Tetičky z Kunovic vyrobily pro Jízdu králů desetitisíce růží, trvalo jim to měsíc

17. 2. 2024 Jana Fuksová Zdroj: iDNEScz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Na jednoho koně je jich dohromady potřeba 3 400. Jezdců bude na letošní Jízdě králů v Kunovicích celkem třiadvacet. Seniorky ze sboru Tetičky tak během měsíce vyrobily z krepového papíru desítky tisíc drobných růží, které budou zdobit koně jezdců včetně osmiletého krále Patrika Libosvára.

Nastříhat červený krepový papír na malé čtverečky, jednu stranu upravit do ruličky, z kousku vytvarovat prostředek růže, zabalit ho do čtyř nebo pěti lístků a vytvořit malou asi dvoucentimetrovou červenou růži. Každou pak zespodu obalit do zeleného rozstříhaného pásku, omotat drátkem a spojit s dalšími do malé kytičky.

Pro ženy v Kunovicích je to práce na pár desítek minut. Od poloviny ledna vyrobily přes čtyřicet tisíc krepových růží, které budou zdobit třiadvacet koní na letošní Jízdě králů. Dalších asi pětatřicet tisíc růží mají na starosti rodiny jezdců.

Celý článek přináší iDNES.cz: Tetičky z Kunovic vyrobily pro Jízdu králů desetitisíce růží, trvalo jim to měsíc

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…