Autor snímku:
Mezinárodní závody - CSI P-CH-J-U25-Y Zduchovice ON-LINE!
Počet fotografií: 45
V plném proudu je nejprestižnější parkurová událost roku v České republice pro kategorie pony, dětí, juniorů a mladých jezdců a jezdců do 25 let. Do Zduchovic se sjelo téměř 140 koní ze sedmi evropských států. Informace a snímky přímo z místa činu najdete uvnitř článku a budeme vás jimi zásobovat až do skončení akce.
1. Startovní a výsledkové listiny, plánky parkurů najdete zde v odkazu
On-line výsledky pro vás připravuje Jan Matuška
AKTUALIZACE:
3.5. 22:45 - Grand Prix junioři a mladí jezdci + jezdci do 25 let
Grand Prix junioři
Den pokračoval další Velkou cenou, tentokrát pro juniory. Na start soutěže se postavilo 38 kvalitních dvojic. K velké radosti Čechů se do rozeskakování dostalo poměrně velké množství našich reprezentantů. Celkem se rozeskakování zúčastnilo 15 jezdců. Hned první jezdkyně Chiara Szitášová s Tabatsa Max předvedla bezchybný výkon, který byl následně několikrát překonán. Velmi riskantně zajela Veronika Krátká na Jampe Speedy MM, která se díky tomu umístila na průběžném prvním místě. Ostré nájezdy a rychlost, jakou nasadila při nájezdu na poslední oxer, utvrdily diváky o nepřekonatelnosti jejího výkonu. To si však nemyslela poslední slovenská startující Lea Vrábelová na Player. Na poslední chvíli si grandiózním výkonem prvenství zasloužil a poprvé jsme tak slyšeli na těchto závodech slovenskou hymnu. Z třetího místa se radovala sedmnáctiletá Barbora Tomanová s Kohenem.
Grand Prix Mladí jezdci a jezdci do 25 let
Nejnapínavější klání CSI Saint Norbert byla jednoznačně poslední nedělní soutěž. Celkem dvanáct skoků včetně náročného trojskoku stavěného hodně do obratu či mnoho dalších těžkých oxerů čekalo na 25 účastníků. Velmi nadějně vypadala jízda Natálie Roučkové, která se do dalšího kola nedostala, a to kvůli shozenému poslednímu skoku - s koněm Ahorn-T i Chablis 121-T. Do závěrečného rozeskakování se dostali pouze dva jezdci, což svědčí o kvalitách stavitele. V rozeskakování si to mezi sebou rozdali Maďar Szábor Gábor Timpexx Ambránd a Čech Jan Studnička s Goddes. Přesně 1, 3 vteřiny stačilo S. Gáborovi, aby porazil českou naději a dojel si pro prvenství. Jan Studnička po rozeskakování obdržel pohár za druhé místo a tím nekončil. Svoji úžasnou formu potvrdil, když se blýsknul ještě třetím místem, které obsadil na Factor. S ním získal jeden trestný bod za čas. Na takto těžkém parkuru jim to přesto stačilo na báječné třetí místo. Dvě místa „na bedně“ tedy připadla České republice. A aby toho opravdu nebylo na konec nejnapínavějšího závodu málo, J. Studnička byl oceněn jako nejlepší jezdec své kategorie.
Sledujte dál!
I když závody skončily, naše zpravodajství plné informací ze Zduchovic ještě nekončí! Právě chystáme například další rozhovor se stavitelem parkuru Martinem Otto...
