Do Lanškrouna pro hliněný pohár

11. 5. 2010 Michaela Javůrková Autor fotek: Michaela Javůrková

V sobotu 8. května 2010 se na lanškrounském kolbišti konal již třicátý ročník jezdeckého klání o hliněný pohár. Sbírku fotek ze čtyř soutěží v parkurovém skákání vám přináší Michaela Javůrková.

V prvních dvou soutěžích se nenašel žádný jezdec, který by svou svižnou jízdou dokázal překonat vysokou laťku nastavenou Jakubem Petrusem s poničkou Kačenkou. Jakub se tedy mohl radovat z vítězství v soutěži ZM a Z.

Denisa TošovskáTřetí soutěží byla stupňovaná obtížnost do 110 cm. Startovní listina čítala 34 jmen jezdců a koní. Na startce byla jména známá i méně známá, překvapením byl start slovenského zástupce Mária Jackoviče s koněm Grandus (o: Grand Step, m: Debora po Artist). Soutěž byla obohacena o volitelný žolík, čímž nabírala na atraktivitě. Většina jezdců volila právě tuto variantu. Vítězství v této soutěži ukořistil Otto Vincenz s koněm Akin (o: Libertu, m: Alice po Quoniam II), druhá byla doktorka Zuzana Plundrová s šimlem Normanem, třetí poté se svým druhým koněm Sterolem. Čtvrté místo uhájila Denisa Tošovská s Ankarou 2 a páté místo zbylo pro Jana Pavlíčka s Redenptiou.

Hlavní soutěž, soutěž ve skoku stupně L* měla 20 uchazečů o hliněný pohár. Na startovní listině bylo jméno vítěze předchozí soutěže, ale třeba i z všestranností známé Lucie Příhodové, která startovala s angloarabskou klisnou Exotikou. Nejlépe dopadlo rozeskakování pro Riu Slušnou s Adiží 2 (o: Przedswit XVI, m: Adriana po Varin Lipský), která dokončila s 0 trestými body a v nejrychlejším čase. S chybou v rozeskakování dokončila MVDr. Zuzana Plundrová a Sterol, jejich výsledek stačil na druhé místo. Třetí se umístil slovenský zástupce Mário Jackovič a Grandus, čtvrtá Markéta Řeháková s Devonem 2 a páté místo získala domácí Renata Marková a Meteor 2.

O lanškrounském Hliněném poháru najdete informace i na stránkách SZeŠ Lanškroun http://www.szes-la.cz/akt-cz/jezdecky-sport/hlineny-pohar/.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…