Váňa chce koupit Velkou pardubickou, zvýšil by dotaci na 7,5 milionu

Osmkrát Velkou pardubickou vyhrál v sedle, v areálu závodiště má dokonce svou sochu. Tentokrát by Josef Váňa chtěl svoji autoritu v dostihovém světě využít proto, aby známou steeplechase sám organizoval. Mimo jiné slibuje zvýšení dotace ze současných 4,5 milionu na 7,5 milionu korun.

Josef Váňa neustává v úsilí získat zodpovědnost za Velkou pardubickou. Snahu dostih pořádat dává najevo už od loňské zimy a ve vyjednávání pokračuje. Dal dohromady společenství podnikatelů a jejich jménem nabízí zvýšení dotací pro Velkou pardubickou i ostatní dostihy na zdejším závodišti.

„Udělali jsme spolek majitelů koní, manažerů, zemědělců a podnikatelů. Je to silný spolek schopných lidí. Uměli bychom to dělat na úrovni," řekl Váňa deníku Sport. „Nabídli jsme dotaci na příští rok minimálně sedm a půl milionu korun, abychom se dostali na úroveň Gran Premia v Itálii a přitáhli zahraniční zájem."

Celý článek čtěte na stránkách deníku Sport: http://isport.blesk.cz/clanek/ostatni/114076/vana-chce-koupit-velkou-pardubickou-zvysil-by-dotaci-na-7-5-milionu.html

Podobné články
Seznam zprávy

Kníračka Ďula Václava Havla vešla do dějin. Psy měli i prezidenti Beneš, Zápotocký nebo Svoboda.

Idnes.cz

Přibližně 30 minut byla zavřená dálnice D1 na 31. kilometru na Benešovsku. Pobíhali na ní čtyři koně, kteří ohrožovali provoz.