AKTUALIZACE:
3.5. 15:03 - Grand Prix pony a dětí
Grand Prix pony
První Grand Prix nedělního dne patřila třinácti poníkům. Nechyběl ani adrenalin, protže jedna z favoritek, Alžběta Vojtková, téměř neodstartovala, když krátce před soutěží spadla na opracovišti. Lékařská služba ji však start nakonec povolila, a tak se umístila na krásném 5. místě. Do rozeskakování postoupilo osm dvojic a předváděly velmi vyrovnané výkony. Děvčatům (pozn. autora: do rozeskakování postoupily pouze mladé dámy) s napětím v rozeskakování krom diváků fandili bouřlivě i ostatní jezdci a ošetřovatelé. Domácí Michaela Krulichová chtěla opravdu zvítězit a se svým lepším koněm Nightfeverem 2 zajela pouze druhý nejlepší čas. Proto do své jízdy s poníkem Mars Star dala všechno a risk se jí vyplatil. Skončila na prvním místě s Mars Star, třetí s Night Fever. Na druhou pozici se dostala velmi úspěšná dánská jezdkyně Camilla Ernst se Stelou. Na čtvrtém místě se umístila Tereza Lešitická s Vílou 4, která byla posléze vyhodnocena jako nejlepší jezdkyně na pony za celé zduchovické CSI. V každé kategorii jezdců se za umístění do 10. místa ze všech odjetých závodů jezdci přičítají body (1. místo 10b., 2. místo 9 atd…, v GP se body násobí 1, 5).
Tereza Lešetická s Vílou 4
Michaela Krulichová Mars Star
Grand Prix děti
Před Grand prix pro děti se na opracovišti opět udál pád, tentokrát jezdkyně Lucie Přikrylové s Cartier. Po pádu již nebyla schopna odstartovat, přestože se jí nic závažného nestalo. Jak nám objasnila její trenérka Marie Chromčáková: „Kůň už při vjezdu na opracoviště jemně kulhal. Pak Lucce zastavil před překážkou na opracovišti a ona spadla. Cartier nikdy nezastavoval, tohle pro nás bylo jasné znamení, že ho noha bolí.“
Na start se postavilo šest dětí, jediná Tina Šálková jela za ČR. Velkou smůlu měl maďarský jezdec Márk Bölcskei v sedle Rádiháza, když získal jeden trestný bod za čas. Následující jezdkyně Tina Šálková předvedla skvělý výkon a dojela první kolo bez chyby. Spolu s trenérem si šla podle plánku ujasnit trasu rozeskakování. Zanedlouho se však oba radovali, neboť nikdo jiný nedokončil základní kolo bez chyby. Vítězství jim tak spadlo do kapsy již díky základnímu kolu. Následně byla Tina Šálková vyhodnocena jako nejlepší jezdkyně v kategorii děti za celé CSI Saint Norbert. Na druhém místě v Grand Prix dokončil Márk Bölcskei s Rádiháza. Třetí příčku obsadila Dalma Mike s Tactikem, reprezentující Maďarsko, se šesti trestnými body za čas. Z výrazu jezdkyně na opracovišti po dokončení jízdy bylo vidět, že Dalma předpokládala svou účast v rozeskakování a následné lepší umístění, bohužel jedno zastavení ji vzalo všechny naděje.
Tina Šálková a ředitel závodů Ladislav Krulich
Márk Bölcskei s Rádiháza
3.5. 11:25 - 14. soutěž pro Strnadlovou
Poslední šanci získaly ve 14. soutěži všechny kategorie jezdců, kteří se rozhodli nestartovat ve finálových soutěžích. Nyní se 28 dvojic popralo o vítězství na osmi překážkách a jednom žolíku. Soutěž, hodnocená jako postupná obtížnost do 120 cm, měla maximální počet 52 bodů a ten obdrželo větší množství jezdců. Na prvním místě se umístila domací Lucie Strnadlová na Atlantě 12 před Katjou Teufelbauer na Kelvinovi 3 z Rakouska. Třetí příčku obsadil opět domácí reprezentant Jakub Šálek na Fatima 7. Velmi pěknou a přehlednou jízdu předvedla Klára Vochozková s Alango Z. „Mám mladou sedmiletou klisnu, na vyšší závody je zatím mladá a nezkušená, proto jsem zvolila pro ni snazší parkur. Ráda bych s ní ale vyrazila na další CSI v Hradci Králové,“ zdůvodnila start v soutěži K. Vochozková.
