Cyrilo-Metodějské skokové závody v Těšánkách u Zdounek

12. 7. 2011 S. Zemanová Autor fotek: archiv autorky

Pozornost skokových jezdců se přesunula dne 5. 7. 2011 do areálu Jezdecké stáje Galatík v Těšánkách, kde byly připraveny parkury od stupně „ZM“ až po „S“ (130 cm). V šesti soutěžích rozdílných obtížností se představilo celkem 143 startujících.

Nově zbudovaný areál, kvalitní závodiště, příkladné technické zabezpečení - to je výsledek práce ing. Petra Galatíka a jeho týmu. Pořadatel připravil pro nejlepší jezdce krásné poháry a peněžité ceny, na kterých se sponzorsky podílely i firmy Grunt Galatík s.r.o., Gazo s.r.o. a firma G3 s.r.o.

Slavnostního dekorování nejvyšší soutěže se ujal známý herec Rudolf Jelínek, který je velkým příznivcem koní a ocenil výkony jezdců.

J. Urban a SalonikéVýsledky:

 • Soutěž st. „ZM" pro 4 a 5leté koně - vítěz A. Lesáková na koni Fausto, JK Azavero o.s.
 • Stupňovaná obtížnost do 100 cm se žolíkem děti a junioři - vítěz R. Bodlák na koni Doňa 1, JS Monet - Atos
 • Dvoufázové skákání 100/110 cm - vítěz R. Valášková na koni Contero-T, JK Eclipse
 • Soutěž st. „ZL" na čas - vítěz R. Valášková na koni Contero-T, JK Eclipse
 • Soutěž st. „L" - vítěz M. Příhoda na koni La Grander, JK Gold Star o.s.
 • Soutěž st. „S" - vítěz J. Urban na koni Saloniké, JK Rakon Kojetín o.s.
 •  

  Jezdecká stáj Galatík v Těšánkách pořádá nejen skokové závody, ale i kvalitní drezurní závody. 16. - 17. 7. 2011 zde proběhne Mistrovství zlínské oblasti v drezuře a Český drezurní pohár 2011. Vypsány jsou drezurní úlohy až do stupně „T".

  Podobné články

  Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

  iRozhlas

  Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…