Velká pardubická má mít větší prestiž, říká trenér Holčák. Vsadí na žokeje z Francie

7. 10. 2023 Petr Fojtík Zdroj: iDnes.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Po roční přestávce bude mít ve Velké pardubické steeplechase opět svého svěřence. Ryzák Stuke poběží legendární dostih v devíti letech poprvé, stejně jako jeho francouzský žokej Benoit Claudic, jehož musel Radek Holčák narychlo zverbovat místo zraněného Lukáše Matuského.

„Věřím, že to oba zvládnou,“ říká Holčák, který ve své velkokarlovické stáji Valencio připravil dva vítěze Velké pardubické – Maskula (2002) a Hegnuse (2020).

Loni jste chyběli, letos jste zpátky. Těšíte se?
Jasně. Každému říkám, že Velká pardubická je naše olympiáda.

Stuke poběží prvně. Proč až teď?
Pokud měl výkonnost, jezdili jsme s ním do Itálie, kde závodil ve velkých překážkových dostizích. Když začal ztrácet rychlost a neměl sílu držet krok s nejlepšími, začali jsme ho předělávat na krosy. Také si před lety prošel zraněním, kvůli čemuž vynechal část sezony. Takhle se to nabízelo, je to pro něj nová disciplína.

Krosy mu vyhovují?
V Itálii běhal dostihy do čtyř tisíc metrů. Je to vytrvalý a silový kůň, zpomalení tempa mu svědčí. V Pardubicích se mu to líbí.

Celý článek přináší iDnes.cz: Velká pardubická má mít větší prestiž, říká trenér Holčák. Vsadí na žokeje z Francie

TN.cz
Podobné články

Ochrana spotřebitele spočívá i v tom, že se nepřihlíží k dohodám vylučujícím nebo omezujícím jeho práva na náhradu újmy, i když je spotřebitel…

HORSNÍ SLAVKOV – Mezi koleje a betonový nájezd se zaklínil v pondělí dopoledne kůň u Horního Slavkova na Sokolovsku. Událost se stala na železniční…