Klára Vochozková s Atlantou 12 překonává žolík
Další v pořadí budou finálové soutěže Grand Prix pro jezdce na pony, juniory, mladé jezdce a jezdce do 25 let. Každá soutěž bude mít vlastní rozeskakování, takže o napětí určitě nebude nouze. Pokud nemůžete dorazit sem do prosluněných Zduchovic, sledujte alespoň naše on – line zpravodajství. Budeme vás stále průběžně informovat!
3.5. 0:06 - famózní výkon maďarských reprezentantů
Nejočekávanější událostí třetího závodního dne byl souboj týmů na 130 centimetrech. Na start se postavilo šest týmů, dva s českými účastníky, jeden slovenský a tři maďarské. Ten, kdo doufal, že při dekorování uslyší opět českou hymnu, byl zklamán, ať už věřil například favoritce Báře Tomanové a Janu Zwingerovi z česko-rakouského týmu, či Filipu Doležalovi a Natálii Roučkové z česko-slovenského týmu. Pro české jezdce byli nepřekonatelným soupeřem maďarští reprezentanti. „V Maďarsku mají velmi kvalitní a dobře vychované koně,“ zhodnotil situaci jeden z rozhodčích, Jaroslav Sedláček. Každý tým měl čtyři členy, kteří postupně startovali, jejich výsledky se sčítaly a pouze nejhorší výsledek se škrtal v každém ze dvou kol.
Attila Biharvári s Timon z vítězného týmu
Gábor Szabó s Timpex Ábránd nemusel startovat v druhém kole
Po prvním kole byli Maďarové na předních místech. Po druhém kole tomu nebylo jinak. Jako nejlepší se ukázal maďarský tým číslo jedna (Hmaidi Fatima, Biharvári Attila, Tóth Péter a Szabó Gábor), kdy ani v druhém kole nebylo třeba startu posledního jezdce z této ekipy, neboť úžasný výsledek ostatních již stačil na vítězství. Celkově v obou kolech nasbírali pouze osm trestných bodů. Druzí a třetí skončili též reprezentanti maďarského výběru. Ani skvělý výkon z obou kol Luboše Kozáka nám nepřinesl vytoužená nejcennější místa. Přesto tým složený z N. Roučkové, D. Pálkové (SK), F. Doležala a již jmenovaného L. Kozáka se umístil na pěkném 4. místě před slovenským týmem. Náš druhý česko-rakouský tým, složený z dětí a juniorů, do druhého kola nenastoupil. Po prvním kole na svém kontě měli totiž již 16 trestných bodů.
Český pohled na napínavý souboj...
Vítězná ekipa
České hlavy...
Na závěr dne si vytrvalé - pro změnu jezdkyně - zahrály relaxační fotbal, který pak oživila „exhibice“ tří jezdců. Tento společný program opět utužil vztahy mezi závodníky a podpořil příjemnou atmosféru závodů.
zleva Filip Doležal, Luboš Kozák a Bronislav Chudyba
Kontroverzní otázku jsme položili krátce před půlnocí Filipovi Doležalovi. Filipe, proč jste si takhle kolektivně nechali oholit hlavu? „Protože už je léto. Začal jsem já, přemluvil Broňu a pak už to bylo.“ Dále jsme zjišťovali, zda opět chystají další kolektivní exhibici – „To se pozná až ráno, zda nás něco napadne,“ odpověděl Filip.
2.5. 18:45 - komentáře a fotografie z 9., 10., 11. a 12. soutěže
Sobotní den byl opět zahájen soutěží pro pony. Za slunečného počasí se na start postavilo devět dvojic. Poprvé na těchto závodech se představil pony Nightfever s Michaelou Krulichovou. Potvrdili své bohaté zkušenosti z jiných mezinárodních závodů a bez problémů zvítězili. Dokonce měli zhruba o 10 vteřin lepší čas oproti stanovenému - 52 vteřin. Jak potvrdilo čtvrté místo M. Krulichové s Mars Star, její vítězství s Nightfever nebylo pouze kvalitou poníka. Velmi elegantně parkur zajela Tereza Lešetická s bělkou Víla 4, která zaujala druhou pozici. Zásluhou Camilly Ernst nebyla soutěž pouze „národní“ a i ve velké převaze českých jezdců se ji povedlo získat třetí pozici.
