Policistka Vlaďka je zpět v sedle: Překonala pád z koně a vážný úraz

20. 6. 2023 mat Zdroj: Blesk.cz URL zdroje: www.blesk.cz
Blesk
Blesk

Lásku ke koním proměnila Vladimíra Blažková (48) ve vysněnou práci. Přes 20 let slouží u jihomoravské jízdní policie, po práci se účastní i prestižních jezdeckých soutěží. Může se navíc pochlubit řadou trofejí. Po nešťastném pádu a koronavirové přestávce se nyní vrací zpět do sedla.

Dvakrát triumfovala na mezinárodním policejním mistrovství České republiky v jízdě na koni v Brně. Blesk.cz byl u toho, když v roce 2017 v sedle s Wanillasem pozvedla pohár pro vítěze nad hlavu. Jenže později přišel nešťastný pád z devítiletého hnědáka Aritéze a úraz. 

„Spadla jsem blbě, cvakla si záda a zlomila obratel. Kůň ale za to nemohl. Kdo nejezdí, nepadá,“ přemítá Vladimíra s odstupem. Když se probrala po operaci z narkózy, okamžitě se ptala, kdy bude opět jezdit.

Celý článek přináší Blesk.cz: Policistka Vlaďka je zpět v sedle: Překonala pád z koně a vážný úraz

TN.cz
Podobné články
Deník

Mikulášskou nadílku udělali o něco dříve v Řečkovicích. Mikuláš jako první posel předvánočních dní okouzlil děti i dospělé. Těch se přišlo podívat…

Ochrana spotřebitele spočívá i v tom, že se nepřihlíží k dohodám vylučujícím nebo omezujícím jeho práva na náhradu újmy, i když je spotřebitel…