MČR v parkurovém skákání Martinice 2010 - Nové fotografie pod článkem

1. 7. 2010 Lucie Hladová Autor fotek: Lucie Hladová, Kateřina Návojová

AKTUALIZACE: 19.7.2010 11:00 Nové fotografie Katky Návojové / Dne 15. července bylo zahájeno Mistrovství České republiky v parkurovém skákání. Do Martinic u Březnice dorazilo celkem 156 koní. Z nich 130 absolvovalo zahajovací soutěž. Z technických důvodů byl její start o chvíli odložen, protože se jezdci tradičně prezentovali na poslední chvíli.

Aktualizace: 19.7.2010 11:00 Nové fotografie Katky Návojové

Zájemci o fotky si mohou psát přímo na e-mail KatkaNavojova@seznam.cz.

Lukasz Koza - Mistr ČR v parkurovém skákání 2010

AKTUALIZACE: 18. 7. 2010 15:30

Na start mistrovské soutěže kategorie seniorů, parkuru stupně T**, se postavilo celkem 14 dvojic, 13 mužů a jediná žena, která rozhodně nebyla jen do počtu, ale již po včerejším druhém kole se řadila k favoritům soutěže. Zuzana Zelinková.

Lukasz Koza ze stáje MustangJediným startujcím, který dnes zajel finální parkur čistě, byl Marek Henšel, bohužel trestné body z prvního kola mu nedovolily bojovat o mistrovský titul. Přeplněné tribuny s napětím čekaly na výkon Jiřího Skřivana a Kallisty, který v očích mnoha diváků jistě patřil k favoritům. Jeho osmiletá klisna podávala celý víkend velice stabilní výkony a možná důsledkem únavy mu odmítla poslušnost u východu.

Zuzka Zelinková s Winstonem G měli na svém kontě 4 trestné body ze včerejška. Včerejší chyba na posledním skoku jezdkyni velice mrzela, s dnešním výkonem taktéž s jednou chybou byla spokojená a doufala, že Lukasz také zachybuje a bude se tedy rozeskakovat.

Tajný favorit všech medailistek kategorie žen Jiří Luža, který nastupoval s jedinou chybou, dnes bohužel parkur nezvládl podle svých představ, jak sám říká: "Špatné rozhodnutí na dvojskoku mě stálo rozeskakování."

Polský jezdec, nyní v českých barvách stáje Mustang, Lukasz Koza před sebou měl nelehký úkol, nejen že musel zajet maximálně se 4 trestnými body, ale musel čelit i tlaku ze strany diváků a odborné veřejnosti, která celý víkend živě diskutovala, zdali by i zahraniční jezdci měli mít možnost bojovat o titul českého mistra. Jak Lukasz ale sám prozradil, v Čechách se mu líbí a rád by se tu natrvalo usadil, dokonce se již poohlíží po nevěstě :D Lukasz a jeho devítiletý hannoverský hřebec Eibisch II. po Escudo z matky po Calypso II. předvedli nervózní jízdu, v které udělali dvě chyby, což zamenalo, že se musel rozeskakovat o první místo se Zuzkou Zelikovou, která dnes jela výborně.

Bronz získal Jiří Luža a Ronaldo S. Jako první do rozeskakování natoupila dvojice Z. Zelinková a Winston G, kteří chybovali dvakrát. Lukasz nakonec trochu se štěstím shodil jen ve dvojskoku a stal se tak Mistrem České repuliky pro rok 2010.

Jména mistrů jsou již známá, nám tedy nezbývá, než všem poblahopřát a poděkovat pořadatelům za výborně zorganizované závody. Nejen organizace, ale i stavba parkurů a nově vybudované opracoviště sklidilo slova chvály mnoha jezdců. I prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček ohodnotil zdejší areál jako konkurence schopný v porovnání se zahraničními závody a můžeme se tedy jistě těšit na některé další sporovní události na takto vysoké úrovni.

Pod článkem najdete kompletní výsledkové listiny všech soutěží, mistrovských i otevřených.