Dominika Řezníčková s Jack 4 šla čistě v soutěži pony
Čestné kolo vítězky 9. soutěže
Soutěž dětí nebyla příliš obsazena, na startu se objevily pouze tři děti. Nejlepší výkon zajela Tina Šálková v sedle Gold Win.
V celkovém pořadí jedenáctá soutěž byla oproti páteční soutěži pro juniory, mladé jezdce a jezdce do 25 let méně obsazená, přitom byla pouze o pět centimetrů vyšší. Juniorská jezdkyně Zdeňka Vávrová zajela parkur čistě s jedním trestným bodem za čas. Svého výkonu si velmi cenila. „Kobyla je dopředná, ráda se na skok rozeběhne, proto pro nás byly náročnější dva dvojskoky za sebou. Parkur byl tak středně těžký,“ hodnotila juniorská jezdkyně Z. Vávrová. Avšak jiný názor měl její trenér Miroslav Půlpán „Parkur mi přišel těžký. S výsledkem Zdeňky jsem velmi spokojený,“ sdělil nám krátce po její jízdě. Nejlepší výsledek měl Luboš Kozák s Poctou 1. Tuto mladou klisnu dříve jezdil Kamil Papoušek, který s ní posbíral mnoho vítězství. Jako druhý dojel Maďar Mráz Tamás s časem 55, 83 vteřin a hned za ním Katja Teufelbauer na koni Jakko s časovým rozdílem 0,8 vteřin.
Luboš Kozák a Pocta 1
Jiřina Pružinová s Kaskadérem zajela nejrychlejší čas o 7 vteřin, avšak na posledním skoku chybovala.
Jan Novák s Volonterem zajel bezchybnou jízdu, která byla oceněna 5. pozicí
Prozatím nejvyšší skoky o výšce 135cm postavil stavitel Martin Otto v další soutěži.
„Byl to středně těžký parkur, Kohen ale skákal skvěle. Athila Biharwári jezdí opravdu dobře a má velmi kvalitní koně, Gordon je řádným příkladem. Jsem nadšená, že jsem mu včerejší porážku mohla vrátit,“ řekla čerstvá vítězka Barbora Tomanová. Athila Biharwári si dnes pohoršil oproti včerejšímu souboji na 130 cm a skončil na druhé příčce. B. Tomanové stačila na odplatu pouze jedna vteřina. Jako třetí dojel ostřílený jezdec Jan Zwinger se Sisi 5 s časem 64, 48.
2.5. 11:40 - doplněny fotografie ze včerejšího dění
2.5. 0:25 - komentáře 7. a 8. soutěže + závěr dne
I druhý den jezdci oplývají množstvím energie
Sedmá soutěž čítala rovných 50 startovních dvojic, z toho 31 jich reprezentovalo ČR. Stejně jako ve čtvrtek byla tato soutěž pro děti, juniory, mladé jezdce a jezdce do 25 let nejobsazenější. Skákalo se na výšce 120 cm, kde se především čekalo na výkon Lucie Přikrylové s Leonou 4. Po jedné chybě bohužel nemohla zamíchat pořadím na předních místech. Nejlepší výkon podal Jan Zwinger se Sisi 5, kdy obsadil první příčku a s Tudorem podtrhl svoji formu, když obsadil místo druhé. Třetí skončila též jezdkyně z Moravy Lucie Strnadlová s Atlantou 12. Tito dva nejlepší jezdci soutěže se od ostatních vzdálili až na dlouhé 3 vteřiny. Stavitel parkuru prokázal svou pohotovost, když postavil parkur těžší a technicky náročnější. Čistě zajelo pouze deset startujících. V trase parkuru byly alternativní skoky s číslem 5 a 6, přičemž záleželo na jezdcích, který ze dvou skoků zvolí jako první.
