2. kvalifikační kolo na Fitmin Junior Channel Star

23. 5. 2009 EQCH redakce Autor fotek: Jan Matuška

Kolem šesté hodiny odpolední se 23. května ve zduchovickém areálu dojela poslední sobotní soutěž v rámci 2.kvalifikačního kola FITMIN Junior Channel Star 2009. Jezdcům přálo slunečné počasí i povrch, který byl pro dopolední soutěže zavlažen páteční průtrží mračen. Tu si bohužel "užili" na vlastní kůži hobíkáři, pro které byly v pátek připraveny v rámci Hobby Cupu soutěže od postupné obtížnosti 60cm do dvoufázového skákání 90/100cm a sešlo se téměř 100 startujících.

Sobotní FITMIN Junior Channel Star začal desátou hodinou a dvoufázovým skákáním 100/110cm. Zlatý flot si na Dianě odvezl Josef Hron z JS Opatrný Hořovice o.s. Zajisté přijeli do Zduchovic s jasným cílem, jelikož ve druhé soutěži ZL - soutěž společnosti FITMIN, která je zároveň kvalifikací pro kategorii C, opět zajeli s čistým kontem a v nejrychlejším čase. V ZL se dále na druhém místě umístil Zušťak Jakub s Otello 1 a na třetím Kotalík Matěj, oba taktéž bez chyby.

Josef Hron s Dianou vítězové dvoufázového skákání a ZL

Josef Hron s Dianou vítězové dvoufázového skákání a ZL

L** (kvalifikace pro kategorii D) - soutěž společnosti Equiservis - Zdeňka Krpely nejlépe zvládl Přemysl Adam na Unesco 1. Za ním se umístili Ondřej Kraus na Čita 6 a jako třetí Klára Skálová s Genádí.

Po "Lku" přišli na řadu jezdci na pony a nastoupili opravdu stylově. První pony soutěž byla pod patronací serveru Equichannel a ti, co sledují tyto stránky  Vědí,  že Equichannel je partnerem soutěží na styl v rámci FITMIN Junior Channel Star.  A stejně jako v 1.kvalifikačním kole se na prvním místě umístila jezdkyně mělnického trenéra Vladimíra Mestenhausera. Tentokrát se však nejednalo o Marii Hrudkovou. Ta se umístila na druhém místě s Fík 2, ale o Terezu Lešetickou, která tak na koni Jitřenka 3 vedla čestné kolo a stala se nejstylovějším jezdcem této soutěže. Mělník má prostě styl! ;o)

 T. Lešetická a Marie Hrudková při dekorování

T. Lešetická a Marie Hrudková při dekorování

Pátá soutěž dne LP, soutěž čtrnáctideníku Jezdec, která je zároveň kvalifikací pro kategorii A, opět ovládly Terezka s Maruškou. Pouze si vyměnily pozice. Zlatý flot si na Fíkovi 2 odvezla Marie Hrudková, na druhém místě Tereza Lešetická s Víla 4 a třetí Ivana Hronová na Maximo Copilot.

Tereza Lešetická

Tereza Lešetická

V poslední sobotní soutěži zazářila Michaela Krulichová, která byla dekorována celkem třikrát. Nejlépe zajela s Mars Starem, kdy se s ním po riskantním zkracování v rozeskakování umístila na první příčce. S Nightfeverem, se kterým se připravuje na Mistrovství Evropy, se umístila na třetí příčce a s Top Deja Vue na čtvrté. Ivaně Hronové s Maximo Copilot pravděpodobně lépe sedl parkur stupně SP, kdy si oproti soutěži LP polepšili o příčku a skončili tak na druhém místě.

Michaela Krulichová s Nightefever

Tak to byl další den ve Zduchovicích, který mohl proběhnout pouze a jedině za podpory partnerů seriálu a to především společnosti FITMIN, společnosti EQUISERVIS, Hejtmana Středočeského kraje, společnosti Boheme Concept, společnosti Novoměstský pivovar, společnosti Yoger, společnosti John Deere, společnosti Vinařství Krist, hotelů Aron a Henrietta a  mediálních partnerů Equichannel, Jezdec a Jezdectví.

A v neděli se pokračuje! Co vás čeká a nemine v rámci soutěží naleznete na stránkách pořadatele, vč. rozpisu a časového harmonogramu. A pokud vám vaše drahá polovička tu kachnu se zelím k obědu ne a ne a neudělá, přijeďte si na ní pošmáknout do Zduchovic. Je jak od maminky! :).
A pokud nedorazíte, sledujte závody ON-LINE nebo přijeďte na některou z dalších akcí - Oslavy svátku Sv.Norberta - jezdecké závody do ST** (rozpis Sv.Norbertahttp) a bohatý doprovodný program v rámci oslav.

text: Barbora Lišková

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…