Ludvík Jandourek obhájil brněnské vítězství

9. 5. 2011 Tisková informace
/data/imgs/00009325l.jpg
/data/imgs/00009325l.jpg

Strhující průběh měla nedělní Velká cena Brna, kterou vyvrcholily druhé kvalifikační závody Skokového poháru České pojišťovny. Do soutěže stupně T**, tedy s výškou překážek 150 centimetrů, nastoupilo celkem 23 dvojic, přičemž do finálové části postupovalo 10 nejlepších. Celkově bezchybný výkon předvedli pouze dva jezdci – Zdeněk Žíla a Ludvík Jandourek. Druhý z nich měl zhruba o vteřinu a půl kratší čas, což mu přineslo vítězství.

Základní parkur soutěže dokázalo bez chyby překonat devět soutěžících, desátým postupujícím tak byl Jan Štětina s Very Easy-S, který sice inkasoval 4 trestné body za jedno shození překážky, ale měl nejrychlejší čas.

Finálový parkur ovšem pořádně zamíchal pořadím. Bezchybně ho překonal až sedmý startující Zdeněk Žíla se Safírem a hned po něm se to samé podařilo Ludvíkovi Jandourkovi s ABC Catarem Wepol, který byl navíc rychlejší. Poslední dva účastníci opět chybovali, a tak se Ludvík Jandourek mohl radovat po roce z 1. místa ve Velké ceně Brna. Vloni jej vybojoval s Casiem Karsit, který je však nyní v rekonvalescenci po úrazu z jarních halových závodů. „S Casiem bych chtěl poprvé startovat ve čtvrtém kole Skokového poháru České pojišťovny, které se uskuteční koncem května v Ptýrově na Mladoboleslavsku," uvedl jezdec. Nechybělo přitom mnoho a nemusel se dnes vůbec probojovat ani do finálového parkuru. „Měli jsme docela štěstí na prvních dvou překážkách, kde k chybě nebylo daleko. V obou kolech jsme si pak museli dávat velký pozor v kombinacích a velmi těžká byla také závěrečná překážka ve finále, která měla 160 centimetrů. Nakonec nám ale všechno vyšlo podle představ," uvedl.

Prvenstvím ve Velké ceně Brna získal 18 bodů do žebříčku Skokového poháru České pojišťovny a zařadil se tak s celkem 26 body na průběžné druhé místo za Aleše Opatrného. Ten si připsal k patnácti bodům z Velké ceny Martinic dalších třináct za třetí místo v brněnském kole.

Třetí kvalifikační závody se uskuteční v Ostravě - Staré Bělé ve dnech 20. - 22. května.

Záznam z Velké ceny Brna odvysílá Česká televize na programu ČT4 Sport

  • premiérově ve čtvrtek 12. května od 14.25 hodin,
  • v reprízách pak v sobotu 14. května od 3.50 hod.,
  • resp. v pondělí 16. května od 13.40 hod.

Podrobnosti získáte na www.ceskyskokovypohar.cz.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…