornetem z JK Dobrošov.

Ve druhé hobby soutěži, postupné obtížnosti do 100 cm, o Cenu Schaumann ČR s. r. o. a Compag CZ s. r. o. byl na účastníky připraven v závěru parkuru alternativní skok v podobě žolíku, na kterém zhasla naděje mnoha startujících. Nejlépe si s tratí poradila Barbora Tichá s valachem Lux, na druhém místě se umístila Dana Jílková se Sapayou a třetím místem udělal radost především domácím divákům František Adam s Gitou 7 z JK Mladá Vožice.

nejmladší účastniceLetošní rok se premiérově konala soutěž pro děti, sponzorovaná firmou Flosman a. s., které předvedly svoji jezdeckou dovednost při jízdě zručnosti. V dětské soutěži zvítězila Pavla Záhorová s koněm Tobrok z JK Radimovice u Tábora, druhá se umístila nejmladší účastnice závodů Anne-Marie Ustrnulová s Majdigou z JK Mladá Vožice a třetí Kristýna Smolová s Lýdií startující za Stáj Hajany. Pochvalu a věcnou cenu si však zasloužili všichni startující.

V poledne se pak počasí alespoň trochu umoudřilo a pro zpestření programu byla předvedena drezurní ukázka v podání známého militaristy Pavla Vaňka na koni Sinetas.

Po obědě závody pokračovaly již oficiálními soutěžemi. V parkuru stupně Z o Cenu Agrospolu Mladá Vožice a. s. a firmy Vétoquinol s. r. o. zvítězila Petra Boháčová s Casey 1 startující za JK Louňovice, druhá byla Andrea Fišrová s Lucky D z JSK Varta-Aleko a třetí opět domácí František Adam s Gitou 7 z JK Mladá Vožice.

V o stupeň obtížnější soutěži stupně ZL o Cenu IDSC s. r. o. se prosadili především zkušenější jezdci. Soutěž vyhrála Helena Suková s Comtesou 1 z JK Brandlín, druhá se umístila Hana Štefanová s Vanesou 3 L z JSK Kosova Hora a třetí skončil Pavel Krista s valachem Solbert z JK SZeŠ Tábor.

Mladovožické závody vyvrcholily soutěží stupně L o Cenu města Mladá Vožice. „Elko" se stalo jasnou záležitostí pro mladou jezdkyni Petru Boháčovou z JK Louňovice, která startovala na 2 koních a odvezla si ceny za první místo s Lambadou 2, druhá pak byla se Sissi 3, když se jí jako jediné podařilo s oběma klisnami překonat základní parkur bez trestných bodů. Na třetím místě skončila Eva Čoudková s Gambitem z JO Blaťák Mažice.

Chtěli bychom poděkovat divákům, kteří nám i přes nepřízeň počasí zachovali věrnost a opět se přišli podívat na naši akci, kterou by se nám nepodařilo uspořádat bez podpory sponzorů.

Hana Boháčová - Lambada 2

Více informací spolu s kompletními výsledky naleznete na www.jkmladavozice.wz.cz
Fotogalerii k závodům najdete na: http://brzda.rajce.idnes.cz/Jezdecke_zavody_Mlada_Vozice_2010/

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…