Srdéčko míří do Pardubic. Velkou pojedou tři koně z Prostějovska

3. 10. 2023 Zdeněk Vysloužil Zdroj: Deník.cz URL zdroje: prostejovsky.denik.cz
Deník
Deník

Největší český dostih v podobě Velké pardubické je za dveřmi. Tradičně míří na východ Čech i koně trenéra Stanislava Popelky. Letos vyrazí z hvozdecké stáje Na Srdéčku sedm čtyřnohých hrdinů a tři z nich absolvují hlavní nedělní dostih.

Nejtěžší pardubickou distanci poběží Lombargini, Imphal a Zataro. "Trojice přihlášených koní do Velké je výkonnostně vyrovnaná. Všichni jsou dobří skokani a jsou v dobré formě. Větší starosti mi dělají rajťáci, obsazení se pořád mění z důvodu jejich zranění," svěřil se Stanislav Popelka.

Týden před startem Velké pardubické jsou na startovní listině uvedeni v sedlech koní z Hvozdu na Prostějovsku žokejové James Best, Jakub Kocman a Ludovic Solignac. "Angličan Best pojede Lombarginiho, Kuba Kocman osedlá Zatara a Francouz Solignac jede Imphala. Pokud se tedy ještě zase někdo z nich nezraní," krčí rameny Popelka.

Celý článek přináší Deník.cz: Srdéčko míří do Pardubic. Velkou pojedou tři koně z Prostějovska

TN.cz
Podobné články

HORSNÍ SLAVKOV – Mezi koleje a betonový nájezd se zaklínil v pondělí dopoledne kůň u Horního Slavkova na Sokolovsku. Událost se stala na železniční…

Český rozhlas

První moderní koňské dostihy na našem území se konaly 12. dubna roku 1835 v Praze. Uskutečnily se v Královské oboře a trať měřila jednu anglickou…