Propojuje svět koní a dětí, to zakladatelku centra Pepíno baví nejvíc

17. 7. 2023 Eliška Jílková Zdroj: iDnes.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Lenka Vozábalová provozuje v Novosedlech u Českého Krumlova Centrum Pepíno v Pyramidě. Věnuje se hiporehabilitaci. V rozhovoru popisuje výběr koní, podmínky fungování nebo aktivity centra.

Koním propadla už jako malá a aktivně se kolem nich pohybuje již 30 let. V dospělosti působila jako sociální pracovnice v oboru přímé obslužné péče a věnovala se seniorům a dětem s různými handicapy.

„Před čtyřmi lety jsem tyto dvě oblasti spojila a začala s hiporehabilitací, kde se potkávají obě mé milované činnosti,“ říká 40letá Lenka Vozábalová, která v Novosedlech u Českého Krumlova založila Centrum Pepíno v Pyramidě. Celkem má sedm koní zařazených do hiporehabilitace. Středisko je zaměřené na hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi.

Co vás nejvíc baví na vaší práci a co je na ní nejdůležitější?
Nejvíc mě baví propojení „koňského“ a „dětského“ světa a radost a pokroky, které mohou děti i dospělí díky koním a interakci s nimi zažívat.

Celý článek přináší iDnes.cz: Propojuje svět koní a dětí, to zakladatelku centra Pepíno baví nejvíc

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…