AKTUALIZACE Výsledkový servis: VC Opavy - neděle

AKTUALIZACE///Nedělní výsledky. I dnes počasí přálo a do Opavy přilákalo k návštěvě skokových závodů mnoho diváků. V krátkosti se spolu ohlédneme za dnešními výsledky. Reportáž přímo z místa dění, doplněnou bohatou fotogalerií, pro vás připravujeme.

AKTUALIZACE - NEDĚLE 22:00

I dnes byly na programu tři soutěže. Zahajovalo se již tradičně soutěží stupně "L", kdy o postupu do druhého kola nerozhooval beztrestný výkon,ale čas, neboť do finále postupoval pouze 8 dvojic z celého startovního pole. A že to byl opravdu boj -na start se postavilo 48 dvojic.

Nejlépe parkur zvládla dvojice Dominik Slodczyk a Sonia a to přesvědčivě s čistým kontem. Následovala reprezentantka TJ Slovan Frenštát p.R. Kateřina Kopišová s klisnou Galilea, která také zajela čistě, ale v horším čase. S jednou chybou ve finále získala třetí příčku Brátová Zuzana s Donou 9 reprezentující JK Baník Ostrava.

Soutěž stupně "S" zvládl nejlépe, z 12 soutěžících postupujícíh do rozeskakování, Jiří Skřivan reprezentující s klisnou Rytma stáj Manon. Na druhém místě se umístil, taktéž s čistým kontem, domácí Jiří Hruška s Baloubet´s son. Příčka třetí patřila, ve finální jízdě chybujícímu, Janu Zwingerovi s Limit 5 z JK Mustang.

Závěrem celého víkendu v Opavě byla již 22. Velká cena, kterou ovládli jezdci nastupující generace v čele s amazonkou Lucií Strnadlovou s klisnou Atlanta 12 reprezentující Stáj SKL Trojanovice. Druhou ženou v pořadí a zároveň jednou z mála startujících, kteří překonali základní kolo s čistým kontem byla reprezentantka Jezdecké stáje Strážiště Petra Charvátová v sedle Vigory 1. z místa třetího se budou raovat v TJ JO Horymas a to zásluhou Josefa Kincla mladšího startujícího s Cascarem.

Po pátem kole vede Český skokový pohár stále Jiří Papoušek před Petrou Charvátovou, Martinem Šupalem a Ludvíkem Jandourkem.

Kompletní výsledky naleznete přiložené pod článkem.

 

AKTUALIZACE - SOBOTA 21:00

V sobotu byly na programu tři soutěže. Jako první startovali jezdci v "L". Do druhého kola postoupilo, s čistým kontem, celkem 22 dvojic. Rozeskakování nejlépe zvládla dvojice reprezentující KL Zbroslawice, Dominik Slodczyk a Lora. Místo druhé získal Honza Zwinger s Limit 5 z JK Mustang. Na třetím místě skončila amazonka, Lenka Vachutková v sedle Najdy z jezdeckého oddílu Dubicko.

Cena firmy BIOVETA a.s., soutěž stupně "S", byla záležitostí dámskou, když na prvním místě skončila Lenka Vachutková, tentokrát s Kornet 1, následována dvojicí Petra Charvátová Vigora 1 z Jezdecké stáje Strážiště. Místo třetí patřilo Kateřině Veselovské v sedle Kiry 1 z JK Hřebčín Suchá.

Cena firmy KOFOLA a.s., soutěž stupně "ST", byla třetí sobotní souteží. Do druhého kola postoupilo, ziskem 0 trestných bodů, pouze 5 dvojic. Nejlépe si s parkurem poradil, o tomto víkendu velmi úspěšný, Dominik Slodczyk a Lakona K. Těsně následován Martinem Šoupalem v sedle Cornady K z SK Olympia. Na třetím místě skončila dvojice Lucie Strnadlová a Atlanta 12 reprezentující stáj SKL Trojanovice.

 

PÁTEK

Zahajovací soutěží bylo dvoufázové skákání 115/120 cm. Soutež, kterou nejlépe zvládla domácí dvojice Jiří Hruška s Tenerife´s Fihgting a to s velkým časovým rozdílem před Rostislavem Hlauškem v sedle klisny Carerra de mi Alma reprezentující stáj JK Šilhřeovice, o.s. Třetí skončila reprezentantka stáje JS Watango Staříč Zuzana Ivánková a Salina 1.

Druhé soutěži, dvoufázovému skákání 125/130 cm, dominovala Lenka Gladišová s Irras, jak jinak než z JK Gladiš. Druhý nejlepší čas získala dvojice reprezentující KL Zbroslawice, Dominik Slodczyk a Lora. Místo třetí vybojoval, dnes velm úspěšný, Rostislav Hlaušek z JK Šilheřovice, o.s., tentokrát v sedle Rubicell son W.

Poslední soutěží, zahajovacího dne v Opavě, bylo dvoufázové skákání 135/140 cm, ve kterém další umístění získali hned dva startující, již úspěšní v předešlých soutěžích. Dominik Slodczyk v sedle Lakony K na místě prvním a Lenka Gladišová, která získala v sedle Irasse místo třetí. Druhé místo vybojovala dvojice Tomasz Kumorek - Sir Robin reprezentjící stáj Polsko.

Zítra i v neděli pro Vás chystáme aktualizaci výsledků. Na reportáž plnou nejen výsledků, ale i dalších zajímavých informací přímo z Opavy se můžete těšit v úterý.

 

 

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…