VIDEO: Londýnem běhali splašení koně. Zkrvavení vráželi do aut, pět lidí zranili

25. 4. 2024 iDNES.cz, ČTK Zdroj: iDnes.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Centrem Londýna pobíhalo ve středu pět splašených koní královské kavalerie. Způsobili velký chaos v dopravě. Jedno ze zvířat narazilo do automobilu, přičemž se zranil voják v jeho sedle. Na různých místech města přišlo k úrazu celkem pět lidí. Dvojici koní, z nichž jeden viditelně krvácel, zachytilo video zveřejněné na internetu.

Koně se splašili během ranního nácviku poblíž královského Buckinghamského paláce. Pravděpodobně je vyplašil padající beton na staveništi v luxusní čtvrti Belgravii.

„Dnes ráno se malá skupina koní vyplašila při stavebních pracích na silnici v Belgravii. Přímo vedle nich byl z výšky shazován stavební materiál,“ řekl ve videu na sociální síti X Matt Woodward, velící důstojník jízdního pluku Household Cavalry.

„Naštěstí je vzhledem k četnosti cvičení a počtu zúčastněných koní tento typ incidentů velmi vzácný,“ dodal.

Celý článek přináší iDnes.cz: VIDEO: Londýnem běhali splašení koně. Zkrvavení vráželi do aut, pět lidí zranili

TN.cz
Podobné články

Koně patřili v době vikinské mezi zvířata, se kterými se masivně obchodovalo. Často totiž sloužili jako obětiny pro rituály, při nichž byli…

Idnes.cz

Hned dvě velká překvapení a dvojitou radost připravili svým chovatelům divocí koně v Krásné na Ašsku. Ke třem klisnám, které vloni přicestovaly z…