Jedna z nejhezčích Hubertových jízd je za dveřmi. V Zálší už se chystají

13. 10. 2023 Martina Kubešová Zdroj: JcTEĎ.cz URL zdroje: www.jcted.cz

ZÁLŠÍ - Jezdecký klub Dolli v Zálší na Veselsku finišuje s přípravami na tradiční Hubertovu jízdu. Dvacátý devátý ročník projížďky po Blatech odstartuje v sobotu 14. října v jedenáct hodin. Akci pravidelně v hojném počtu navštěvují jezdci i vozatajové se svými krásně nazdobenými koňmi. Pro ně připravuje Dolli každý rok vozatajský parkur. O hudební doprovod se postará Zámecké trio z Hluboké nad Vltavou, které Hubertovu jízdu provází celým dnem již řadu let. JK Dolli uvítá veřejnost, diváci mají možnost jet po trase vlastním autem nebo můžou využít připravený povoz s traktorem. A dobroty ve dvoře Dvořákových, ty jsou vyhlášené!

Hubertova (nebo také Hubertská) jízda každoročně ukončuje závodní jezdeckou sezonu. Současně vzdává hold svatému Hubertovi, patronovi jezdců, lovců a myslivců. Koná se kolem svátku svatého Huberta, tedy okolo třetího listopadu, v podstatě od konce října do půlky listopadu.

Podstatou současné Hubertovy jízdy je hon na lišku. Liška ale není skutečná, představuje ji jezdec s liščím ohonem, připevněném na saku. Jezdce vede takzvaný master, jeho pokyny musí ostatní jezdci poslouchat. To znamená dodržovat trasu, sesedat z koní až na pokyn a podobně. Hubertova jízda je zakončena závěrečným Halali.

Přípravy letošní Hubertské jízdy po blatech přiblížila Radka Líkařová z JK Dolli Zálší, hlavní organizátorka Hubertské slavnosti.

Celý článek přináší JcTEĎ.cz: Jedna z nejhezčích Hubertových jízd je za dveřmi. V Zálší už se chystají

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Mistři opratí Jiří Nesvačil junior a Jakub Mack dnes poprvé zapřahali starokladrubské bělouše do saní. Pro hřebce a valachy je tento jiný druh…

Již tradičně přijede Mikuláš do Kladna na koni. Jeho cesta započne v 15.00 a v 15.30 dorazí se svou družinou na náměstí. Po něm vystoupí Yveta…