Bývalí dostiháci na veřejném tréninku

14. 6. 2011 Marcela Klingorová Autor fotek: Marcela Klingorová

Dostihoví příznivci mají do Karlových Varů namířeno tuto neděli, lehkonohé atlety ze závodních drah ovšem mohli diváci sledovat v sobotu 11.6. Ve starorolském Jezdeckém klubu se u příležitosti Veřejného tréninku v drezuře a parkuru představili také plnokrevníci, kteří v minulosti bojovali o nejlepší umístění na dostihovém poli.

Vydařená sportovní akce byla přístupná začínajícím i pokročilým jezdcům. K její účasti nemuseli být nutně držiteli oficiální závodní licence. Potěšitelné je, že díky velkému počtu startujících ale také diváků v mnohém předčila oficiální závody. Jízdárna U vysílačky se stala dalším subjektem, který podporuje aktivity jezdců od nejútlejšího věku.

Olson a Veronika FišerováNejznámějším z plnokrevníků byl ryzák Olson, kterého sedlala Veronika Fišerová. Výkony sedmiletého valacha při sobotním parkuru potvrzovaly pravdivé tvrzení, že tito koně bývají po odchodu z dostihového dění skvěle využitelní ve sportovním či rekreačním ježdění. Někdejší svěřenec Josefa Váni na Karlovarsko přicestoval před čtyřmi lety jako čtvrtý umístěný v Polském derby. Své kvality potvrdil také v mosteckém Memoriálu V. Smolíka, který náleží do nejvyšší kategorie. Přechod na překážky se mu nevydařil a ztrácel chuť do závodění. Mnohem více mu v současné době vyhovuje tato o mnoho jednodušší životní náplň.

Z šestice plnokrevníků, kteří se ve Staré Roli sešli, si dostihoví fanoušci určitě dobře pamatují na drobnou klisnu Hazzel v sedle s Janou Plachou. Mnozí před lety totiž s překvapením sledovali, jak na karlovarském oválu do cíle vítězně dobíhá podceňovaná klisna v barvách filmového producenta Jaroslava Boučka.

Dalším úspěšným aktérem na překážkách byl Royal Able s Ivanou Kašperkovou. Na dřívějším svěřenci manželů Váňových bylo znát, že se mu skákání líbilo nejenom v rychlém tempu v dostizích, ale také nyní na pomalejších parkurech.

Třináctiletý hnědák Kerland sice v dostihu naposledy triumfoval před deseti lety, další cenná umístění dnes společně se svou majitelkou Radkou Bubovou sbírá v jiné disciplíně - military.

Jedenáctiletá Sunny Day, která byla v péči trenérky Baštové ve Stráži a startovala v rovinách, proutěných překážkách i steeplechase, s Tomášem Šachem výborně reprezentovala pořádající klub. V soutěži s výškou překážek do 100 cm se umístila na 2. místě.

Poslední jmenovaný jezdec parkurem provedl také tmavého hnědáka Hamiltona. Svěřenec chuchelského trenéra Jaroslava Drlíka a odchovanec Jaroslava Boučka měl ze všech zúčastněných plnokrevníků nejkratší dostihovou kariéru. V sezóně 2006 vyběhl pouze dvakrát, po nevydařeném debutu se umístil na 5. místě v dostihu III. kategorie na trati dlouhé 1400 m.

Další fotografie z této vydařené akce můžete najít na Rajčeti Marcely Klingorové www.laurena.rajce.net.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…