Zooterapie v mladoboleslavské nemocnici. Kůň Sagi přinesl radost pacientům

9. 9. 2023 Eva Jarošová Zdroj: iDnes.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Kdo ve středu navštívil mladoboleslavskou Klaudiánovu nemocnici, mohl být hodně překvapený. Na chodbě se totiž procházel kůň. Nešlo o netradičního pacienta, nýbrž o návštěvu. V rámci zooterapie tam zamířil Sagi. Běžně pacienty chodí rozveselit canisterapeutičtí psi, koňská návštěva byla premiérou – jak pro nemocnici, tak pro Sagiho, který obvykle jezdí do domovů důchodců a hospiců.

Jedenáctiletý Sagi vyrazil svou speciálně upravenou dodávkou z Říčan v ranních hodinách. V areálu mladoboleslavské nemocnice vystoupil a čekala ho příprava, aby byl pro pacienty co nejkrásnější. Hřebelcování, nastříkání repelentem a speciálním sprejem, aby se leskl, si Sagi užíval.

Krásný slunný a teplý den celé akci nahrával. Setkání s pacienty totiž proběhlo venku. I když Sagi umí jezdit výtahem, nebylo jasné, zda by se do něj vešel. Proto pro první seznámení organizátoři vybrali plac ve dvoře nemocnice. Pro další budou hledat vhodné místo uvnitř.

Celý článek přináší iDnes.cz: Zooterapie v mladoboleslavské nemocnici. Kůň Sagi přinesl radost pacientům

TN.cz
Podobné články
Deník

Mikulášskou nadílku udělali o něco dříve v Řečkovicích. Mikuláš jako první posel předvánočních dní okouzlil děti i dospělé. Těch se přišlo podívat…

Ochrana spotřebitele spočívá i v tom, že se nepřihlíží k dohodám vylučujícím nebo omezujícím jeho práva na náhradu újmy, i když je spotřebitel…