Využijte jedné z posledních kvalifikací na MČR D+J v Děpoltovicích

30. 7. 2009 Lucie Hladová

Během tohoto víkendu 1. až 2. srpna hostí areál Pegas Děpoltovice skokové závody s mezinárodní účastí a velmi bohatým dětským a hudebním doprovodným programem. V rozpisu závodů však nastala změna, nejede se deset soutěží nýbrž jedenáct.

program„Vzhledem k malé účasti startujících jsme pro další motivaci vypsali soutěž L**, která v rozpise nebyla, čímž je umožněno doplnit si u nás kvalifikaci na MČR dětí a juniorů ve Zduchovicích," přiblížila L. Lahodná za pořadatele.

Letní slavnosti 4 tak nabídnou skokovou soutěž stupně ZM (pro děti a 4-5 leté koně startující 1. rokem), dvoufázové skákání na 100/110 cm, stupňovanou obtížnost do 120 cm (+ žolík - alternativní skok), jezdecký poker na základní výšce 120 cm, Z (postupné rozeskakování), štafety s postupným střídáním (do 110 cm, dvoučlenná družstva), volba dráhy (do 120 cm, bez rozeskakování), slibované L** (možnost kvalifikace na MČR dětí a juniorů), dále S **, ST ** a nejen divácky oblíbené kostýmové skákání (zábavná soutěž pro děti a dospělé). Vyhodnocení nejlepší masky provede sbor rozhodčích a obecenstvo.

  • Aktuální rozpis závodů si můžete stáhnout pod článkem.

Do děpoltovic nejen na skok...

Avšak do Děpoltovic můžete zamířit nejen kvůli parkuru. Připraven je opravdu pestrý program. Sobota nabízí zábavné hry pro děti, ukázku výcviku policejních psů, ukázku sebeobrany a snímání otisku prstů. Společně s Policií ČR se bude prezentovat Červený kříž. Připraveny jsou „vodohrátky" - hry pro děti o věcné ceny. V poledne se bude křtít hříbě Fornica Janka s divadelní kulisou - Divadlem z bedny, kde se bude hrát a zpívat samozřejmě o koních. O další dávku radosti (nejen) dětí se postarají hasiči Pozorka, kteří nachystali pěnovou show. O koňský program se ve 13 hodin postará Milan Maťátko, specialista na přirozenou komunikaci s koněm. Mezi 15. a 17. hodinou zahraje country kapela Walchaři, poté zazní folk v podání oblíbené kapely Dlouhá Tráva. Představí se také zpěvák Pavel Bobek. Mikrofon si po něm převezme Karel a Viktor Kahovec, kapela George a Beatovens. Jako tečka za sobotním večerem vystoupí hudební skupina Las Pegas.

Vstupné přijde na 50 korun a děti do deseti let neplatí, vstupenky jsou slosovatelné v tombole.

V neděli budou závody startovat o hodinu později, než v sobotu, tedy v 10 hodin.

WWW stránky pořadatele: http://www.jkpegas.cz/
Plakát s podrobným programem: http://www.jkpegas.cz/dokumenty/Plakat_Slavnosti3.pdf

Informace o MČR DĚTÍ A JUNIORŮ: http://www.kone-zduchovice.cz/zavody-detail.php?item=44

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…