AKTUALIZACE: 18. 7. 2010 13:30

Ženy si na letošní MČR přivezly opravdu výborné koně, takže bylo co sledovat. V boji o medaile bylo v soutěži stupně ST** devět startujících, které na titul pomýšlely. V předchozích dvou kolech 8 trestných bodů, dnes výbornou bezchybnou jízdu předvedla Kristýna Mikulková a Vigo. Kamila Kupcová a Lucie Poláková nastupovaly do finále se 4 trestnými body, ale chyby v parkuru je z boje o medaile vyřadily.

Závěr byl velice napínavý, neboť všechny další startující, na kontě se 4 trestnými body z předchozích kol, Veronika Macánová, Veronika Krájníková, Lenka Matunová, Kateřina Veselovská a Lenka Gladišová, jely čistě, a bylo tak jasné, že diváci uvidí rozeskakování.

Lenka Matunová a Orido SuprachorO které medaile to bude, měla v rukou poslední startující Petra Charvátová v sedle Vigory, která jako jediná nastupovala s čistým kontem. Ta ale nezaváhala a svou finálovou jízdou udržela čisté konto a získala tak mistrovský titul.

Jako první do rozeskakování o stříbro a bronz nastupovala Veronika Macánová s Chin Chin, která jela čistě a nasadila tak laťku hodně vysoko. Veronika Krájníková chybovala a zisk 8 trestných bodů ji z medailových pozic vyřadil, stejně jako Lenku Gladišovou. Kateřina Veselovská předvedla velice rychlou jízdu, ale chybělo jí trohu štěstí a jednou chybovala. O stříbrnou medaili Veroniku Macánovou připravila čistou jízdou v rozeskakování Lenka Matunová.

Výsledkové listiny najdete opět přiložené pod článkem.

AKTUALIZACE: 18. 7. 2010 10:30Petra Skřivanová a Odyssea

I dnes v Martinicích zahajovali tradičně mladí jezdci, a to bojem o mistrovské medaile v souteži stupně ST**. Po vydatných nočních deštích čekal na jistě již unavené koně technický parkur o stupeň težší, než v předchozích dnech. Povrch zde v Martinicích se řadí k nejlepšém v republice, ale i přesto čekal na jezdce nelehký úkol: písek byl velmi težký, což u unavených koní v závěru víkendu vedlo k chybám.

Na start se postavili pouze dva jezdci s čistým kontem z předešlých dvou kol, další tři jezdci měli pouze 4 trestné body.

Nejlepší mladí jezdci

Michaela Krulichová zopakovala čistý výsledek z prvního dne, takže na jejím kontě bylo 12 trestných bodů z druhého kola. Stejného výsledku dosáhla i Jana Perníčková s klisnou Jasnost. Na start čekaly už jen poslední dvě dvojice, obě s čitým kontem. Matěj Kotalík s Clasic Way dnes chyboval a i přes velice pěkný jezdecký výkon nasbíral 12 trestných bodů.

Poslední startující Petře Skřivanové s Odysseou tedy stačilo na zisk mistrovského titulu 8 trestných bodů. Již u prvních skoků bylo vidět, že Petra s Odysseou mají výbornou formu a svojí klidnou a technicky perfektně zvládnutou jízdou si jedou pro mistrovský titul. Bouřlivý potlesk diváků a obrovská radost jezdkyně byly jistě na místě, za celý víkend nenasbírala tato dvojice, jako jediná, žádný trestný bod.

Do rozeskakování o druhé a třetí místo postoupily tři dvojice s 12 trestnými body na kontě. Loretta v sedle s Míšou Krulichovou zajely s 8 trestnými body, což nakonec stačilo na bronzovou medaili. Ziskem 4 trestných bodů získala stříbrnou medaili dvojice Matěj Kotalík a Clasic Way. Jana Perníčková a Jasnost chybovaly třikrát a to na medailové pozice nestačilo.

Výsledkové listiny mistrovství mladých jednců i otevřené soutěže jsou přiložené pod článkem.

Aktualizace 18. 7. 2010 10:00 Přidány startovní listiny nedělních soutěží

Dnes Mistrovství ČR v parkurovém skákání vyvrcholí třemi náročnými parkury:

  • soutěž st. ST** - Cena společnosti SAM - 3. kolo MČR mladých jezdců a otevřená soutěž
  • soutěž st. ST** - Cena společnosti KAMONO - 3. kolo MČR žen a otevřená soutěž
  • soutěž st. T** - Cena společnosti MERCEDES-BENZ - 3. kolo MČR seniorů a otevřená soutěž.

