Slavnost koní představila sto různých tváří koně

Každý milovník koní měl na tuto sobotu jasný cíl, louky pod Hospitalem. Pony centrum Jitky Černé tu pořádalo Slavnost koní, historie a řemesel.

Nabitý program představil koně jako nedílnou součást historie člověka. Od využití jako pomocníka při práci, přes součást zábavy a využití volného času až po inspiraci pro různé výrobky. Rodina Nývltových představila chladnokrevné koně při práci v zemědělství a v lese. Posekali trávu, obrátili ji a symbolicky naložili na vůz. Předvedli také nakládání klád na speciální vůz.

Slavnost ale nabízí i bohatý doprovodný program. Řemeslné tržiště, ručně poháněný kolotoč, dočasné tetování nebo soutěže a malování s Janem Honzou Lušovským. Divadlo eMILIon zahrálo loutkové pohádky a pro dospělé představilo historii vývoje střelného prachu a střelby. Stánek Koně všemi smysly představil umění inspirované těmito krásnými zvířaty.

kdCelou reportáž a fotogalerii vám přináší Krkonošský Deník:

Slavnost koní představila sto různých tváří koně

Podobné články

HORSNÍ SLAVKOV – Mezi koleje a betonový nájezd se zaklínil v pondělí dopoledne kůň u Horního Slavkova na Sokolovsku. Událost se stala na železniční…

Český rozhlas

První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou…