LOH 2008: Olympijské novinky z drezurního světa

12. 6. 2008 Markéta Peterková

Přinášíme Vám novinky z aktuálního dění kolem účasti drezurních jezdců na LOH 2008. O tom, že na olympijských soutěžích budou chybět i někteří medailoví favorité, se můžete dozvědět z našeho článku.

Švýcarský tým se rozhodl odstoupit z účasti na LOH 2008, když jednička týmu, Silvia Iklé, prohlásila, že se LOH 2008 neúčastní se žádným svým koněm. V prohlášení tato zkušená jezdkyně uvedla, že olympijská soutěž se má uskutečnit v prostředí, kde vlhkost vzduchu činí 97%, teploty dosahují nad 30 st. C a v červenci začíná sezóna tajfunů. Koně do LOH čeká 5,5 týdenní cesta, kdy 7 dní stráví v karanténě v Cáchách a 10 dní v izolaci v Hong Kongu. Poté koně absolvují dlouhý, náročný let z Amsterodamu do Hong Kongu (11 hodin letu), budou se muset adaptovat na 6-tihodinový rozdíl a Silvia zmínila i chronické zdravotní potíže obou koní.

Krátce poté oznámili i dva kanadští jezdci Cindy Ishoy a Ashley Holzer, že se nezúčastní LOH 2008 z podobných důvodů, které zmínila Silvia Iklé.

Další omluva dorazila z tábora Belgie, kdy se ze zdravotních důvodů omluvil Jeroen Devroe, následován Andreasem Helgstrandem (Dánsko), Lone Jorgensenem (Dánsko) a Larsem Petersenem (Dánsko).

Prvním státem, který již oznámil složení svého olympijského týmu pro drezuru, je Kanada. V týmu je překvapivě i Ashley Holzer, který již oznámil, že se LOH 2008 nezúčastní.

Podobné články

Moderní pětiboj už nikdy nebude jako dřív. Jízda na koni bude nahrazena překážkovou disciplínou. Čeští zástupci na víkendovém kongresu mezinárodní…

iRozhlas

Jízdu na koni v moderním pětiboji nahradí po olympijských hrách v Paříži 2024 překážková disciplína. Odhlasovali to zástupci národních svazů na…