Kompletní startovní listiny najdete přiložené pod článkem.

Jan Štětina a Very EasyAKTUALIZACE: 17. 7. 2010 23:00 - Fotografie

Přidány fotografie pod článek.

 

AKTUALIZACE: 17. 7. 2010 20:00

Jiří Luža a Land Rebel SPrvní mistři z Martinic už jsou známí. Poslední soutěží sobotního programu bylo druhé kolo mistrovské soutěže družstev, zárovneň otevřená soutěž stupně S**. Oproti včerejšku došlo ke změně počtu družstev, a to když odstoupilo pouze tříčlenné družstvo severních Čech v důsledku zranění Barbory Hassové v soutěži žen. Na start se tedy vypravilo 15 družstev. V rámci jednoho družstva, konkrétně jihočeského, byly k vidění hned čtyři čistě zajeté výsledky a s celkovým počtem 5 trestných bodů z prvního kola obsadili konečné čtvrté místo. I družstvo středních Čech si k výsledku ze včerejška nepřipsalo žádné tresté body, když se jediné zaváhání Sergeje Motygina vyškrtlo.

Soutěž měli po včerejším prvním kole velice dobře rozjetou i týmy Praha a sřední Čechy, ovšem dnešní chyby na parkurech je z boje o medailové pozice zcela vyřadily. Když dojel Jiří Luža s Land Rebelem jako poslední startující svého družstva západočehů bylo jasné, že vše má v rukou Marek Henšel, jako poslední startující družstva severní Moravy. Jen jeho čistý výsledek mohl oba týmy poslat do rozeskakování. Divácky velmi atraktivní soutěž měla tedy velice napínavý průběh. Marek nastoupil ovšem plně koncentrován a svoji klidnou, tehnicky velice dobře zvládnutou, jízdou poslal svůj tým do boje o mistrovský titul. Na tribunách bylo znát napětí, neboť Marek nespěhal a do poslední chvíle tak nebylo jasné, jestli stihne časový limit.

Okamžik slávyPo krátké technické přestávce, kdy došlo ke zvýšení skoků, nastoupily družstva ve složení Jaroslav Jindra, Luděk Smaha, Jan Štětina a Jiří Luža za západočechy a Lukasz Koza, Martin Škuta, David Fialka a Marek Henšel za severomoraváky. První na startu, zkušený Jaroslav Jindra, nasadil svou perfektně zvládnutou jízdou laťku vysoko. Na jeho výkon chtěl svoji jízdou odpovědět Lukasz Koza, ovšem zvolil, možná trochu nešťastně velice rychlé tempo a už před dvojskokem Accelerator ztratil zadní nohy na mokrém písku, což vedlo k lehké nejistotě koně a po riskantní nájezdu na zeď z toho byla první neposlušnost. Druhá, a tedy i důvod pro vyloučení dvojice, přišla na posledním skoku, kdy Lukasz najel opět velice rychle a jeho silná zádrž vedla až k dalšímu odmítnutí.

Luděk Smaha získal 16 trestných bodů a moravský Martin Škuta 12 trestných bodů. Honza Štětina v sedle Very Easy předvedl „very easy" parkur a připsal tak již druhou nulu svému týmu v rozeskakování. David Fialka si byl vědom výhody západočechů a předvedl velice solidní jízdu s jednou chybou na poslední skoku. Jiří Luža nic neponechal náhodě a svoji pomalou, ale bezchybnou jízdou tak rozhodl, že letošní mistrovský titul v kategorii družstev poputuje na západ Čech. Marek Henšel již startovat nemusel,ale snad jen pro pobavení diváků se na start přece jen postavil a za povzbuzování diváků skočil alespoň první skok. Jak se později Jaroslav Jindra vyjádřil: „Soutež družstev je pro diváky velmi atraktivní a je třeba, abychom k tomu tak i my jezdci přistupovali a diváky pobavili."

