John Deere Cup 2009 uzavřen

Babí léto přivítalo účastníky zduchovického John Deere Cupu, který se uskutečnil předposlední víkend v září. Sotva se zduchovický areál oklepal ze srpnových mistrovských maratonů, už na něj čekala další porce nedočkavých jezdců a koní. Ti přijížděli již od pátečního odpoledne, které bylo ve znamení tradičních Hobby závodů.

Aleš OpatrnýJiž od uzávěrky přihlášek bylo jasné, že místní povrch a pořadatelé si budou muset poradit více než s pětistovkou startujících, které do Zduchovic zřejmě přilákalo "hezké počasí", zduchovická kachna nebo jedna z několika hlavních cen - travní sekačka v hodnotě 33.000,-Kč pro vítěze od hlavního partnera závodu společnosti Strom Praha a.s. (výhradního dovozce produktů John Deere). K ní pořadatelé přibalili ještě dvoje dětské hrabičky na trávu, které si bohužel šťastný vítěz Aleš Opatrný sQuorum G po předání sekačky nevyzvedl.

Diváci mohli shlédnout Alešovo dramatické rozeskakování, ve kterém svedl těsný souboj s Kamilem Papouškem na Baxter, který měl dle svého vyjádření čerstvě zaseto a chystal se na první "travní sklizeň". Do rozeskakování se probojovalo celkem 19 dvojic z 61, z toho 7 dvojic dokončilo čistě i rozeskakování. Mezi ně se zařadila i talentovaná juiniorka Alena Homolová na Silvánus.

V nejvyšší soutěži víkendového klání, kde kromě finanční výhry získal vítěz poukaz od společnosti Equiservis na odběr zboží v hodnotě 10.000,-Kč, si vítězství na své konto připsal vicemistr pro rok 2009 Jaroslav Jindra na Canon - P Max, který jako jediný dokončil základní kolo s čistým kontem.

S J.Jindrou se mimo jiné můžete potkat na soustředění, které se pod jeho vedením plánuje na 22. - 24. ledna a 5.-7. února 2010 v Jezdeckém areálu Zduchovice.

Výsledky najdete připojené pod článkem.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…