I bez podkovy dokázal ve VC Jemčiny zvítězit Ludvík Jandourek

24. 8. 2009 Nikol Ježková Autor fotek: Nikol Ježková

Ani vytrvalý déšť neohrozil Skokový pohár na Jemčině. V rámci jezdeckých závodů o prodlouženém víkendu od 21. do 23. srpna se v zámeckém parku na Jemčině uskutečnilo již po osmé kvalifikační kolo Českého skokového poháru. I přes sobotní déšt pořadatelé dokázali povrch perfektně připravit na nedělní Velkou cenu Jemčiny 2009.

Martin ŠoupalV pátek se jezdily parkury nižších obtížností (ZL-S), však o víkendu se přitvrdilo a překážky dosahovaly výšek přes 140 centimetrů. To, že sobotní soutěže zkomplikoval déšť, potvrdil i ředitel závodů Milan Majerčík. „Kvůli deštivému počasí se odhlásilo několik dvojic ze sobotního ST." Avšak celkovou letošní účast si pochvaloval, „Startovalo více než 350 dvojic, což je mnohem více, než loni." Ani diváci zde nepřišli zkrátka. Čekaly na ně soutěže o lákavé ceny a bohatý doprovodný program.

Napínavý průběh měla hlavní soutěž sobotního dne Cena firmy VELMA s.r.o. parkur stupně ST**. Prvenství si díky rychlé jízdě v rozeskakování sedmi koní odnesl až poslední startující Ludvík Jandourek s běloušem Casio Karsit. Stříbro získal Martin Šoupal s Cornadou-K (GEOFIN EQUITEAM o.s.) a bronz Zdeněk Žíla s Pinot Grigiem (Stáj Mustang s.r.o.).

Ludvík Jandourek - Casio KarsitLudvík Jandourek s Casiem zopakovali oslňující výkon i v nedělní Velké Ceně Jemčiny 2009. Tu absolvovalo ze čtyřiceti koní devět bezchybně. Druhou příčku obsadil Jiří Skřivan s RYTMA CAC Leasing (Stáj Manon) a jako třetí se umístil Martin Šoupal s Cornadou - K (GEOFIN EQUITEAM o. s.). Nula po obou kolech zůstala na kontě již jen čtyřem dvojicím.

Ludvík Jandourek byl již ve Velké ceně několikrát druhý, vítězství si ale odnesl až z Jemčiny. „Pro východočeskou Stáj Karsit vítězství z Jemčiny znamená jeden z nejcennějších úspěchů," zhodnotil svůj výkon.

Podle jeho slov přispělo k prvenství i to, že se do finále neprobojoval Aleš Opatrný, který je ve většině případů neporazitelný. „Zároveň Alešovi děkuji za pomoc na opracovišti před druhým kolem," komentoval vítězný jezdec. „Obě kola Velké ceny přešel Casio bez levé přední podkovy. To byl samozřejmě na lehce promočeném travnatém povrchu hendikep, který dokázal, že Casio není žádné ořezávátko" řekl s úsměvem Ludvík Jandourek o svém koni. Jezdec zmínil i to, že minulý týden zvítězili v Brně-Líšni, v Ceně zámku Belcredi, také v obou hlavních soutěžích, tedy v sobotu i v neděli. „Casio je jedenáctiletý valach, který má zkušenosti z těžkých parkurů, jezdím ho třetím rokem," objasnil Ludvík Jandourek.

Aleš OpatrnýJemčinské jezdecké klání zhodnotil kladně i Aleš Opatrný. „Jezdím sem rád pravidelně již osmým rokem, závody mají každoročně vzestupnou tendenci. Nyní se připravuji na těžké závody v Rakousku, proto jsem bral tyto závody tréninkově. Koně skákali dobře, byl jsem dvakrát první a jedenou třetí. Ve velké ceně jsem měl ale smůlu," konstatoval.

Do zámeckého parku zavítala se svými koňmi také Barbora Tomanová (JK Dance And Jump), která byla vyhlášena nejlepší ženou závodů. Ke svým úspěchům připojila Bára i prvenství v seriálu určeném jen juniorům s názvem Dance And Jump junior Cup. „S Colomanem jsem jela poprvé dvouhvězdové ST. Soutěž byla kvůli mokrému povrchu těžká, ale nakonec jsme skončili čtvrtí. Jsem velmi spokojená," hodnotila jezdkyně. Podotkla i to, že na zdejším závodišti jí vyhovuje prostorné kolbiště a opracoviště.

Ani jezdci z Jindřichohradecka se nenechali zahanbit. Mladá jezdkyně Karolína Prokešová (JK Jindřichův Hradec) obsadila v sobotní Ceně firmy SCHAUMANN ČR s.r.o. obtížnosti stupně L s klisnou Jamirou sedmou příčku. Prokešová jela bez trestných bodů a v silné konkurenci se umístila na sedmém místě z celkového počtu 53 startujících. „S Jamirou jsem nejela na čas, ale dávala si jsem pozor, aby kobylka nechybovala na překážkách. Parkur byl dobře postavený," uvedla jezdkyně. V tomto parkuru s přehledem zvítězil Aleš Opatrný na Ritě 94 (JS Opatrný Hořovice).

V přiložených souborech pod článekm vám nabízíme kromě jednotlivých výsledkových listin i přehledné pořadí České skokového poháru 2009, pořadí jezdců po 8. kole Dance and Jump Czech Junior Cup 2009, pořadí jezdců VC Jemčiny v rámci Dance and Jump Czech Junior Cup 2009.

Na webových stránkách Asociace Český skokový pohár najdete kromě kompletních výsledků všech soutěží Velké ceny Jemčiny 2009 také výsledky všech kol ČSP i D&J CJC.

HorseTV.cz připravila záznam z nedělních soutěží ČSP na zámku Jemčina. V sekci vysílání jsou záznamy soutěží L, L-rozeskakování, postupná obtížnost do 135 cm, soutěž ST** a jako bonus je zde rozhovor s vítězem, Ludvíkem Janďourkem ze stáje Karsit.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…