V Brně řádil Příhoda

10. 5. 2022 Tisková informace Autor fotek: Martina Burianová Zdroj: Český skokový pohár URL zdroje: www.ceskyskokovypohar.cz

Druhé kvalifikační kolo 21. ročníku Českého skokového poháru zná své vítěze. Více než dobře se dařilo Miloslavu Příhodovi, který nakonec opanoval i Falton Velkou cenu Brna a kromě svých koní si domů odvezl i prémiovou cenu pro vítěze motocykl v hodnotě 100 000 Kč.

Víkendový mítink nabídl vydařenou sportovní podívanou v komorním prostředí jezdeckého areálu Brně Veveří. Olympionik Miloslav Příhoda si do Brna přivezl hned několik koní a v každé soutěži, ve které startoval, nechyběl na stupních vítězů. Dokonce se dal vypozorovat vzorec, střídal první a třetí místa. Nejprve v L** zvítězil s Kristiánem 2, v S** byl s klisnou Pattaya VD Bisschop třetí, v ST* se stejným koněm zvítězil, ve dvoufázovém skákání 120/130cm s Pattaya VD Bisschop přidal třetí místo a pak již ho čekala jen Falton Velká cena Brna s koněm Ibiza.D.

Na start vrcholu celého víkendového klání, Falton Velké ceny Brna s jedinečnou dotací 130 000 Kč,  se postavilo devatenáct dvojic, po základním kole do finále postoupilo šest dvojic bez trestných bodů, dva jezdci s jednou chybou a dva nejrychlejší s osmi trestnými body. Jediný Jan Štětina dokázal postoupit do finále hned se dvěma koňmi, ani Guus S ani Chabella Donna PS však nedokázali ve finále bezchybnou jízdu zopakovat. Stopadesát centimetrů vysoké skoky finále, které postavil Robert Smékal, jezdce i koně přísně prověřily. Bezchybnou jízdu předvedl až jako šestý startující Miloslav Příhoda s valachem Ibiza.D a nikomu jinému se to nepodařilo. Jan Štětina v sedle koně Guus S chyboval až na posledním skoku a musel se spokojit se třetím místem. Velmi nadějně vypadala i jízda poslední startující jezdkyně Natálie Ulčové s koněm Demont, která jela velmi plynule a rychle, bohužel ani ona se nevyvarovala jedné chyby a tak stála na stupních vítězů jako druhá po boku vítěze Miloslava Příhody. Ten tak získal vstupenku do finálového Super Grand Prix a také speciální prémii pro vítěze v podobě motocyklu. Poté, co ve všestrannosti dokázal více než důstojně dokončit olympijskou soutěž v Tokiu a v parkuru prohání naší reprezentaci, zbývá jen doufat, že se nepustí i do motosportu.

V Amateur Tour se do rozeskakování finálové soutěže probojovalo osm bezchybných dvojic, z nichž tři dokázaly svou jízdu zopakovat a na stupních vítězů se seřadily v pořadí první Jana Nosková s koněm Shadow 5, druhá Karolína Havlová s klisnou Kyvola a třetí Petr Kuba s klisnou Dinola. Obdobná situace byla i mezi juniory ve finále Czech Junior Cup, kde zvítězila Ema Saláková s klisnou Gimmy 1 před druhou Valerií Vysadilovou s klisnou Francesca a třetí Anna Humplíková s klisnou Buena Utopia. Ve finále kategorie U25 byla bezchybná pouze Natálie Očenášková s oběma svými koňmi Tamarack i Salou Z, účasti v rozeskakování se vzdala a obsadila tak s oběmi ex equo první místo. Třetí se umístila Karolína Pakostová s klisnou Reine du Bal.

Český skokový pohár pokračuje hned další víkend mítinkem v Hradištku. Veškeré informace, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží a stream Velké ceny naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Miloslav Příhoda na koni Ibiza.D
Podobné články
Sport

Senzační triumf slaví parkurová jezdkyně Anna Kellnerová se svým týmem Prague Lions. Její kolegové Niels Bruynseels a Pieter Devos vybojovali…

I když Anna Kellnerová v St. Tropez nestartovala v týmové Global Champions League, v individuálních soutěžích se jí dařilo a nemenší radost měla z…