Dva bezchybní v Hradištku

16. 5. 2022 Tisková informace Autor fotek: Martina Burianová Zdroj: Český skokový pohár URL zdroje: www.ceskyskokovypohar.cz

Český skokový pohár nabídl v Hradištku divákům výborný sportovní zážitek. Jen dva jezdci dokázali překonat základní kolo i finále Velké cena Hradištka bez chyby. Zvítězil Ondřej Pospíšil v sedle Huntelaara 1 před Janem Štětinou s Guusem S.

Jezdecký areál v Hradištku hostil již od čtvrtka soutěže Českého skokového poháru. Jako první finále se v sobotu jelo finále kategorie U25, ve kterém se nadmíru dařilo Denise Vegrichtové. Ta dokázala s koněm Blue Velvet K zvítězit a ještě přidat třetí místo v sedle koně Gaboo Insprav. Druhou příčku vybojoval Tomáš Plšek s koněm Katapult 1.

Nedělní program otevřelo finále soutěže Czech Junior Cupu, ve kterém hned deset dvojic dokázalo základní parkur překonat bez chyby. Po napínavém rozeskakování zvítězila Karolína Mlčochová v sedle Apollo 7, před druhou Sárou Dvořákovou s klisnou Maracana a třetí Natálií Melmerovou v sedle Filoubet W&C.

Ve finále Amateur Tour se do rozeskakování probojovaly čtyři dvojice, ze kterých dvě dokázaly bezchybnou jízdu zopakovat. Zvítězila Izabela Drbalová s Malika 1 před o něco málo pomalejší Marikou Zúdorovou s koněm Alonso 2. Na stupně vítězů je doprovodila Jana Nosková, která se tak vyhoupla na první místo průběžného žebříčku.

Velká cena Hradištka na úrovni T* přilákala na start 22 dvojic, první kolo dokázali bez trestných bodů absolvovat tři z nich – Ondřej Pospíšil s Huntelaarem 1 a Jan Štětina s koňmi Guus S a Presley-S. Po náročném finále zvítězil Ondřej Pospíšil s Huntelaarem 1, před Janem Štětinou s Guusem S a třetí Janou Francovou v sedle Quinzo Z. Těsně pod stupni vítězů skončil Jan Chýle s Abdulahem B, který také dokázal finále zajet bez chyby. Ondřej Pospíšil si tak zajistil vstupenku do finálového Super Grand Prix a Jan Štětina aktuálně vede průběžný žebříček Českého skokového poháru.

Další zastávkou Českého skokového poháru bude 10. až 12. června Frenštát pod Radhoštem. Veškeré informace, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží a stream Velké ceny naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Miloslav Příhoda na koni Ibiza.D
Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…