CSI P-CH-J-YR-U25 Saint Norbert - AKTUALIZACE: Neděle ve znamení finále + Fotografie

24. 6. 2010 Lucie Hladová

Aktualizace: 29. 6. 6:00// Na neděli 27. června bylo naplánováno celkem šest finálových soutěží. Vše probíhalo podle plánu a pro domácí velmi úspěšně. Přinášíme vám závěrečné hodnocení včetně fotografií nejen z nedělního dne ve Zduchovicích. //Jako bonus jsme pro Vás přichystali videa a to ve spolupráci s inzertním serverem Equimarket.eu, kde brzy najdete i další videa z těchto závodů.

Aktualizace: 29. 6. 6:00 Neděle ve znamení finále

Ti nejlepší v kategorii ponyVe finále malé tůry poníků odstartovalo celkem devět závodníků. Základní kolo přešlo s čistým kontem pět jezdců a tak se v napínavém rozeskakování za sympatického hudebního doprovodu rozeskakovalo o první místa. I v rozeskakování předvedlo všech pět dvojic čistý parkur a tak rozhodoval pouze čas. Nejlepší měla polská reprezentantka Olimpia Bembenik s Billy. Druhé místo putovalo taktéž do polska a to díky dojici Agnieszka Cecuga a Rolex. Třetí místo obhájil neměcký jezdce Max Heckel a Acado 8. Nejlepší český výsledek byl právě na čtvrté pozici a to díky Ivě Nedělkové a Nighbeauty T. Tato soutěž byla rovněž hodnocena jako národní a v té se nejlépe dařilo opět dvojici Jagoda Wszedobyl a Barkarola.


V další soutěži dne Grand prix pony odstartovalo 16 dvojic. Do této soutěže stavitel parkuru Martin Otto společně s Janem Šímou připravili již náročnější parkur, což se podepsalo i na výsledcích. Pouze jediná dvojice dokázala překonat parkur čistě, čímž si zasloužila první místo. Titulem se tak mohla pyšnit Franziska Vos s Napoli 46 z Německa. Na druhém místě se umístila Nikola Grünhantlová s Primus de l´Aube a třetím Hrudková s Pegasem 12 již se čtyřmi trestnými body.


Tina ŠalkováFinále GP children, jež měla málo početné obsazení startovní listiny, byla velmi napínavá. Soupeřily zde ve své podstatě pouze tři jezdkyně. Tina Šalková, Lucie Přikrylová a Kateřina Rajglová. Lucie Přikrylová startovala se dvěma koňmi. Vzhledem k tomu, že se podařilo překonat parkur dvěma jezdkyním a to Tině Šalkové a Lucii Přikrylové čistě bylo nutné rozeskakování. Nakonec zvítězila díky rychlejší jízdě Lucie Přikrylová s Leonou 4 a druhá pozice tak patřila Tině Šalkové s Fatimou 7, která v sobotu ve Zduchovicích oslavila své narozeniny. Třetí pak byla Kateřina Rajglová s Champan 23, která získala již v základním kole dva trestné body za čas.


I ve finále GP Juniorů byl parkur opravdu na míru jezdců. Čistý výsledek po základním kole měli pouze dvě jezdkyně z ČR a to Aneta Rajglová a Kristýna Stonjeková. Obě jezdkyně však v rozeskakování trestné body již nasbíraly. A. Rajglová s Leon de Beyssac 16 tr. bodů a K. Stonjeková s Vidinou 1 12 tr. bodů, čímž si zasloužila první místo. Třetí příčka patřila Kateřině Kubrické s Šejlou 1.


Ve finále malé tůry pro juniory mladé jezdce a jezdce do 25 let startovalo 20 dvojic. I samotní jezdci si povšimli náročnosti parkuru a oblékli raději i bezpečnostní vesty a dobře udělali. V parkuru se naštěstí objevil jen jeden pád a to bez většího zranění. Ani tato soutěž se neobešla bez rozeskakování. Nejlépe zabojoval Jakub Smrčka se Salome 4. Druhé místo právem po přehledné jízdě patřilo Natálii Drańczarek s Don Grandi P. Na vítěze ji chyběl čas. Obdobně na tom byla třetí Denisa Bittnerová s Vannesou 5. Jezdkyně, která byla na závěr závodů ohodnocena jako nejlepší jezdkyně celých závodů.

Máme tady jedno technické hlášení: prosíme osobu, která si na věži rozhodčích vypůjčila brýle, aby je vrátila, jelikož nevidíme na parkur, děkujeme.


