Nejdražší dostihové závodiště světa

28. 2. 2010 Martin Cáp Autor fotek: autor: Dubai Racing Club

Ohromit svět sportovištěm, jaké nemá obdoby. To byl záměr dubajského vládce Mohammeda bin Rašída al Maktúma, jeho nové závodiště Meydan to však v době ekonomické krize nebude mít jednoduché.

autor: Dubai Racing ClubDostihový sport definitivně vkročil do 21. století. Podobné výroky padaly ve čtvrtek při otevření dubajského komplexu Meydan, který se stal s celkovými náklady 1,25 miliardy dolarů nejdražším a nejmodernějším dostihovým závodištěm současnosti.

Vedle čtyř dostihových a tréninkových drah je největší atrakcí Meydanu 1,6 kilometru dlouhá tribuna, která pojme až 60 000 diváků. V rámci projektu vznikly nejen rozsáhlé stájové komplexy a podzemní garáže, ale i pětihvězdičkový hotel s 290 pokoji, kino IMAX, muzeum, a lodní přístav.

V listopadu byl emír největším kupcem na dražbě v britském Newmarketu, když za osm ročních hříbat neváhal zaplatit celkem 1,91 milionu dolarů. Jeho stáj, čítající zhruba 700 dostihových koní, je největší na světě.

 

Celý zajímavý článek si můžete přečíst na serveru iHNed.cz:

Krizi navzdory: Dubajský emír otevřel nejdražší dostihové závodiště světa

Obrazová galerie: Tisíc a jeden dostihový sen: Toto je Meydan, závodiště pro 21. století

Podobné články
Deník

/FOTOGALERIE/ Davy lidí, hluk, různé pachy linoucí se od stánků. Je v takovém prostředí bezpečné, aby v průvodu Karla IV. na mělnickém vinobraní byli…

Český rozhlas

Kateřina Toušková se k závodění na koních dostala na střední škole – vyzkoušela si parkur i drezúru. Pak se ale začala naplno věnovat fyzioterapii,…