Jezdecký klub Agira je primárně určen všem dětem, které láká úzký kontakt s koňmi

14. 3. 2023 Markéta Vejvodová Zdroj: Český rozhlas URL zdroje: region.rozhlas.cz
Český rozhlas
Český rozhlas

Zakladatelka Jezdeckého klubu Agira, paní Veronika Válková, chtěla už od dětství práci s koňmi spojit s dětmi. Svůj jezdecký klub vybudovala doslova v polích v těsné blízkosti města Roztoky u Prahy. Tento oblíbený areál mají rády především děti. Už od útlého věku tu na koních mohou jezdit a učí se tu také o koně dobře starat.

Paní Veronika Válková chtěla už od dětství práci s koňmi spojit s dětmi. Tomu přizpůsobila i svá studia. Nejprve vystudovala Pedagogickou fakultu UK a Českou zemědělskou universitu. Aby ale mohla děti také na koni učit jezdit, absolvovala ještě kurz instruktora jezdectví.

Svůj sen založit jezdecký klub budovala postupně a investovala do něj veškeré své našetřené finance. Koně pečlivě vybírala s ohledem na jejich charakter. Věděla, že musí být klidní a přátelští, aby byli pro děti bezpeční. Nejtěžší ale bylo pro své záměry sehnat pozemek.

Celý článek přináší Český rozhlas: Jezdecký klub Agira je primárně určen všem dětem, které láká úzký kontakt s koňmi

TN.cz
Podobné články

První část dostihové sezony v Chuchle Areně máme za sebou. Přinesla samozřejmě spousty zajímavých klání, nečekaných výsledků, zklamání i radosti, jak…

Vysočina je doslova protkaná turistickými a cyklistickými stezkami. Věděli jste ale, že je tu také několik set kilometrů značených stezek pro koně a…