Poslední finále dne, tedy soutěž pro jezdce od 14 do 25 let by se dala nazvat třešničkou na dortu pro pořadatele. Průběh soutěže byl opravdu vzorový: divácky zajímavá soutěž, obtížnost parkuru byla optimální s ohledem na koně, kteří byli již také vyčerpaní... Zkrátka a dobře do rozeskakování se dostali pouze dva jezdci. Jakub Novotný s Filigrano L a domácí jezdkyně Michaela Krulichová s Loretou 2. Oba sice chybovali, ale Michaela si udržela svým rychlým tempem lepší čas a tak zvítězila. Třetí pozici obsadila reprezentantka Švédska Fisher Hallberg s Cornel, jež byla v základním kole „odměněna" jedním trestným bodem za překročení časového limitu.


Nutno podotknout, že právě Švédská ekipa byla ve Zduchovicích prvním rokem.
„Moc mě to potěšilo, že nám přibyla další národnost - Švédsko. Na to, že jsou to poníci „B" tak byla účast velice pěkná. Zatím nikdo neudělal takovéto závody pro děti juniory a mladé jezdce a navíc poníky, takže jsem velice rád za to, jak vše dopadlo. Na závěr bych chtěl tedy poděkovat mému pořadatelskému týmu a samozřejmě sponzorům," komentoval pořadatel Ladislav Krulich.


Další velké závody, které se v tomto areálu budou konat, jsou mistrovství ČR. To už pravděpodobně bude v organizačním týmů chybět velmi šikovná osoba - Barbora Lišková, které přejeme za celou redakci úspěšný porod :o)


Radovan ŠalekA jak hodnotí závody hlavní rozhodčí ing. Radovan Šalek? „Jsem rád, že se závody konaly právě v tomto areálu, jelikož je zde nejen dobrý povrch, ale i komunikace. Tedy i pohostinnost personálu, který je ochotný. Opomenout nesmíme ani stavitele parkuru, na kterém hodně záleží na tom jaký ve výsledku ten sport . Tady byly postaveny opravdu dobré parkury. Ale jinak mě mrzí, že nepřijeli reprezentanti na své juniorské vystoupení před mistrovstvím Evropy, protože tady na výborném povrchu, s dobrým stavitelem parkuru měli šanci doladit. Na to jsme se však shodli i při jarním CSI, kdy všichni jeli do Linze. Proč jezdit tam, když tady to máme hodinu autem. Ale asi je to otázka prestiže. Pořadatel se snažil najít dobrého stavitele, což se mu podařilo a myslím, že se osvědčil. Nikdo ho tady dříve neznal. Určitě s ním chtějí dále spolupracovat... Proto je trochu škoda, že sem nepřijeli někteří doladit. Někteří vzorní však dorazili a doufejme, že se jim bude na ME dařit."


Právě hlavní rozhodčí Radovan Šalek pracoval na těchto závodech velmi profesionálně a celé závodiště měl pod kontrolou po celou dobu závodů. Reagoval například i na jezdce, kteří nadměrně používali bič a podobně.

Závody se vydařily, diváků sice bylo méně, ale o dost přišli. Svým hlasem příjemně bavil Bohumil Oslík. Nezapomenutelný je komentář „Máme tady jedno technické hlášení: prosíme osobu, která si na věži rozhodčích vypůjčila brýle, aby je vrátila, jelikož nevidíme na parkur, děkujeme."

Byly to velice pěkné závody a budeme se těšit na další...

Fotografie naleznete společně s výsledky pod článkem.

 

Aktualizace: 27. 6. 17:30 Výsledky z finále

...jsou přiloženy pod článkem.

Kompletní videa ze soboty i neděle naleznete na inzertním serveru Equimarket.eu

  Jagoda Wszedobyl - BarkarolaAktualizace: 27. 6. 12:00 Zduchovice o den více

V první sobotní soutěži zařazené do malé túry poníků se sešlo celkem 14 závodníků. Jako první jsme mohli vidět na kolbišti již v pátek úspěšnou dvojici Jagoda Wszedobyl a Barkarola. Avšak čtyři trestné body a především čistý výkon a navíc s velmi pěkným časem českého reprezentanta z Hořovic, Roberta Johanovského s Pascha 1 dvojici odsunulo až na druhé místo v národní soutěži. Nelze zapomenout ani na silný hlas, který se vinul z pracoviště a podporoval právě tuto dvojici. Třetí příčku obsadila Lenka Heřmanová s Fíkem 2.