Lucie Strnadlová
Natálie Roučková nepřijela pouze závodit. V pátek trénovala jezdkyni Kristýnu Nechanickou, která startuje na CSI prvně.
V posledním parkuru pátečního dne čekal na účastníky též alternativní skok - vodní příkop. Jelikož bude tato překážka v nedělní trase Grand Prix, všichni jezdci si ji pro zkoušku zvolili. A to i přesto, že byl pro některé koně záludným oříškem. „Vodní příkop byl velmi příjemný, opravdu dobře postavený. Tmavý a úzký. Odpovídají tomu také výsledky,“ komentoval skok rozhodčí Jaroslav Sedláček, který jej měl po celou soutěž pod dohledem. Zvukař Jan Matuška byl výkony „povinen“ pustit při dekorování maďarskou hymnu, a to zásluhou úspěšného Attila Biharvári a Gordona. O tři sekundy pomalejší jízdu předvedla naše česká juniorka Barbora Tomanová s valachem Careful Franz Josef. V patách ji s časem 58, 89 vteřin následoval slovenský mladý jezdec Bronislav Chudyba v sedle koně Yellow Man.
Attila Biharvari s Gordonem
Barbora Tomanová a Careful Franz Josef
Zdeňka Vávrová
Tomás Mráz z Maďarska nad vodním příkopem
Na závěr dne si to jezdci ještě rozdali ve fotbale: Česko - Slovenský versus Maďarský tým. Největší oporou česko - slovenských nadšenců se stal brankář Filip Doležal, který občas zastupoval také v útoku. Snad největší hvězdou utkání se stal Michal Ineman, který dokázal pohotově kličkovat celým polem bez ztráty míče (a energie :o)). Nejlepším střelcem se pak stal ředitel parkurových závodů Ladislav Krulich, kterých zasadil do maďarského skoku alias brány rovné tři góly. Pozadu nezůstal ani otec Honza a syn Jonáš Březina, kteří nastříleli po dvou gólech. Výsledek utkání tak skončil 5:1 pro Česko – Slovenský mančaft. Bylo vidět, že ani druhý parkurový den jim nechyběla energie. S míčem na kolbišti předváděli fantastické výkony až do úplného vyčerpání. Nyní dění pokračuje bouřlivou párty. „Takto rozjetá diskotéka zde ve Zduchovicích ještě nebyla. Opravdu se tu všichni dobře baví,“ okomentovala Kristýna Nechanická.
Bronislav Chudyba (vpředu) v plném nasazení...
Ladislav Krulich byl velmi aktivním hráčem
Filip Doležal se opravdu snažil...
AKTUALIZACE:
1.5. 21:07 - Rozhovor s Katjou Teufelbauer
Jednou z účastníků právě probíhajícího CSI Saint Norbert ve Zduchovicích je také rakouská reprezentantka Katja Teufelbauer. Tato jezdkyně se stejně jako domácí Lucie Krülichová v loňském roce zúčastnila dětského mistrovství Evropy v Aténách. Nyní si do České republiky přivezla dva valachy - Klevinna a Jakko, s nimiž již posbírala několik osobních úspěchů. Položili jsme ji (K) a jejímu otci Thomasovi Netrwalovi (T) několik otázek:
Katja Teufelbauer a její otec Thomas Netrwal se svými valachy
Katjo, v kolika letech jsi začala jezdit a kde?
K: Myslím, že to bylo ve čtyřech letech u otce ve stáji. V osmi letech jsem se zúčastnila první parkurové soutěže na pony. V současné době mám ve stáji čtyři velké koně a jednoho poníka, se kterými pravidelně závodím.
Které mezinárodní závody máte letos v plánu?
K: Koncem května bych se chtěla zúčastnit CSIO Lamprechshausen a národní soutěže.
T: Cílem letošního roku je především dobrá příprava na mistrovství Evropy 2010, na kterém nám hodně záleží.
Jak jste spokojeni s úrovní zduchovických závodů?
T: Povrch je na perfektní úrovni. Celkově se nám tu moc líbí. I zázemí areálu je velmi kvalitní, doufáme, že tu CSI vydrží.
Katja a Kelvin
Projevila se současná krize v jezdeckém sportu v Rakousku? Dochází u vás také ke snížení počtu závodů vlivem sponzorů?
T: Ano, myslím, že situace je u nás stejná. Někteří sponzoři odstupují od smlouvy či méně dotují některé závody. Nemůžeme pořád mluvit jen o krizi, promlouvat musí naše činy. Je velmi důležité vtáhnout sponzory do jezdeckého sportu. Ukázat jim prostředí, lidi a hlavně tu jedinečnou atmosféru.
Jak hodnotíš úroveň českých jezdců?
K: Úroveň těchto kategorií, tedy dětí, juniorů, mladých jezdcu a jezdců do 25 let je přibližně stejná jako v Rakousku. Závodit mě tu opravdu baví.
Katja a Jakko
1.5. 15:15 - foto a komentáře k 5. a 6. soutěži
Na prvního máje opět zářili čeští jezdci
V první soutěži dnešního dne opět bodovala Tereza Lešetická na koni Fine Belissima S. Zajela čas 45, 84, který byl o 0, 13 vteřin rychlejší než čas druhé Camilly Ernst a Stelly z dánské ekipy. „Dnes byla Líza (pozn. autora: klisna Fine Belissima S) línější. Po dohodě s trenérem budeme zítra startovat pouze s druhým poníkem Víla 4. Líza bude čerpat síly na nedělní Grand Prix,“ říká úspěšná T. Lešetická, která ještě potřebuje zajet dobře ST, aby získala kvalifikaci MČR. Třetí místo po bezchybném výkonu obsadila opět česká jezdkyně Alžběta Vojtková Primus de L´Aube.
T. Lešetická s Fine Belissima S obhájila vítezství v pony soutěži (do 100cm)
Michaela Krulichová měla v páté soutěži nejrychlejší čas 45, 67. Avšak v sedle Mars Star se dopustila jedné chyby a umístila se jako sedmá.
,,Do soutěže se přihlásili jezdci na podobné jezdecké úrovni, čímž byla soutěž velmi vyrovnaná. Stavitel parkuru se stejně jako včera snažil zjistit úroveň zde startujících dvojic, aby na to mohl odpovědět správně zvolenou obtížností parkuru. Proto si myslím, že jsme viděli tolik bezchybných výkonů. I podle výsledkových listin můžeme vidět, že čeští jezdci na pony jsou rovnocennými soupeři zahraniční návštěvě,“ komentovala první soutěž dne jedna z členů sboru rozhodčích, Markéta Šveňková.
Markéta Šveňková
V druhé soutěži dnešního dne opět kralovala Lucie Přikrylová s Cartier. Startovala z poslední pozice, avšak tentokrát neměla vítězství natolik obtížné obhájit. Konkurovali jí pouze tři další jezdci ČR a Maďarska.
Tina Šálková sbírá poslední rady před vjezdem do kolbiště...
Druhé místo vybojoval úspěšný jezdec Bölcskei Márk na koni Rádiháza a třetí Tina Šálková s Gold win. „Včerejší soutěž dětí byla celkem jednoduchá, ale i tak jsem byla nervózní a měla obavy. Dnes to bylo parádní,“ říká třináctiletá vítězka L. Přikrylová krátce po dekorování. Lucie jezdí závodně čtyři roky, na parkur ji připravuje Kamil Papoušek a s drezuní průpravou ji pomáhá Marie Chromčáková. Na otázku, s kterým koněm se jí lépe spolupracuje – zda s Leonou 4 či s valachem jménem Cartier, nám odpověděla: „Každý je svým způsobem v něčem lepší. Zaleží hodně na tom, v jaké jsou koně náladě a jak se cítí.“ V letošní sezoně jsou to zde její druhé závody, na kterých startuje a chystá se do Zduchovic na MČR. Zdá se, že bude velkou favoritkou.