Aktualizace 17.7. 19:00 - Kompletní sobotní výsledky pod článkem

Přidány jsou kompletní výsledky 2. kola mistrovských soutěží seniorů a družstev a odpovídajících otevřených soutěží.

AKTUALIZACE: 17. 7. 2010 16.38 - Fotografie

Přidány fotografie pod článek.

Ludvík Jandourek

AKTUALIZACE: 17.7.2010 15:00 - 2. kolo MČR senioři

Na start soutěže stupně T**, druhého kola MČR seniorů se postavilo celkem 21 soutěžních dvojic, z nichž pouze Petr Kuba s Toro 1 startovali pouze v otevřené soutěži. Z mistrovské byli bohužel včera během prvního kola vyloučeni po vynechání jednoho ze skoků.

Jiří Papoušek a Help a jejich poslední skok na MČR 2010Technicky náročný, ovšem podle Martina Šoupala ne zákeřně postavený, parkur přinesl divákům zajímavou podívanou až do úplného konce. Již tradičně se startovalo od nejhoršího podle výsledků prvního kola.

Největším překvapením byl jistě výkon stále ještě úřadujícího mistra Jiřího Papouška s Helpem, který neragoval na pomůcky svého jezdce a ten tak byl nucen soutěž vzdát. Hned další startující Jiří Luža s Ronaldem S zajel první čistý parkur tohoto kola. Martin Šoupal ocenil nejen výkon jezdce, ale zejména kvality koně.

Dalším jezdcem, který by jistě mohl promluvit do předních míst, je Jiří Skřivan. S Kallisto ho o čisté konto připravil kolmý skok u VIP restaurace, kde na jednoduše vypadajícím skoku chybovalo mnoho koní. Podle Martina za to mohla nejen již znatelná únava koní, ale i umístění skoku, které koně rozptylovalo.

Včerejší čisté konto si neudrželi Zdeněk Hruška a Calata, Petr Kuba s Patendro ani Ludvík Jandourek, který trochu zbytečně chyboval hned na prvním skoku, což Casia rozhodilo, a tak se, i po jinak velice pěkném jezdeckém výkonu, přidaly další chyby.

S předposlední startující dvojicí Zuzanou Zelinkovou s Winstonem již bylo cítit napětí v hledišti. Velice pěknou jízdu pokazila až chyba na poslední skoku, a tak jediným jezdcem, který překonal parkur obou kol bez trestného bodu, byl reprezentant stáje Mustang Lukasz Koza v sedle Eibische II. Mezi favority letošního ročníku řadí Martin Šoupal vedle Lukasze i dnes výbornou Zuzku Zelinkovou, Jiřího Lužu a jistě i Jiřího Skřivana, který v sedle nadané, ale možná ještě trochu nezkušené Kallisty podává vlice pěkné jezdecké výkony.

Aktualizace 17.7. 13:00: Výsledky 2. kola mistrovských soutěží mladých jezdců a žen a otevřených soutěží

Ve 2. kole mistrovských parkurů mladých jezdců - Parkur st. "S**" - Cena společnosti STROM Praha a.s. - se počet čistých jízd výrazně snížil. Z těch, kteří zajeli bez trestných bodů i 1. kolo, si tento úspěch zopakovali pouze Matěj Kotalík na Clasic Way a Petra Skřivanová na Odyssea. Matěj Kotalík je i vítězem otevřené soutěže, druhou příčku získala, také s 0 tr. b., Ria Hoffmeisterová na koni BB Cartano, třetí místo obsadila Natálie Vysušilová s Canada, která parkur zajela se 4 tr. b., stejně jako čtvrtá Jana Perníčková na koni Jasnost.

U žen je po 2. kole (Parkur st. "ST**" - Cena společnosti BOHEMIA SEKT) výsledek ještě výraznější: dvě nulová konta si udržela pouze Petra Charvátová na Vigora 1. Se 4. tr. body jí na paty šlape dalších 7 dvojic. Ta je zároveň vítězkou otevřené soutěže. S 0. tr. body se zde na druhé místo probojovala Kamila Kupcová na Duel 3, třetí skončil s čistým kontem Sergei Motygin na koni Coraggio 1, poslední čistý výsledek zajistil čtvrté místo ing. Petru Eimovi na koni Genius Lysák.

