Kdo bude reprezentovat ČR na mistrovství Evropy?

27. 4. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Kateřina Návojová

O tom se může rozhodnout právě ve Zduchovicích na CSI Saint Norbert. Již tento čtvrtek, 30. dubna, zde odstartují mezinárodní jezdecké závody pro pony, děti, juniory,  mladé jezdce a jezdce do 25ti let. Poměřit síly s cca 120 koňmi pod 38 jezdci z ČR přijede zhruba 20 reprezentantů Maďarska, pět ze Slovenska a několik dalších zahraničních jezdců. Jejich zápolení bude samozřejmě EQCH sledovat - a to aktuálně přímo z místa dění. Co nás čeká a nemine a mnoho dalších informací hledejte uvnitř článku.

Závody začínají ve čtvrtek 30.4.  v 9:30 hod, ten den se také pod patronací místního požárního sboru, za písemného souhlasu starosty Zduchovic a dohledu helikoptéry policie české republiky na hlavním ohništi upálí největší místní čarodějnice. K opečení nebudou chybět ani buřty a špekáčky všech velikostí a cenových kategorií.
Bohaté doprovodné menu, stylový catering a překvapení jsou ve Zduchovicích samozřejmostí.

Ještě nějaký důvod, proč nedorazit do Zduchovic?

Pokud ano, sledujte alespoň Equichannel. Do terénu vyráží Kateřina Návojová a Lucie Hladová. Společně vás budeme informovat o veškerém dění nejen na zduchovickém kolbišti :o)

Ředitelem závodů je tradičně Ladislav Krulich. V pozici hlavního rozhodčí bude president ČJF Ing. Pecháček. Parkur postaví kolega z týmu Petersonových - Martin Otto (CSI4*-5* Las Vegas, Munster, Monte Carlo, Bremen). Po povinném přezkoušení z německé konverzace a mluveného projevu byl vybrán jako jeho asistent Zdeněk Krpela.

Rozpis soutěží naleznete zde v odkazu.

 

Kdo bude bojovat?

Pořadatel závodů JO La-Bohéme Zduchovice má již potvrzenou velmi bohatou účast 120 koní z České republiky, Maďarska (které vyslalo druhou nejpočetnější ekipu), Slovenska, Rakouska, Dánska a Ukrajiny.

Objeví se například...

Barbora Tomanová - Kohen

Barbora Tomanová - Kohen

Vítězka 1.ročníku Dance and Jump Czech Junior Cupu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na MČR se umístila jako druhá. Ve Zduchovicích se  představí rovnou se třemi koňmi -Coloman, Kohen a Careful Franz Josef.

Natálie Roučková AhornT

Natálie Roučková AhornT

Natálie vyhrála mistrovství žen v roce 2007 a to s Euphoria Boy, kterého pak vrátila bývalé majitelce. Nyní bude startovat s velmi kvalitními koňmi - Butter Fly T, Chablis 121 T a Ahorn T. 

Filip Doležal - Laramis

Filip Doležal - Laramis

Úřadující mistr ČR pro Juniory je velkým favoritem. V rakouském Wr. Neustadt zvítězil s Laramisem v juniorské Grand Prix.

 Tereza Lešetická - Víla 4

Tereza Lešetická - Víla 4

Tereza jezdí kvalitní poníky od p. Vladimíra Mestenhausera z Mělníka. Nyní bude startovat s Jitřenkou 3, Vílou 4 a Fine Belissimou S

 Michaela Krulichová - Loretta

Michaela Krulichová - Loretta

Svůj talent předvedla M. Krulichová s Lorettou na italském CSIO, kde zajela čistý parkur a skončila tak na krásném 16. místě. 

Ivana Hronová - MaximoCopilot

Ivana Hronová - MaximoCopilot

Ivana se pravidelně umisťuje na předních místech v nejtěžších soutěžích pro pony v ČR. Třeba ve Zduchovicích získá cenu za styl, která je pod záštitou Equichannelu, kdo ví...

JanZwinger - Cartouche

JanZwinger - Cartouche

 Cartouche zajel čiště pohár národů s Alešem Opatrným, pak se vrátil do stáje Můstang na připouštění.  Nyní ho jezdí právě  J. Zwingerem. Ten se o kvalifikaci na ME bude jistě hodně snažit.

Bronislav Chudyba a Fortuna (Slovensko)

Bronislav Chudyba a Fortuna (Slovensko)

Bronislav česká kolbiště zná poměrně dobře. Taktéž mu půjde především o kvalifikaci na ME. Nejprve chtěl do Brna na Velkou cenu, ale nakonec se rozhodl pro Zduchvice...

Dalma Mike - Tactic (Maďarsko)

Dalma Mike - Tactic (Maďarsko)

Z dětí startujících v italském Abanu v Grand Prix Children se tato jezdkyně dostala jako jediná z Maďarska do rozeskakování po bezchybné jízdě v prvém kole. Uvidíme, co ukáže na českém kolbišti.

Ostatní startující jezdce a jejich koně hledejte v předběžném seznamu jezdců v příloze pod článkem.

Jezdkyně roku 2008 v kateorii dětí Lucie Krulichová si krátce po příjezdu z Itálie zlomila palec u nohy a tak se bohužel těchto závodů, na které se velmi těšila, nemůže zúčastnit. Naštěstí kvalifikaci na ME na velkého koně si již splnila.  Přejeme ji tedy alespoň brzké uzdravení!

 

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…