Daniel Deusser je sedmým vítězem LGCT a v listopadu pojede do Prahy

9. 6. 2022 Tisková informace Autor fotek: LGCT Zdroj: LGCT URL zdroje: www.pragueplayoffs.com
Daniel Deusser
Daniel Deusser

Parkurová Longines Global Champions Tour pokračovala ve francouzském Cannes. Vítězství v sedmé Grand Prix této série ukořistil německý jezdec Daniel Deusser na jedenáctiletém hřebci Bingo Ste Hermelle. Může se tak těšit na Super GP v Praze.

V sobotu večer pod světly reflektorů v Cannes se uskutečnilo další kolo prestižní parkurové série Longines Global Champions Tour. Do rozeskakování postoupilo šest dvojic a hned ta první nasadila laťku opravdu velmi vysoko. 

Němec Daniel Deusser v sedle jedenáctiletého hřebce Bingo Ste Hermelle si se zkráceným parkurem poradil výborně a do cíle dojel bez penalizace v čase 34,62 sekundy. I když se jeho soupeři hodně snažili, tento výsledek se jim překonat nepodařilo. 

Nejvíce se k němu přiblížil Američan Spencer Smith na zkušeném patnáctiletém valachovi Theodre Manciais. K triumfu mu chyběly necelé tři desetiny vteřiny. Více jak sekundu pak ztrácel na pozdějšího vítěze Brit Ben Maher s dvanáctiletým hřebcem Faltic HB. Posledním, kdo zopakoval bezchybnou jízdu, byl Rakušan Max Kühner, jenž nastoupil do Grand Prix na desetiletém hřebci Eic Coriolis Des Isles. Jeho čas byl však už výrazněji pomalejší. 

Na stupních vítězů se tak potkali Ben Maher, Spencer Smith a Daniel Deusser, který kromě vítězství v soutěži získal zlatou vstupenku do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour. Ta se odehraje v sobotu 19. listopadu v libeňské O2 areně při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs. 

Dnes večer mi můj malý kůň udělal velkou radost. Jít jako první do rozeskakování není nikdy snadné. Riskoval jsem až do posledního skoku a vyšlo to. Je tu skvělá atmosféra, která vyvrcholila při napínavém rozeskakování, které pro nás skončilo nejlépe. Bingo za mě opravdu bojoval a chtěl také vyhrát,“ spokojeně konstatoval Deusser.

Praha je cílem pro každého jezdce, který se účastní Longines Global Champions Tour. Čím dříve se kvalifikujete, tím je to lepší a jsem šťastný, že jsem to dnes dokázal,“ dodal vítěz Grand Prix v Cannes. Ze sedmi kvalifikovaných jezdců jsou hned čtyři z Německa. Účast v Praze mají kromě Deussera zajištěnou Ludger Beerbaum, Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson a Christian Ahlmann. 

Poslední jmenovaný také dál vede průběžné pořadí LGCT po sedmi kolech. Aktuálně má 148 bodů, o devět méně pak nasbíral Pieter Devos a třetí je jeho krajan a kolega z týmu Prague Lions Niels Bruynseels se 124 body. V tabulce si polepšil Ben Maher, jenž si zapsal v součtu 121 bodů. Přes sto jich mají ještě pátý Bart Bles, šestý Christian Kukuk, sedmý Spencer Smith a osmý Gilles Thomas. Top 10 uzavírají Ludger Beerbaum a Katrin Eckermann. 

Další kolo Longines Global Champions Tour proběhne ve Stockholmu od 17. do 19. června. Před listopadovou galashow světového parkuru Prague Playoffs se uskuteční ještě osm závodů. Po Stockholmu budou následovat Paříž, Monako, Londýn, Valkenswaard, Řím, New York a finále základní části v Rijádu.

Podrobnosti o dalším programu jsou na adresách www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Miami Beach
Podobné články

Základní část Longines Global Champions Tour má za sebou dvě třetiny sezony 2022. Desáté kolo se uskutečnilo v Monaku a vítězem tamní Grand Prix se…

Velmi napínavou podívanou nabídlo další kolo parkurové série Global Champions League v Monaku. Jeden jediný tým dokončil dvoukolovou soutěž bez…