Šťastná Lucie Přikrylová po úspěšném absolvování parkuru
1.5.2009 1:40 druhá část čtvretečního dne - fotografie, komentáře
Ve třetí soutěži CSI pro děti juniory a mladé jezdce (120cm) startovalo celkem 68 dvojic. Byla to během prvního závodního dne nejobsazenější soutěž. I přes vysoký počet startujících jsme opět zaslechli českou národní hymnu. Nejrychlejší čas zajel Jan Zwinger se Sisi 5, ovšem shození jedné překážky ho odsunulo až na 23. pozici. O 1,35 sekundy pomalejší avšak bezchybný výkon zajistil Lucii Přikrylové dnes již druhé vítězství. V této soutěži sedlala klisnu Leona 4. Svým výkonem si zajistila kvalifikaci do nedělní Grand Prix.
Jan Zwinger a Sisi 5
Barbora Vojtková a Garfield 2 se umístila na 4. místě
Filip Doležal a Kenwood
Poslední mezinárodní soutěž dnešního dne byla určena pro juniory, mladé jezdce a jezdce do 25let na výšce 130cm. Pouze jedna třetina soutěžících reprezentovala Českou republiku. To se projevilo také na výsledku. Nejlepšího Čecha jsme mohli vidět až na 7. místě, byla to Miroslava Křivancová na koni Faraon.
Miroslava Křivancová a Faraon
Prvenství si odnesla jediná reprezentantka Dánska Camilla Ernst, která již startovala v první a třetí soutěži. Nyní se jí dařilo v sedle Rivara.
Camilla Ernst – vítězka poslední čtvrteční soutěže
V patách měla Attila Biharvári s Timon z Maďarska. Chybný nájezd a následné vypadnutí z tempa na jednom z oxerů ho připravilo o vítězství, rozhodlo o tom pouhých 0, 19 sekundy. Třetí nejlepší výkon předvedl maďarský Gábor Szabó na Timpex Ábránd. Velkou šanci na vítězství měla Barbora Tomanová a Kohen, kterým nevyšel nájezd na poslední osudový skok. Obdrželi 4 trestné body za zastavení před překážkou. Záludný byl i nájezd na oxer číslo 7, který hodně zamíchal pořadím. Kdo chtěl zvítězit, musel na tento skok najet velmi zostra.
Iva Holíková s Fabianne 1 byla jednou z těch, kterým nevyšel oxer číslo 7.
Po ukončení posledního závodu bylo naplánováno upálení jedné největší čarodějnice v širém okolí. Avšak přívalový déšť naznačil, že by bylo snazší ji utopit. Následný vítr doprovázen bouřkou však utvrdil atmosféru samotného upalování. Několik odvážlivců (včetně stavitelů parkuru) si pod ní opeklo buřtíka :o)
pro upálení této „krásky“ byly pádné důvody :o)
První den ukázal na to, že jsou Češi schopni předvést výborné výsledky s dobrými časy, avšak na vyšších skocích jim stále chybí rychlejší tempo s bezchybným výsledkem. Organizace dnešního dne proběhla bez sebemenších komplikací, takže se společně můžeme těšit na další dny s příjemnou atmosférou.
30.4.2009 17:35:00 první informace z místa dění
Dnešním dnem odstartovala ve Zduchovicích nejprestižnější parkurová událost roku v České republice pro kategorie pony, dětí, juniorů a mladých jezdců a jezdců do 25 let. Do Zduchovic se sjelo téměř 140 koní ze sedmi evropských států. Již v první soutěži CSI pony se odehrál první mezinárodní souboj Česko - Dánsko, v němž vítezství pro Českou republiku zajistila Tereza Lešetická s Fine Belissima S. Také v další soutěži se díky vítězství Lucie Přikrylové s Cartier hrála česká hymna. Lucie měla velmi těžkou pozici, vzhledem ke kvalitní konkurenci pěti maďarských účastníků.
