Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou opanoval Sacamiro před Talentem

6. 8. 2023 ČT sport, ČTK Zdroj: ČT sport URL zdroje: sport.ceskatelevize.cz
Česká televize
Česká televize

Vítězem třetího kvalifikačního dostihu na Velkou pardubickou se stal Sacamiro s žokejem Janem Faltejskem. Desetiletý hnědák zkompletoval na pardubickém závodišti během tří posledních startů pódiová umístění po loňské třetí příčce v hlavní steeplechase cross-country sezony a červnové druhé pozici ve druhé kvalifikaci.

Svěřenec trenérky Evy Petříkové vybojoval páté životní vítězství po nezadržitelném finiši s náskokem dvou délek před Talentem, který předloni Velkou pardubickou vyhrál a v minulém roce byl druhý před Sacamirem. S odstupem třetí skončil Star před Playerem, jenž zopakoval umístění z loňské Velké pardubické a do cíle se v letošních kvalifikačních bězích dostal až na třetí pokus.

V poli poražených skončil při letošním debutu úřadující vítěz "Velké" Mr Spex. Svěřenec Luboše Urbánka startoval poprvé po drobném zranění kopyta, kvůli němuž nenastoupil do květnové kvalifikace. Doběhl osmý mezi devíti koňmi, kteří z původního jedenáctičlenného startovního pole dostih dokončili.

Celý článek přináší ČT sport: Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou opanoval Sacamiro před Talentem

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…