Super GP má již desátého účastníka. Kühner předstihl v Monaku Kennyho

4. 7. 2022 Tisková informace Autor fotek: Tiskové středisko Global Champions Zdroj: Global Champions URL zdroje: www.pragueplayoffs.com

Základní část Longines Global Champions Tour má za sebou dvě třetiny sezony 2022. Desáté kolo se uskutečnilo v Monaku a vítězem tamní Grand Prix se stal po rozeskakování mezi dvěma dvojicemi Rakušan Max Kühner s hřebcem EIC Coriolis de Isles.

Vrcholem třídenního mítinku parkurové série Global Champions v Monaku byla Grand Prix s výškou překážek 160 centimetrů, která se jela v tamním přístavu Hercule pod světly reflektorů od půl deváté večer. 

O náročnosti soutěže hovoří nezvykle vysoký počet dvojic, které ji nedokončily. Ze čtyřiatřiceti jezdců jich jedenáct pokračování vzdalo. Bez chyb na překážkách kurz absolvovali tři účastníci, ovšem Belgičanovi Olivierovi Philippaertsovi na valachovi H&M Miro uzavřely postup do rozeskakování dva trestné body za překročení stanoveného času. 

Na zkráceném kurzu se tak utkali pouze Ir Darragh Kenny v sedle hřebce Volnay du Boisdeville a Rakušan Max Kühner, jenž sedlal hřebce EIC Coriolis des Isles. Irský reprezentant zopakoval bezchybnou jízdu ve velmi slušném čase 35,70 sekundy a vše tak měl ve svých rukou Kühner, kterého si mnozí čeští fanoušci parkurového skákání pamatují od doby, kdy byl v roce 2017 společně s Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným členem týmu Berlin Lions. 

Rakušan v sedle svého desetiletého svěřence dokázal absolvovat rozeskakování ještě o 34 setin rychleji než jeho soupeř z Irska, a tak se mohl radovat nejen z vítězství, k němuž se váže dotace rovných 100.000 eur, ale také zlatá vstupenka do Super Grand Prix při listopadové galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs. Před Kühnerem se při předešlých Velkých cenách LGCT kvalifikovali Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Chistian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckerman a Marlon Módolo Zanotelli.

Max Kühner je také jedním z těch jezdců, kteří stále mají šanci bojovat o titul šampiona základní části Longines Global Champions Tour 2022. Aktuálně je se 147 body pátý. Darragh Kenny má ještě o šest bodů více a zaujímá tak čtvrtou pozici za Pietrem Devosem se 158 body. Druhý je v tuto chvíli Ben Maher se 182 body a pozici lídra tabulky si drží s 210 body Christian Ahlmann. 

Global Champions nyní čeká poměrně dlouhá přestávka, a to až do druhé poloviny srpna, kdy bude pokračovat po mistrovství světa v dánském Herningu jedenáctým kolem v Londýně. Závody se tam uskuteční od 19. do 21. srpna. Jen týden poté se bude skákat v nizozemském Valkenswaardu a další mítink následuje hned od 1. do 4. září v Římě. Posledními dvěma zastávkami před Prahou jsou 23. až 25. září New York a 20. až 22. října Rijád, kde se tato série představí úplně poprvé. Naopak již počtvrté vše vyvrcholí v libeňské O2 areně, a to konkrétně od 17. do 20. listopadu.

Další podrobnosti jsou na stránkách www.gcglobalchampions.com, případně www.pragueplayoffs.com.

Miami Beach
Podobné články

Krátce po skončení mistrovství světa v dánském Herningu vstoupí do poslední třetiny sezony parkurová série Global Champions. Fanoušci v Londýně se…

TN.CZ

V britském Londýně se bude konat pokračování letošního ročníku parkurového Global Champions, které se vrací po šestitýdenní pauze. Jedná se o…