Po odpolední přejímce koní strávili účastníci středeční večer společným sledováním projekce hokejového zápasu Česko - Finsko v letní restauraci zduchovického areálu. Signál byl však přerušen bouřkou, která způsobla výpadek proudu v celém blízkém okolí, a tak zahajovací večer při svíčkách pokračoval až do časných rannních hodin. Silný déšť prověřil kvalitu povrchu kolbiště, kterému množství srážek spíše prospělo.
Cílem místních, na české scéně již renomovaných pořadatelů, stanoveným již před několika lety bylo uspořádání kvalitních mezinárodních jezdeckých závodů v juniorské kategorii.
Mezinárodní závody se zde pořádají prvním rokem a příprava zaměstnala několik lidí na spoustu hodin pečlivé práce. Nyní pořadatelský tým tvoří 25 lidí. První soutěž odstartovala v půl desáté ráno za deště, avšak již v průběhu druhé soutěže se počasí umoudřilo a nyní příjemně svítí sluníčko.
„V průběhu několika let získal pořadatelský tým závodů ve Zduchovicích hodně zkušeností. Podařilo se nám zde vytvořit kvalitní areál a zkušený tým zaměstnanců. Jsem rád, že jsme mohli splnit to, co jsme dva roky slibovali českým juniorským jezdcům. Uspořádat závody na této úrovni - v kvalitním zázemí s profesionální organizací a bohatou mezinárodní účastí. Zatím jsem s průběhem závodů spokojený a těší mě velmi pozitivní ohlasy, hodnocení a první dojmy zúčastněných,“ říká ředitel závodů a majitel areálu, Ladislav Krulich.
Stavitel parkuru Martin Otto a asistent Olaf Herrmann, dále se stavbou pomáhá český asistent Zdeněk Krpela
První souboj pony Česko vs. Dánsko
V první soutěži CSI pony (skoky do 100 cm) se utkalo celkem třináct jezdců. Jedenáct reprezentantů České republiky a dva z Dánska. Skvělý výkon předvedla favoritka Tereza Lešetická s Fine Belissima S, čímž si zajistila vítězství. „Po loňské zdravotní přestávce, kdy měla Belissima přetrženou šlachu, jsem s ní začala v podstatě startovat až letos. Mám ji teprve dva roky. Vítězství jsem určitě nečekala, je to snad náš zatím největší úspěch,“ sdělila nám nadšená vítězka. Aby toho nebylo málo, s druhým koněm Víla 4, kterého má z Mělníka od p. Mestenhausera, uhájila také druhou příčku. V patách ji následovala Camila Ernest s klisnou Stella z Dánska.
Vítězka první soutěže CSI - P Tereza Lešetická s Fine Belissima S
Druhý souboj děti Česko vs. Maďarsko
V druhé soutěži CSI - CH startovali pouze dva čeští jezdci a pět reprezentatnů Maďarska. První příčka však zůstala opět doma. Velmi pěknou a plynulou jízdou se prezentovala Lucie Přikrylová s Cartier, čímž si zajistila první příčku. Doufejme, že její loňské plány o účasti na ME dětí, letos vyjdou. Druhé místo vybojoval Márk Bölcskei s Rádiháza Szendergö z Maďarska a třetí velká favoritka Mike Dalma s hnědkou Tactic.
Lucie Přikrylová s Cartier zvítězila v druhé soutěži CSI - CH (110 cm)
Galerie
45
Zobrazit všechny fotografie
×
Podobné články
Český skokový pohár v příštím roce odstartuje v Hořovicích, vyvrcholení bude opět v Martinicích
Předevčírem
Tisková informace
Parkurový seriál Český skokový pohár v sezoně 2025 odstartuje v Hořovicích. O body se bude poprvé bojovat 20. dubna, avšak sportovní klání začne už o…
Kühner je šampionem Global Champions Tour 2024. V Rabatu triumfoval Aznar
21. 10. 2024
Tisková informace
Finálovou soutěž parkurové série Longines Global Champions Tour 2024 vyhrál v marockém Rabatu Španěl Eduardo Alvarez Aznar a celkově skončil těsně…