Pod textem najdete přiložené kompletní výsledkové listiny.

AKTUALIZACE 17.7. 11:00: 2. kolo MČR žen

On line z MČR v Martinicích

J. Šíma, Aleš SuchánekV areálu Equitana se právě scházejí diváci k 2. kolu MČR žen, ale pojďme se spolu ohlédnout ještě za 2. kolem mladých jezdců, kteří jiiž mají pro dnešek splněno.

Ve včerejím prvním kole překonalo parkur stupně S** s čistým kontem hned 9 dvojic, dnes zazářil hlavně Matěj Kotalík s Clasic Way a Petra Skřivanová v sedle Odyssey, kteří jako jediní z mistrovské soutěže překonali parkur s čistým kontem.

V čem byl parkur o proti včerejku složitější prozradil technický delegát Jan Šíma: "Parkur byl oba dny na úrovni S**, nemyslím si, že byl technicky náročnější. Svou roli sehrály jistě již pracující nervy jezdců." Dnes poprvé byla v soutěži zařazena voda, se kterou ovšem mnoho jezdců výraznější potíže nemělo. Soutež žen včera překonalo s čistým kontem hned dvanáct dvojic. Dnes, podle slov pana Šímy, čeká na soutěžící technicky náročnější parkur na úrovni ST**. Nechme se překvapit, jestli se naplní slova technického delegáta, který předpokládá, že bezchybný výsledek zopakuje maxiálně 6 dvojic.

AKTUALIZACE 16.7.2010 22:00 - Páteční rozjezd...

Páteční tribunaMožná i díky plakátům a billboardům v širokém okolí nalezlo na zahajvací den MČR v parkurovém skákání cestu velké množství diváků. A bylo se a co dívat. Na programu byla první kola MČR mladých jezdců, žen, juniorů a družstev.

Zahajovací soutěží byla otevřená soutěž stupně S**, která byla zároveň vyhodnocena jako 1. kolo MČR mladých jezdců, mezi ktrými si nejlépe vedla Barbora Hudcová s klisnou Krissia. V otevřené soutěži kralovala Lenka Gladišová s Adamem 4, která měla stejně jako dalších 8 startujících čisté konto. Druhý nejlepší čas měla dvojice Jan Buben a Iron 1 před třetím Vladimírem Jančou se Sinasnu z JS Domažlice.

Čistě se jezdilo i nadále, v otevřené soutěži S** rozhodoval čas. Nejlépe parkur zvládla Lenka Gladišová, tentokrát v sedle Irras a to velmi rychlou jízdou, která ji tak vynesla i prvenství mezi ženami v prvním kole mistrovské soutěže.

Zuzana ZelinkováPrvní kolo mistrovké soutěže seniorů, otevřená soutěž stupně ST**, vyznělo nejlépe pro Lukasze Kozu s hřebcem Eibisch II, který lepším časem porazil úspěšnou Zuzanu Zelinkovou, která dala před kategorií žen přednost startovat v mistrovské soutěži seniorů. Se svými koňmi Winstonem G a La Pilota obsadila druhé a třetí místo.

Na start prvního kola družtev se postavilo 62 dvojic rozdělených do 16 družstev. Hned 4 družstva skončil s čistý kontem. Za pražské a severomoravské družstvo rozhodli hned první ti jezdci, když podali bezchybný výkon. Západočeši a středočeši napínali diváky do poslední chvíle. U západočechů rozhodl až čtvrtý startující Jiří Luža a sředočechům bezchybné konto zajistil Voksa Daniel.

Lukasz Koza a Eibisch IIAKTUALIZACE 16.7. 19:00 - Výsledky

Pod článek jsou přiložené výsledky 1. kola MČR družstev a otevřené soutěže S**.

AKTUALIZACE 16.7 14:30 - kompletní výsledky 1. kola seniorů a otevřené soutěže ST**

V 1. kole MČR seniorů 2010 - mistrovského ST** bezchybně skákalo 6 dvojic, z nichž se stal Lukasz Koza na koni Eibisch II vítězem otevřené soutěže, následovaný Zuzanou Zelinkovou na koni Winston-Ging. Třetí skončila opět Zuzana Zelinková na La Pilota.

