Další přímý přenos koňských akcí na internetu chystá koňská televize HorseTV

15. 6. 2009 Helena Görnerová

HorseTV je tematická internetová televize českého původu, která se věnuje koním a jezdeckému sportu. Jen málokdo o ní zřejmě ještě neslyšel, zejména v souvislosti s přímým přenosem skokových soutěží, které odvysílala v uplynulém měsíci v přímém přenosu na internetu.

Tým lidí, díky jejichž práci a investicím celá tato unikátní technologie běží, nezajišťuje pouze přímé přenosy z jezdeckých klání, ale je také producentem několika prezentačních DVD, natočených na zakázku např. pro Národní hřebčín Kladruby nad Labem (2006) nebo Asociaci svazů chovatelů koní ČR (DVD z Mistroví Evropy chladnokrevných koní).

z natáčeníMomentálně asi nejzajímavějším počinem HorseTV.cz pro nejširší diváckou - tedy i laikům dostupnou - obec je natáčení magazínu "Království za koně" pro Českou Televizi. Ten se bude vysílat na ČT1 celé prázdniny ve vysílacím čase každý pátek v 17.30 hodin v premiéře a v následujícím týdnu 2x v repríze. Magazín bude mít celkem devět dílů a pro toho, kdo jej nestihne sledovat přímo v televizi, bude k dispozici na webu www.HorseTV.cz nebo na webu České televize http://www.ceskatelevize.cz/kone. (Odkaz na ČT samozřejmě poběží až po spuštění.) První díl bude odvysílán již 26.6.2009!

Pokud jste milovníky parkurů, určitě vám neuniklo ani v našem zpravodajství, že HorseTV přenášela počátkem června Velkou cenu CSI* Hradec Králové a poté čtvrté kvalifikační kolo Českého skokového poháru, 7. června z Litomyšle. Další vysílání ČSP bude již tento víkend, a to z Opavy. Opět i poté najdete záznamy soutěží uložené v archivu HorseTV.

No a pokud se vám nechce čekat s koukáním až do víkendu, můžete si již nyní pustit v archivu vysílání na stránce http://www.horsetv.cz/vysilani/ záznam představení "Viamondo" z Equitany. My se při něm společně s vámi budeme těšit na další akvizice této české koňské televize.

Našim přátelům před i za kamerami přejeme hodně štěstí, úspěchů a zajímavých námětů do další činnosti :o)

HorseTV czech

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…