Zemřel nejúspěšnější český žokej Filip Minařík. Bylo mu 48 let

6. 9. 2023 ČT sport Zdroj: ČT sport URL zdroje: sport.ceskatelevize.cz

V osmačtyřiceti letech zemřel nejúspěšnější český žokej Filip Minařík. Čtyřnásobný německý šampion musel před třemi lety kvůli vážnému zranění s dostihy skončit. Na svém kontě měl 1769 vítězství. 

Rodák z pražského Radotína šel od dětství ve stopách svého otce a šampiona československých žokejů Ferdinanda Minaříka. První dostih vyhrál v dubnu 1991 ve Velké Chuchli a poslední v červnu 2020 v Hannoveru.

O měsíc později v Mannheimu si Minařík při těžkém pádu poranil hlavu a zlomil nohu a byl čtyři měsíce v kómatu. Jeho přátelé tehdy uspořádali sbírku na pokrytí nákladů léčby. S vypětím sil se tehdy vrátil do života, pomáhala mu zejména manželka Katja. Měli dceru Finju.

V Německu žil Minařík druhou polovinu života. Prosadil se nejen v Evropě, ale i v Japonsku. Minimálně jednou zvítězil na 63 závodištích v jedenácti zemích světa.

Celý článek přináší ČT sport: Zemřel nejúspěšnější český žokej Filip Minařík. Bylo mu 48 let

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…