LOH 2008: Německo ve vedení v týmu i jednotlivcích, foto Hinricha Romeikeho

11. 8. 2008 Kateřina Hanušová Autor fotek: Tomáš Holcbecher

Po druhé zkoušce disciplíny všestrannost, tedy krosu, je ve vedení Němec Hinrich Romeike se čtrnáctiletým holštýnským valachem Mariem (Condrieu xx) s 50,20 tr. body o pouhých 0,7 tr. bodu před svojí týmovou kolegyní Ingrid Klimke na jedenáctiletém hannoverském valachovi Abraxxasovi (Heraldik xx) a prozatím třetí Australankou Megan Jones na patnáctiletém irském valachovi Irish Jester (Irish Enough), která ztrácí pouze další 3 desetiny.

Po drezúře vedoucí Australané (102,80 bodů) klesli po krosu na druhou příčku za Německo, které na ně původně ztrácelo skoro 8 bodů. Skvělé jízdy prvních dvou zmíněných a po krosu celkem osmého v pořadí Andrease Dibowskiho s Butts Leonem (opět Heraldik xx) však Německu zajistily vedení před úterním parkurem, přestože druhý nejlepší Australan Clayton Frederics (Ben Along Time) byl hned za svojí krajankou čtvrtý. Po drezúře vedoucí Claytonova manželka Lucinda na Hedley Britannia zajela bezchybný kros více než minutu přes čas a v jednotlivcích klesla na jedenáctou příčku. I čtvrtý Němec v pořadí, Frank Ostholt s Mr. Medicottem se dostal do první patnáctky (12. místo) a těsný výsledek po krosu potvrdila 13. příčkou i čtvrtá Australanka Sonja Johnson s Ringwould Jaguarem.


Časový limit krosu, 8 minut, nestihl nikdo. Nejrychlejší byl v cíli Shane Rose (AUS) za 8:23, ale vinou horší drezury je až na 16. příčce. Bodové rozdíly na prvých příčkách jsou minimální, v odstupu jedné parkurové chyby od Romeikeho jsou další tři umístění, v rozmezí dvou chyb dokonce prvních jedenáct umístěných. Podrobné výsledky, startovní listiny a další informace najdete na níže přiloženém odkazu.

Fotograf Tomáš Holcbecher pro vás připojuje k dnešní zprávě snímky Hinricha Romeikeho z crossu.
Podobné články

Moderní pětiboj už nikdy nebude jako dřív. Jízda na koni bude nahrazena překážkovou disciplínou. Čeští zástupci na víkendovém kongresu mezinárodní…

iRozhlas

Jízdu na koni v moderním pětiboji nahradí po olympijských hrách v Paříži 2024 překážková disciplína. Odhlasovali to zástupci národních svazů na…