 

Připomínáme, že průběh MČR v parkurovém skákání 2010 budete moct zhlédnout v televizi, a to v neděli 18. 7. 2010 v 22:15 na ČT4 a poté v reprízách v pondělí 19. 7. 2010 10:00 na ČT4 a v úterý 20. 7. 2010 16:10 na ČT4. Odkaz na stránku ČT.

Aktualizace 16.7 12:30 - Výsledky 1. kola mladých jezdců, žen a otevřených soutěží

Soutěž č. 1 Cena společnosti Pilsner Urquell stupně S** byla 1. kolem MČR mladých jezdců. S 0 tr. b. ji dokončilo 9 dvojic. Stejný parkur na "nemistrovské" úrovni, čili otevřenou soutěž, vyhrála Lenka Gladišová na koni Adam 4, druhé místo obsadil Jan Buben na Iron 1 a třeti Vladimír Janča na koni Snasnu, všichni s 0 tr. body.

Soutěž č. 2, čili 1. kolo MČR žen, byl parkur st. "S**" - Cena společnosti FB Stav CZ. V něm si 0 tr. bodů připsalo na své konto hned 12 dvojic. Nejlepší z nich se zároveň stala vítězkou otevřené soutěže - a to Lenka Gladišová na koni Irras. V otevřené soutěži pak skončil na druhém místě Václav Studnička na Azurka a třetí byla Kristýna Mikulková na Vigo 1.

Kompletní výsledkové listiny uvedených mistrovských i otevřených soutěží č. 1 a 2 najdete přiložené pod článkem.

Dnes nás ještě čekají parkury stupně ST** - 1. kolo MČR seniorů, a S** - 1. kolo MČR družstev, obojí včetně otevřených soutěží. Startovní listiny najdete také přiložené pod článkem.

Skok Field ForceAKTUALIZACE 15. 7. - MČR zahájeno

Dnes 15. července bylo zahájeno Mistrovství České republiky v parkurovém skákání. Do Martinic u Březnice dorazilo celkem 156 koní. Z nich 130 absolvovalo zahajovací soutěž. Z technických důvodů byl její start o chvíli odložen, protože se jezdci tradičně prezentovali na poslední chvíli.

Každý jezdec využil čas svého 90ti vteřinového tréninku po svém. Někteří jezdci pouze své koně po parkuru kolem překážek provedli, ale většina jezdců se věnovala skokové práci na překážkách, u kterých si myslí, že by mohli mít následující dny problém. Mezi nejčastěji překonávané patřily reklamní skoky, jako například Equitana, Bohemia Sekt, Pilsner Urquell, Red Mills, Field Force či Mercedes-Benz. Zkrátka však nepřišly ani tradiční skoky pod tribunou a vodní příkop.

Příprava letošního MČR trvala dle slov pořadatelů zhruba sedm měsíců. Nyní v areálu na plynulém chodu všech služeb pracuje kolem 45 zaměstnanců.

V podvečer se konala schůze zástupců ekip, pořadatele a členů rozhodčích, aby si ujasnili jistá pravidla pro hladký průběh závodů a byla vylosována pořadí družstev.

Při MČR jsou nastavena podobná pravidla, jako při mezinárodních pravidlech, tj. noční klid ve stájích, čas pro opracování koně na lonži, pod sedlem a ve skoku. Velký důraz byl kladen na volně pobíhající psy v areálu, jelikož ti působí velice často problém nejen na kolbišti, ale i ničí jezdecké areály.

Pozitivní zprávou pro jezdce a ošetřovatele jejich koní byla jistě možnost zakoupení stravenek za pouhých 30 korun. To při zdejších cenách občerstvení opravdu zvedlo náladu při prezentaci každému.

„Kdy jindy než na MČR..." - ing. Jaroslav Pecháček

Jelikož je v očekávání nejen deštivé počasí, sbor rozhodčích se rozhodl povolit start bez sak.

Velký důraz byl kladen na šéfy ekip právě s ohledem na dnešní problém, tedy včasnou prezentaci jezdců, kterou zařizují právě vedoucí jednotlivých ekip. Hlavní rozhodčí, prezident ČJF ing. Jaroslav Pecháček, situaci komentoval slovy „Kdy jindy než na MČR..."

