Vsaďte na olympijské vítěze

20. 7. 2021 Eva Holubcová Autor fotek: © archiv Horse Magazine

Máte své oblíbence, kterým na olympijských hrách fandíte? A víte, že si na ně můžete i vsadit?

Olympijské hry v Tokiu (pá 23. 7. – ne 8. 8.) jsou skvělou příležtostí, jak vidět světovou jezdeckou špičku, a rozhodně jsou svátkem pro každého od koní. Každá z hlavních jezdeckých disciplín (drezúra, skoky, všestrannost) již má své předběžné favority.

Sázkové kanceláře v České republice v posledních letech umožňují sázet na některé velké jezdecké akce, ale děje se to velmi zřídka. Sázky a koně je sice něco, co je odjakživa spjaté, protože klasická situace "můj kůň je lepší než tvůj" je zpravidla následována nějakou menší sázkou. Soutěživost je v lidech, ale i v koních přítomná, koneckonců je to součást evolučního vývoje. Ale přeci jenom, jsou spojeny primárně a vždy budou, s dostihy.

Sázet na jezdectví? Možná si řeknete, to vážně? Ale proč vlastně ne? Je to sázka jako každá jiná.

Všechny naše velké sázkovky (hlavní trojlístek Tipsport, Fortuna a Sazka) umožňují českým hráčům vsadit na výsledky jezdectví v Tokiu. Aktuálně nejlépe zpracovanou nabídku má Fortuna (viz Jezdectví), ale zcela nepochybně ji bude brzo následovat v podobném rozsahu Tipsport.

Všechny následující kurzy byly platné k 19.7. v 21:00. K sázkám totiž patří neodvratně i změny kurzů, které se vyvíjí podle objemu sázek a informací, které cirkulují v prostoru. Uvádíme pouze kurzy jednotlivců, ale naše sázkové kanceláře nabízí i družstva, takže si můžete vybrat, co více preferujete, a nebo všechno. U jednotlivců si můžete vsadit buď na vítěze nebo na to, že bude tzv. each-way, tj. na místo. Tipsport umožňuje sázky na konkrétní druhé nebo až třetí místo (sázku vyhráváte, když se vámi vytipovaný jezdec umístí do třetího místa), zatímco Fortuna kurzy nabízí jako 1-3.

Pokud se ve sportu orientujete nebo prostě máte oblíbeného jezdce, můžete si užít trochu nevšední zábavy i adrenalinu.

Drezúra

Drezúru vidí např. Tipsport poměrně jednoznačně, favoritkou je Isabell Werth, která sedlá pro OH v Tokiu klisnu Bella Rose.

Vítěz

 

 

 

 

 

Werth Isabell

1,45

Dujardin Charlotte

5,5

Schneider Dorothee

7

von Bredow-Werndl J.

9

Dufour Cathrine

15

Kittel Patrik

25

Hester Carl

30

Minderhoud Hans Peter

30

Peters Steffen

30

Lyle Adrienne

40

Kruth Carina Cassoe

50

Nilshagen Therese

50

Ramel Juliette

50

Fry Charlotte

80

Max-Theurer Victoria

80

 

 Nebo to vidíte na nějaké překvapení?

Skákání

Disciplínu má vypsanou zatím pouze Fortuna a pro ni je jednoznačným favoritem Martin Fuchs. Ale aktuálně podle hodnocení Longines Ranking z června 2021 je momentálně mužem č. 1 ve skákání Daniel Deusser, kterého následuje Steve Guerdat. Oba jsou vypsaní v kurzu 7.5:1 na OH vítěze a v atraktivním kurzu 3:1, že budou do třetího místa.

 

Celkové umístění

Vítěz

1. až 3. místo

Fuchs Martin

2,9

1,45

Deusser Daniel

7,5

3

Guerdat Steve

7,5

3

Farrington Kent

10

3,5

Maher Ben

15

4,5

Brash Scott

18

5,35

Fredricson Peder

20

5,5

Kenny Darragh

20

5,5

Van Der Vleuten Maikel

25

7

Kraut Laura

35

8,5

 

Všestrannost

I pro všestrannost má Fortuna favorita. Je jím Oliver Townend. Nebo myslíte, že do třetice zvítězí na OH v jednotlivcích Michael Jung? Zahrát si ho můžete v kurzu 5:1. Či dokonce tipujete překvapení?

 

Celkové umístění

Vítěz

1. až 3. místo

Townend Oliver

3,6

1,75

Jung Michael

5

2,05

McEwen Tom

9

3,5

Price Tim

9

3,5

Krajewski Julia

11

4

Martin Boyd

12

5

Rose Shane

18

6

Carlile Thomas

20

7

Dutton Phillip

20

7

 

Celková časová osa jezdectví na OH v Tokiu je k dispozici ZDE.

Upozorňujeme, že tento článek nemá sloužit k propagaci nezodpovědného sázení nad míru nebo k propagaci sázkových kanceláří. Hrajte pouze pro zábavu a jen to málo, co si můžete dovolit. Pamatujte, že v životě je jistá jenom smrt, žádné tutovky neexistují :)    

Podobné články

Prezident ČJF Radek Rouč oznámil jména jezdců a koní v disciplíně všestrannost, kteří se zúčastní olympijských her v Paříži.

Sekretariát ČJF odeslal nominativní přihlášku na OH v Paříži za disciplínu všestrannost.