Soutěž byla stejně jako v pátek hodnocena i jako mezinárodní a v té předvedla první čistý výsledek, tedy velmi přehledně zajetý parkur, Ivča Nedělková s Nightbeauty T, což ji zajistilo ve výsledku druhé místo. Za zmínku stojí taky velmi pozoruhodný výkon Anety Paličkové, která předvedla taktéž čistou jízdu a to bez třmenů. Její čas však stačil až na třetí místo. Nejlepší výkon předvedla Olimpia Bembenik s Twister Ewita.Karolína Hájková - Sabina

V pořadí osmá soutěž zařazená do velké tůry poníků byla zahájena v 10 hodin a na start se postavilo celkem 13 dvojic, z nichž šest reprezentovalo ČR. První startující německý reprezentant Max Heckel s Acado 8 tuto soutěž zahájil opravdu zajímavě, jelikož předvedl krásně zajetý parkur - čistý a velmi přehledný. Avšak jeho čisté konto nestačilo na čas, který předvedla Karolína Hájková se Sabinou 3.

Jezdec se poté i sám překonal a to ještě se svým druhým koněm Madison 48, se kterým zaujal druhé místo a tak si z dekorování odnesl rovnou dva floty. V této soutěži měl Max Heckel ještě sedmiletou klisnu Sabrinu, s kterou měl lepší čas, než vítězka avšak chyboval na posledním skoku. Boj to byl opravdu napínavý.

Devátá soutěž tedy Children Tour, soutěž poněkud chudší na účasti, byla poměrně napínavá. Oproti zahajovacím soutěžím v pátek se nám pořadí na výsledkových listinách zajímavě promíchalo. A to díky přesné jízdě jedenáctileté Tiny Šalkové s Fatimou 7, která vsadila na jistotu a jako jediná ze startujících zajela čistě. Druhá Lucie Přikrylová s Eni chybovala na jednom skoku stejně tak jako s Cartier, kde však byl čas pomalejší.

 

Tina ŠalkováNásledující soutěž Junior Tour čítala 16 závodníků na startu převážně české národnosti. Nejvíce zazářil kůň, jehož jméno je na kolbišti již velmi dobře známé. Fernet 1 s Jakubem Petrusem. Fernet 1 dříve startoval nejen například s Bronislavem Chudybou či Leošem Černohorským. Jeho jízda v této soutěži ač startoval v pořadí, jako desátý byla nejlepší. Tuto pozici si také udržel. Dohnala jej na druhé místo už jen taktéž s čistým kontem Kateřina Kubrická s Šejlou 1 a na třetí pozici Ivana Hronová s Lucky Lifestyle.

Malá túra otevřená pro juniory mladé jezdce a jezdce do 25 let byla postavena na výšce 120 centimetrů a na startovním poli se sešlo celkem 20 závodníků. Nejlépe si vedl maďarský jezdec Maté Szládek s šestnáctiletým hřebcem Toll Ariszto po otci Acobat I, z matky po Renomee Z. Po zaznění maďarské hymny byli odekorováni další jezdci. A to domácí jezdkyně Michaela Krulichová Felicita 2, která za svůj výkon sklidila bouřlivý potlesk publika. Třetí místo obsadil český reprezentant Jan Bašata na koni Carambo B.

Poslední soutěž v rámci závodních tour velká túra otevřená jezdcům od 14 do 25 let byla postavena na výškách 135 cm. Tato soutěž byla hodnocena dle článku PJS 238.2.1 tedy na čas stejně jako ostatní soutěže sobotního dne. V této soutěži se velmi dobře dařilo málopočetné ekipě (pozn. red. celkem čítala čtyři jezdce). Na prvním a pátém místě se umístila jednadvacetiletá reprezentantka Švédska Veronica Hallberg Fischer a to na koních Cornel a Julius. Mezi švédské reprezentanty se vklínili už pouze domácí jezdci. Jako druhý skončil s čistým kontem Matěj Kotalík s Klisnou Clasic Way. Třetí příčku obsadila již se čtyřmi trestnými body ale v nejrychlejším čase Denisa Bittnerová na koni Lakora. „Parkur byl postavený celkem příjemně," komentovala jezdkyně, jejíž kůň se vrátil po delší době na česká kolbiště kvůli zdravotním problémům. Čtvrté místo obhájila Michaela Krulichová na koni Loretta 2 z pořádající stáje.

