13. ročník Velké Ceny Litomyšle zná vítěze

11. 6. 2009 Jana Fatenova Autor fotek: Kateřina Návojová

Areál u Primátorské hráze o víkendu 5.- 7.6. hostil již 4. kolo Českého skokového poháru 2009 . Na jezdce a diváky čekal třídenní maraton 9 parkurových soutěží od 110 cm do 150 cm a také, jak je již v Litomyšli zvykem, bohatý doprovodný program. Pro ty co nemohli do Litomyšle přijet, kousek ochutnávky z dění v neděli zprostředkovala internetová televize Horsestv.cz .

R. Šídlo (Valois), L. Gladišová (Irras) , J. Kincl ml. (Laurea) to byla první páteční vítězná jména v soutěžích stupňované obtížnosti.

Sobota a neděle byla ve znamení klasických soutěží od "L" do vrcholného "T". Nejúspěšnějším jezdcem „klasik" se stal Z. Žíla, který opanoval nedělní soutěžní den, když nejprve v "L" vyhrál s běloušem Elvis 3 a v závěru odpoledne gradovala jeho forma s Pinotem Grigio. V hlavní soutěži „T" napínali nervy všech přítomných do poslední chvíle, když ve finálovém kole Pinot Grigio předváděl svůj jedinečný „vykopávací styl", ale i přesto všechna břevna zůstala v hácích a i poslední zeď vydržela netknutě stát. Tato dvojce jako jediná zajela obě kola čistě a vyhrála již 13. ročník „Velké ceny Litomyšle". Ani ruka v sádře nezabránila R. Fialovi s Cassini's Son-T startovat ve velké ceně, ale jedna chybka ve finálovém kole je odsunula na druhé místo. Třetí místo odvážel do ZH Tlumačov ing. P. Eim s plemeníkem Puerto Rico Fitmin.

Kdo si odnesl vavříny z ostatních klasických soutěží? V sobotním "L" to byla K. Stonjeková s klisnou Vidina 1. "S" parkur v sobotu nejlépe a nejrychleji zajel V. Malák (Kashmir / Casandro), zatímco v nedělním "S" potvrdila svou páteční formu L. Gladišová s Irarasem. Vrcholnou soutěž soboty "ST" si do své kariéry vítězně zapsala dvojce J. Papoušek a Stakkata.

Junioři si během soboty a neděle sbírali jako holoubci za svá umístění body pro další kvalifikační kolo Dance and Jump Czech Junior Cupu. Nejvíce bodů získal J. Zwinger a tak věcná cena obchodního domu putovala do stáje Mustang.

Jezdci se kromě závodního kolbiště utkali i v pátečním třetím ročníku fotbalového utkání hvězd Čechy versus Morava, které skončilo „domluvenou" remízou. Sobotní večer věnovali bowling párty, která se pro některé zúčastněné protáhla až do nedělního rána. Nedělní soutěž spřežení sponzorů je Litomyšlskou specialitou. Pořadatelé nezapomněli ani na diváky. Letos si šťastný divák odvážel domů LCD televizi za osudově zakoupenou vstupenku.

Sport by nebyl sportem bez sboru rozhodčích, kteří bděli nad výkony startujících. V Litomyšli to byli ing. R. Šálek, MVDr. M. Burešová , J. Hupka, Z. Jílek, V. Drbal a stavitel parkuru R. Smékal. Celou akci divákům výborným komentářem zprostředkoval A. Suchánek a novinkou byla interview s vítězem ihned po skončení soutěže přímo z kolbiště.

Jak vypadá pořadí jezdců po 4. kole ČSP?
Na první příčce se usadil A. Opatrný, těsně následovaný J. Lužou, který ztrácí na Aleše jeden bod.

Kdo vede v Dance and Jump Cupu?
První post si drží N. Crnková před J. Zwingrem.

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…