(Lanškroun) Ošetřovatelka kopala koně, dostala výpověď

11. 2. 2011 tn.cz

Velké emoce vzbudilo mezi lidmi video, které se objevilo na internetu. Je na něm zachycena ošetřovatelka ze střední zemědělské školy v Lanškrouně, jak se snaží poměrně krutým způsobem zkrotit neposlušného koně. I když se vše odehrálo až po výuce, video už odsoudili jak samotní žáci, tak také vedení školy.

To, že se nejednalo o zkratovité jednání, ale že se ošetřovatelka chovala hrubě ke koním už dlouhodobě, potvrzují i samotní studenti. Nový ředitel, který je ve funkci velmi krátce, se to prý dozvěděl až teď - rázně však zakročil. "Byla jí pozastavena činnost ošetřovatelky u koní a počínaje dnešním ránem už nenastoupila jako ošetřovatelka u koní," říká ředitel David Hruška.

I když vedení školy video jednoznačně odsoudilo, myslí si, že bylo na internet umístěno účelově a nahrávka stará rok a půl měla školu před přijímacími zkouškami poškodit.

"Lanškrounští policisté přijali oznámení, prověřili ho a zatím ho zadokumentovali jako podezření z pomluvy. Žádné trestní oznámení zatím podáno nebylo, nicméně samozřejmě prošetříme, zda se nejedná o týrání zvířat," říká orlickoústecká policejní mluvčí Iveta Lehká.

Celou reportáž přinesla společnost tn.cz a najdete ji celou včetně videa zde: TYRANKA! Ošetřovatelka kopala koně! Už dostala výpověd!!!

Diskuze k tématu: zde.

Podobné články
Idnes.cz

Dvouleté opravy na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou za 100 milionů korun se blíží k závěru. Opravená konírna, jízdárna a kočárovna i nová…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…