Policie prodává jako nepotřebný majetek i nemocného koně

12. 10. 2011 Jiří Růžička

Nejen ojetých aut a dalších věcí se zbavuje Policie ČR. Ve Zlínském kraji se v nabídce nepotřebného majetku ocitl i služební kůň, valach Šarkán. Ve službě musí skončit, má zdravotní potíže.

„Je to skutečně neobvyklá situace, koníka jsme ještě v Krajském ředitelství Policie ČR Zlínského kraje neprodávali," řekl mluvčí zlínské policie Josef Havela. „Jenže není jiné východisko, Šarkán už se ve službě nedá používat," dodal.

V nabídce krajského ředitelství je uvedeno, že český teplokrevník, hnědák Šarkán, je stár osm let, narozen je 27. června 1998. „U koně se vyskytují dlouhodobé pohybové obtíže hrudních končetin chronického charakteru, rovněž vykazuje psychickou labilitu při nácviku pořádkových činností," popisuje nabídka. Minimální cena je 10 200 korun včetně DPH a jediným kritériem je nejvyšší nabídnutá cena.

Novinky.czČlánek přinesl zpravodajský server Novinky.cz: Policie prodává jako nepotřebný majetek i nemocného koně

Podobné články
Česká televize

Někteří členové České jezdecké federace se bouří kvůli zvyšování příspěvků. Členům i rekreačním jezdcům nad patnáct let podražilo členství o čtyři…

Český rozhlas

Mají nervy z ocele a většinou se s nimi setkáte na fotbalových zápasech nebo demonstracích. Řeč je o policejních koních, kteří jsou pro takové…