Maté Szládek - Toll ArisztoVrcholem sobotního závodního dne byla dvoukolová soutěž družstev, která byla po dohodě s vedoucími ekip pořadatelem a hlavním rozhodčím otevřena jak poníkům, tak i velkým koním. To celou soutěž velmi zpestřilo. Celkem bylo utvořeno šest závodních družstev (dvě družstva pony, čtyři družstva velcí koně). Družstva byla následující: dvě česká družstva, dvě polská, německé a jedno maďarské. Tato soutěž byla vyhodnocována podobně jako soutěž poháru národů a startovní listina prvního a druhého kola byla stejná vzhledem s ohledem na družstva pony. Do druhého kola nastoupila všechna družstva a vzhledem ke stejnému výsledku po dvou kolech bylo nutné rozeskakování, čímž soutěž byla napínavější. Prvenství obhájilo české družstvo tedy zástupci moravské oblasti ve složení Lucie Přikrylová Leona 4, Tiona Šalková Fatima 7, Bittnerová Vasnessa 5, Kateřina Kubrická a Rolys. Tento úspěch chtělo řádně oslavit a tak zábava pokračovala diskotékou.

Aktualizace: 26. 6. 19:00 Kompletní výsledky všech sobotních soutěží a videa vítězů.

Aktualizace: 26. 6. 15:00 - Přiloženy další výsledkové listiny a videa vítězů.

 

Aktualizace: 26. 6. 12:00 Výsledkové listiny a video

...naleznete v příloze pod článkem.

Aktualizace: 26. 6. 00:00

Velmi dobře připravený zduchovický areál se probudil do krásného slunečného dne a páteční zahajovací soutěže mohly začít ve skvělé přátelské atmosféře, která zde panovala. Objevily se zde totiž již známé a osvědčené tváře, jako například stavitel parkuru Martin Otto, který jak sám říká jezdí do Zduchovic za přáteli...

Hlavní rozhodčí Radovan Šalek se ujal své funkce velmi zodpovědně a až po přebrání parkuru od stavitele a důkladné kontrole veškerých dokladů pustil první dvojici na start.

První soutěž zařazená do malé tůry pony byla odstartována přesně v 9 hodin. Tato soutěž byla díky vstřícnosti pořadatele na poslední chvíli otevřena jako národní (CSN), protože o účast na těchto závodech projevili i účastníci mladší 12 let, se kterými se při mezinárodních závodech nepočítá. (pozn. red.: Start na mezinárodních závodech je umožněn až od 12 let.) Na startovní listině bylo celkem 15 dvojic, z toho pět dvojic bylo vyhodnoceno v rámci národní soutěže.

Tokarska Iga - DostatniaJako první sklidila potlesk za čisté konto a slibný čas polská reprezentantka Jakoba Wszedobyl s 13 letou Barkarola. Čas však na prvenství v národní soutěži nestačil. Velmi elegantní jízdu zajela ihned po ni Lenka Heřmánková s koněm Fík 2, kterému se na závodech přezdívá „pan profesor". Fík 2 je nyní 10letý valach po Vento B z matky Tata s velmi pěknou kariérou. Třetí pozici obhájil s taktéž čistou jízdou Robert Johanovský s koněm Pascha 1.

V mezinárodní soutěži obhájila prvenství česká jezdkyně Ivana Hronová s Maximo Copilot. Tato dvojice zářila i na předchozím CSI. Druhou příčku obsadila polská jezdkyně Agnieszka Cecuga s koněm Rolex. I třetí místo putovalo do Polska a to díky Olimpia Bembenik - Twister Ewita. Nejvíce v této soutěži dělal problém bílý oxer, který však byl pěkně postavený směrem ke koním - tedy skákal se směrem k pracovišti, i tak zde některé dvojice nasbíraly trestné body. Dle slov některých jezdců byl parkur prvního dne postaven velice sympaticky.

Lucie Přikrylová - Leona 4Do druhé soutěže zařazené do velké tůry pony bylo přihlášeno 17 dvojic. Ačkoli výprava české reprezentace měla šest členů, nedokázala konkurovat svým zahraničním soupeřům. Chybovalo se však málo, rozhodující byl opět čas. Do druhé fáze se dostalo 14 koní. Nejrychleji zajela druhou fázi Iga Tokarska s klisnou Dostatnia. Její čas se nepodařilo překonat ani jezdkyni Majchrzak Magdalena s klisnou Milford Duszka. Třetí místo putovalo do Německa, a to díky dobrému výkonu jezdce Maxe Heckela s desetiletým hřebcem Madison 48.

Třetí soutěž zařazená do dětské tůry byla opravdu krátká, ale zato zajímavá, jelikož zde startovaly pouze tři jezdkyně, zato s pěti koňmi. Lucie Přikrylová měla totiž v soutěži celkem tři koně a se všemi se také umístila. Její poslední start v s devítiletou klisnou Leona 4 byl nejrychlejší, čímž si zajistila prvenství.

„S Leonou jsem začala jezdit loni. Letos je to tedy naše druhá společná sezona a chystáme se na Mistrovství Evropy. Já jsem se v téhle soutěži ničeho nebála, ale ona se koukala po skocích. Nejvíc se zadívala na bílý kolmák (pozn. Red. Stejný skok. Materiál jako u první soutěže při náročnějším oxeru), ale zvládly jsme to," komentovala radostně vítězka soutěže, která si zaslouženě odnesla ještě další stuhy a to za druhé místo které obsadila s hřebcem Cartier a třetí s klisnou Eni. S nimi už však chybovala, ale ani 4 trestné body v závěru nevadily.

Barbarbara Ujvári - TháliaČtvrtá soutěž juniorů byla už nabitější, startovalo zde celkem 21 dvojic. Diváci, kterých se tu, s ohledem na den - tedy pracovní den - sešlo poměrně dost, mohli vidět velké soupeření. Velmi pěkně zabojovala Kristýna Nechanická s Blue Belle a ujala se vedení. Hned po ni však startovala Kristina Stonjeková s Vidinou 1, která nasadila velmi ostré tempo. Ostré tempo znamenalo jistý risk. Při točení na skok číslo 10 se klisna sice mírně zabořila do povrchu a zároveň ji to podklouzlo, avšak dvojice to ustála a pokračovala stejným tempem dál. „Vidina má krátké cvalové skoky a tak se nám, to občas stává," komentovala v krátkosti jezdkyně. Tento risk se opravdu vyplatil, ve výsledku totiž měly o 0,39 rychlejší čas, což jim zajistilo prvenství. Třetí místo obsadila reprezentantka Barbara Ujvári s desetiletou klisnou Thália. Pokud by se jela jízda na styl, jistě by měla velmi pěkné hodnocení Chiara Sziatášová s Florioso de Ux - jejich velmi elegantní jízda byla čistá, ale čas jim vystačil až na 6. příčku.

Pátá soutěž dne otevřená pro juniory, mladé jezdce a jezdce do 25 let - malá tůra přilákala na start 20 dvojic. Celkem 13 z nich bylo českých. Ani převaha českých jezdců však nestačila na obhajobu zlata. I když... Po napínavém souboji, kdy rozhodoval pouze čas, jelikož jen šesti závodníkům se podařilo absolvovat parkur v druhé fázi čistě, zvítězil Švéd Hallberg Fischer na koni Dakar, který má však český původ. Dakar je sedmiletý hřebec Českého teplokrevníka po Palisco z Dotace xx po Abad. Druhé místo Obsadila Kateřina Vašáková s Dorca a třetí Jakub Smrčka s klisnou Salome 4.

Poslední pateční soutěží dne byla soutěž pro juniory, mladé jezdce a jezdce do 25 let - velká tůra. Do té bylo přihlášeno celkem 17 závodníků, z nichž 12 zastupovalo ČR. Jako jediná s čistým kontem a výrazně dobrým časem si pro první místo dojela Denisa Bittnerová s třináctiletou Lakorou. Lakora je ČT po Latinus z klisny Kora po Korokovi. Druhá pozice patřila Ivaně Hronové s Ábránd, kde však ve výsledku dominoval jeden trestný bod za čas. Třetí pozici obsadil Matěj Kotalík s Clasic Way. V jejich výsledku dominovaly čtyři trestné za chybu na parkuru.


Kompletní výsledkové listiny naleznete pod článkem.

 

Aktualizace: 26. 6. 21:00

Již zítra odstartují v pořadí třetí mezinárodní závody ve Zduchovicích. Do areálu dorazilo kolem 100 koní z ČR, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa a i z dalekého Švédska. V pátek se pojede celkem šest soutěží a jako první se na start postaví pony v rámci small tour. Pořadatelé chystají tradičně jako spestření programu na závěr dne fotbalové utkání.

Počet závodníků napovídá příjemný průběh závodů a zajímavou podívanou. Pořadatelé zvažují zpestření sobotní týmové soutěže. Více informací přineseme zítra po technické poradě.

Startovní listiny naleznete připojené pod článkem.

ČASOVÝ HARMONOGRAM - PÁTEK

(změna vyhrazena!)

1. soutěž 9:00 (PONY SMALL)

2. soutěž 10:15 (PONY BIG)

3. soutěž 11:30 (CHILDREN)

4. soutěž 12:30 (JUNIORS)

5. soutěž 14:00 (J-YR-U25 - SMALL)

6. soutěž 15:30 (J-YR-U25 - BIG)

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…