Z golfového hřiště je rezervace, žije v ní kůň divoký, zubr i pratur

23. 5. 2023 mb Zdroj: iDnes.cz URL zdroje: www.idnes.cz
Idnes.cz
Idnes.cz

Na místo bývalého golfového hřiště nedaleko Lipenské nádrže přivezli ochránci přírody ze společnosti Česká krajina kopytníky z bývalého vojenského prostoru Milovice ve Středočeském kraji. Právě tam vznikla vůbec první taková rezervace, v níž kromě divokých koní a zubrů žijí i pratuři.

„Odchyt zvířat byl velmi náročný, oproti předpovědi počasí se velmi rychle oteplilo, takže jsme museli spěchat. Jinak by hrozilo přehřátí zvířat,“ vysvětlil Dalibor Dostál z České krajiny. Ochranářská společnost založila Milovickou rezervaci v roce 2015 ve spolupráci s vědci. V následujících dnech plánují pracovníci přesuny dalších zvířat k Lipnu.

Rezervaci u přehrady pro divoké koně a zubry založila společnost Jihočeské ekofarmy a zvířata jí bezplatně poskytla právě Česká krajina. Je druhou v Jihočeském kraji a dvanáctou v celé republice.

Celý článek přináší iDnes.cz: Z golfového hřiště je rezervace, žije v ní kůň divoký, zubr i pratur

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Téměř sto let starý salonní vůz Karla Kludského je zpátky v Jirkově, odkud slavný cirkusový principál pocházel. Od zítřka bude 11 metrů dlouhý a asi…

Idnes.cz

Středeční velké bouřky si na Pardubicku kromě zpožděných vlaků a popadaných stromů vyžádaly také lidská zranění. V Časech blesk uhodil do dvou žen.…