Oktopus pátrá po svém smyslu. První díl se nevydařil, zachrání sérii ty následující?

27. 8. 2023 Marcel Kabát Zdroj: Lidovky.cz URL zdroje: www.lidovky.cz

Svou první „podzimní“ premiéru uvede Česká televize už v pondělí 28. srpna. Detektivní seriál Oktopus slibuje pátrání po pachatelích zločinů, u nichž akutně hrozí vypršení promlčecí doby (název je zkratka pro smyšlené Oddělení kontroly termínově ohrožených případů útvaru S). Natočil jej Jan Pachl, který před nedávnem zdravě rozčeřil stojaté vody českého seriálu normalizační tragikomedií Volha a na kontě má také svérázný krimiseriál Cirkus Bukowsky a jeho „spin-off“ Rapl.

Vyšetřovací tým Oktopus tvoří čerstvě suspendovaný policista před penzí kapitán Dítě (Miroslav Krobot) a nově příchozí kapitánka Fáberová (Marika Šoposká). Zpovzdálí jim šéfuje plukovník Schwarz (Kryštof Hádek).

Jejich první společný případ je přivádí o dvě desetiletí zpátky, kdy ještě českou společností vanul duch „devadesátek“ – záhadou, již se nepodařilo objasnit, je smrt pochybného podnikatele a lichváře, kterého někdo zabil tupým předmětem.

Celý článek přináší Lidovky.cz: Oktopus pátrá po svém smyslu. První díl se nevydařil, zachrání sérii ty následující?

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…