CSIO Abano Terme s českou účastí

17. 4. 2009 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová

O velikonočním víkendu se v italském lázeňském městečku Abano Terme uskutečnilo tradiční CSIO, kam se sjela evropská juniorská špička jižní části Evropy, za velmi silné účasti domácích jezdců. Početnou ekipou se prezentovalo Španělsko, Francie a Maďarsko, kterým sekundovali reprezentanti Slovenska, České republiky a Švýcarska.

Lucie Krulichová.


Severnější polovina parkurové Evropy zřejmě volila účast na CSI v belgickém Moorsele, kde se letos uskuteční ME pony a dětí. Náš tým tak stál, vzhledem k poloze a lákavé myšlence vyzkoušet „Moorselské kolbiště“ před oběma mistrovstvími, před složitou volbou. Nakonec pro účast v Abanu rozhodla možnost účasti Lucie Krulichové se dvěma velkými koňmi v soutěži dětí (v Moorsele byly vypsány soutěže pouze pro juniory a pony), vyšší úroveň, prestiž, obtížnost závodů CSIO v Abano Terme a v neposlední řadě menší vzdálenost a příznivější počasí, které bylo v této části Itálie skutečně téměř letní.

Nejlepším výsledkem prvního soutěžního dne byl čistý parkur Michaely Krulichové na bavorské klisně Loretta v soutěži juniorů, která skončila na 16. místě pouze s jedním trestným bodem za nedodržení časového limitu. Ve stejné soutěži obsadila 38. místo Veronika Krátká na Tryomph-Speedy. Další 16. místo obsadila Michaela s Nightfeverem v soutěži pony na výšce 115 cm a sestra Lucie obsadila v soutěžích dětí s Nikolou a Pem vždy s jednou chybou 16. a 17. místo.

Lucie Krulichová.

První vítězství za doprovodu české hymny získala pro naši výpravu Lucie Krulichová s Nikolou v soutěži dětí (115 cm) ve druhém soutěžním dnu, když ve stejné soutěži skončila s Pem na 19. místě. Johanka Březinová zvolila účast v pony soutěži (115 cm), kde s Wischibem obsadila 12. a s Lordem Florima 24. místo. Michaela Krulichová s Nightfeverem získala 12. místo v soutěži pony (125 cm) a s Lorettou 34. místo v juniorské soutěži. Ve třetím soutěžním dni přidala k výsledkům české výpravy čtvrté místo Lucie s Pem v soutěži dětí (115cm).

Michaela Krulichová - Loretta.

Velikonoční pondělí zastihlo italské a slunečné Abano Terme ve znamení Grand Prix všech hlavních kategorií. Naše skromná účast (co do počtu jezdců) však neznamenala skromnost na výsledkových listinách. Nejlepším pondělní „pomlázku“ si odnesla Michaela Krulichová s Nightfeverem, která získala po strhujícím průběhu Grand Prix pony Rango International fantastické 2. místo! Očekávaná vysoká obtížnost CSIO srovnatelná s úrovní parkurů evropského šampionátu se potvrdila. Po prvním kole nezůstal nikdo z jezdců s čistým kontem. Šest vyloučení z celkem dvaceti kvalifikovaných dvojic, jen dokresluje náročnost velmi technicky postaveného parkuru - velký vodní příkop, obtížné kombinace, max. šíře oxerů a výšky kolem 130 cm. Michaela se nenechala rozladit jedním zastavením na „chytáku“ v obtížné kombinaci, kde se lapila většina soutěžících a dokončila svůj „křest ohněm“ celkem se 6 trestnými body, z nichž dva obdržela za překročení časového limitu. S tímto výsledkem se kvalifikovala jako čtvrtá mezi pět vyvolených, kteří absolvovali druhé finálové kolo. Pevné nervy a čisté konto udržely ve druhém kole pouze dvě dvojice - Michaela s Nightfeverem a v konečném součtu vítězná Silviana Bonazzi na neskutečném Dalton Van De Kruishoeve s celkově 4 trestnými body po dvou kolech. Michaele se tím definitivně potvrdilo, že bojovat se musí až do konce a zejména v takto obtížných soutěžích jedna chyba absolutně nic neznamená.

Michaela Krulichová – Nightfever.

V Grand Prix dětí (125 cm) obsadila Lucie Krulichová 11. místo z celkem 28 startujících. Lucie absolvovala čisté první kolo a postoupila mezi 12 účastníků, kteří se kvalifikovali do druhého finálového kola. Bohužel ve velmi bojovné jízdě došlo po riskantním „šikmém“ absolvování oxeru k prvnímu zhození a zřejmě ztrátou koncentrace a naději na vítězství ještě ke druhé chybě na posledním kolmém skoku, což celkově znamenalo 11. pozici ve výsledkové listině. Lucie ještě přidala 7. místo s Pem v soutěži na čas (115 cm).

V soutěži 115 cm pony skončila Johanka Březinová se dvěma chybami na 15. místě z 19 dvojic přihlášených do této soutěže. Poslední tečkou za účasti české výpravy na „lázeňském pobytu“ v italském Abano Terme bylo vystoupení Veroniky Krátké, která dokončila - celkově jako 35. ze 43 startujících - neskutečně technicky obtížný parkur nejvyšší evropské juniorské úrovně (140 cm), což ji dává pozitivní naději do dalších kvalifikačních počinů v boji o účast na juniorské ME.

Text Ladislav Krulich
Foto Kateřina Návojová
 

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…