Aktualizace: 11. července 12:10 - Co se chystá?

Mistrovství České republiky v parkurovém skákání se letos uskuteční pod hlavičkou Jezdecké společnosti Equitana v Martinicích z pověření České jezdecké federace, a to v termínu 15. až 18. července. Mistrovství budeme samozřejmě sledovat společně s vámi a nyní přinášíme předběžný program...

Vložen seznam kvalifikovaných účastníků na MČR 2010

  • jako bonus přikládáme i rozšířenou verzi s původy koní, věky jezdců a dalšími zajímavými informacemi.

Na letošní mistrovství má kvalifikaci splněnou 171 koní a 106 jezdců. Koní však dorazí 160. Nutno podotknout, že i hotel je již plně obsazen.

Diváky jistě potěší další montovaná tribuna, areál tak nabídne celkem až 900 míst k sezení. Společně s tribunou přibude i občerstvení, a tak se nebudeme muset obávat front, protože pořadatel očekává vysokou diváckou účast. Ani jezdci a ošetřovatelé však nebudou ochuzení, pro ně bude nově přichystáno speciální občerstvení u opracoviště. Všichni společně se pak mohou sejít a posedět u nově postaveného koktejl baru vedle věže rozhodčích, odkud je velice pěkný výhled na kolbiště.

Bezpochyby dobrou zprávou pro diváky, kteří se chystají navštívit MČR, je rozhodnutí pořadatele nevybírat žádné vstupné.

Program:

Čtvrtek 15.7.Plakát MČR Equitana Martinice

8.00 - 12.00 přejímka koní, prezentace
13.00 zahajovací tréninky
19.00 losování družstev - hotelový salonek 7
20.00 BEFORE PÁRTY - disco Ludvíka Jandourka - Seník

Pátek 16.7. od 9 hodin

9.00 soutěž S** - mladí jezdci 1. kolo - Cena PLZEŇSKÉHO PRAZDROJE
11.00 soutěž S** - ženy 1. kolo - Cena FB STAV CZ
13.00 soutěž ST** - senioři 1. kolo - Cena SEDLÁŘSTVÍ LIBICH
15.00 soutěž S** - družstva 1. kolo - Cena FIELD FORCE

Sobota 17.7. od 9 hodin

9.00 soutěž S** - mladí jezdci 2. kolo - Cena ALMEA BIOMASA
11.00 soutěž ST** - ženy 2. kolo - Cena BOHEMIA SEKT
13.00 soutěž T** - senioři 2. kolo - Cena EQUISERVIS
15.00 soutěž S** - družstva finále - Cena KAMONO - GRANIT
Dekorovací ceremoniál
21.00 PÁRTY MISTRŮ od 21.00 - disco ludvíka Jandourka v Seníku
- v průběhu večera vystoupení dívčí taneční skupiny Crashdance

Volný program pro diváky 10.00 - 17.00

Neděle 18.7. od 9 hodin

9.00 soutěž ST** - mladí jezdci finále - Cena SAM - Ladislav Vysušil
Dekorovací ceremoniál
11.30 soutěž ST** - ženy finále - Cena KAMONO - GRANIT
Dekorovací ceremoniál
14.30 soutěž T** - senioři finále - Cena MERCEDES - BENZ
Dekorovací ceremoniál

Doprovodný program pro děti - SO + NE: jízdy na ponících, skákací trampolína, nafukovací atrakce, dětské hřiště.

V areálu budou rozmístěny prezentace jednotlivých sponzorů. Na čtvrtek a na sobotu je naplánována večerní DISCO Ludvíka Jandourka, která bude pořádána venku v občerstvení SENÍK. Na sobotní večer je také v SENÍKu připraveno taneční vystoupení dívčí taneční skupiny CRASH DANCE.

Podobné články

Christian Ahlmann je nepřehlédnutelný – vysoký, štíhlý a vždy plně soustředěný jezdec startuje v sedlech hřebců belgického plemene zangersheide. Byl…

S rokem 2023 přijde do parkurové série Global Champions velká programová změna. Obě kola týmové soutěže GCL se pojedou v jeden den. Do Grand Prix…