Bez parkuru vzniklo nové sportovní odvětví, říká kouč českých moderních pětibojařů

7. 2. 2024 Jaroslav Pešta Zdroj: Aktuálně.cz URL zdroje: sport.aktualne.cz
Aktuálně.cz
Aktuálně.cz

Jednou z pěti disciplín moderního pětiboje je od olympijských her v roce 1912 parkur. Avšak od příštího roku bude na všech vrcholných mezinárodních akcích jízda na koni nahrazena překážkovou dráhou, kterou budou zdolávat sami závodníci. "Je to disciplína, která do moderního pětiboje nepatří," netají reprezentační trenér Jakub Kučera v rozhovoru pro Aktuálně cz. svůj názor.

O vyřazení parkuru z moderního pětiboje se hodně mluvilo po skandálu se zacházením s koňmi na olympiádě v Tokiu. To ale nebyl jediný důvod, že?

Po hrách v Tokiu vyvinula řada zemí přes MOV tlak na Mezinárodní pětibojařskou unii, že nemají možnost tréninku jízdy na koni. A požadovaly, aby došlo ke změnám v jeho dosavadní náplni, čímž by se tento sport stal atraktivnější, ekonomicky zajímavější a dostupnější po celém světě.

Celý článek přináší Aktuálně.cz: Bez parkuru vzniklo nové sportovní odvětví, říká kouč českých moderních pětibojařů

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…