Tvrdý pád žokeje Bartoše: Salto ze sedla a zlomený obratel!

20. 12. 2011 nit

VIDEO - Jeden z nejúspěšnějších českých překážkových žokejů Josef Bartoš se vážně zranil. Dvojnásobný vítěz Velké pardubické spadl na poslední překážce dostihu v Římě, ve vzduchu udělal salto a při karambolu si zlomil druhý krční obratel. Po třech dnech v Římě už je v Česku a s krunýřem na krku doufá, že zranění vyléčí bez operace.

S koněm Depeche Code se Josef Bartoš řítil do boje o vítězství. V dostihu Premio Model Man v Římě ale minulý týden jeho cesta skončila na poslední překážce a přivodil si zřejmě nejvážnější zranění kariéry.

Jak vám je?
„V nemocnici jsem byl tři dny a dostal jsem krunýř na krk. Mám zlomený druhý krční obratel, ale domluvili jsme se, že to zkusíme vyléčit bez operace. Cítím se docela dobře, jen budu muset být dva měsíce v krunýři. Budu čekat na vyšetření CT, tam se rozhodne, jestli operaci vyloučíme."

Celý rozhovor se zraněným Josefem Bartošem čtěte na stránkách deníku iSport.cz: Tvrdý pád žokeje Bartoše: Salto ze sedla a zlomený obratel!

Podobné články
Idnes.cz

Už v šestnácti a patnácti letech nakukují do světa dospělého parkuru, před dvěma týdny soutěžily i na domácím Prague Playoffs. A sestry Kristina a…

Deník

Vždy je důležité vyzkoušet všechny prostředky před železem, psal český král a římský císař Karel IV. ve svém pozdějším věku v dopise básníkovi a…