Nejmenší koníci na světě zažívají renesanci

25. 1. 2012 rai

Argentina – Falabelly jsou oficiálně nejmenší plemeno koní na světě. A také jedno z nejoblíbenějších. Choval je třeba americký prezident Kennedy, perský šáh nebo bývalá argentinská hlava státu Juan Domingo Peron. Jejich populace se ale v posledních desetiletích zmenšovala. Díky zájmu chovatelů po celém světě ale teď zažívají renesanci.

Na statku Recreo de Roca uprostřed argentinských pamp se na konci dvacátých let minulého století zrodilo plemeno nejmenšího koně na světě. Don Julio Falabella nový druh vyšlechtil z místních poníků criollo křížením s dalšími koňskými příbuznými. Výsledkem je dokonalá miniatura velkého koně - falabella.

ČT 24Chcete-li se o nejmenších koních světa dozvědět víc, navštivte stránky České televize - Nejmenší koníci na světě zažívají renesanci.

Podobné články
Deník

Největší český dostih v podobě Velké pardubické je za dveřmi. Tradičně míří na východ Čech i koně trenéra Stanislava Popelky. Letos vyrazí z…

Idnes.cz

V Pardubicích probíhají poslední přípravy na 133. ročník legendární Velké pardubické, na jejíž start se už v neděli 8. října postaví 18 koní. Kromě…