Stádo koní běhalo po silnici. Jedno ze zvířat po srážce s autem uhynulo

17. 7. 2023 Petr Význer Zdroj: TN.cz URL zdroje: tn.nova.cz
TN.CZ
TN.CZ

Perný večer měly jednotky integrované záchranné služby (IZS) v noci na pondělí u Slaného. Z ohrady poblíž vesnice Bakov uteklo stádo devíti koní, které způsobilo řadu dopravních nehod. Pro jedno ze zvířat byla srážka s autem bohužel smrtelná. K vážnějším zraněním posádek aut jako zázrakem nedošlo.

Stádo devíti koní uteklo v neděli okolo desáté hodiny večer z ohrady a vydalo se k silnici. Podle informací agentury Aktu.cz způsobila zvířata minimálně dvě nehody. Nejprve projíždějící auto narazilo do koně. Poté do zastaveného vozu narazili další tři, než z místa utekli. Nehoda sice vypadala hrozivě, ale obešla se bez zranění.

Jinak tomu bylo ve druhém případě, který se uskutečnil jen pár minut po první srážce. O necelé dva kilometry dál přeletělo 700kilogramové zvíře přes kapotu osobního auta, což ho stálo život. Posádka auta dopadla o poznání lépe, i tak ale řidička při nehodě utrpěla šok a její spolujezdec si pravděpodobně zlomil klíční kost.

Celý článek přináší TN.cz: Stádo koní běhalo po silnici. Jedno ze zvířat po srážce s autem uhynulo

TN.cz
Podobné články

Již tradičně přijede Mikuláš do Kladna na koni. Jeho cesta započne v 15.00 a v 15.30 dorazí se svou družinou na náměstí. Po něm vystoupí Yveta…

PÍSEK - Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu začíná o první adventní neděli 3. prosince v 16 hodin na Velkém náměstí v Písku. Už o hodinu…